Başlık bulamadım inanın ki :(

2009dan beri tedavisini arıyorum. En son 1 ay önce gittim değişen birşey yok. Doktor alerjiyi baskılayan ilacı yazıp başka yolu yok dedi. Bağışıklık sistemim herşeye düşman. Sanırım en son cinnet geçirip burnumu kesicem :KK45:
Tedavi bulursanız bana da söyleyin.
Geceleri bn hiç uyuyamiyorum burun tıkanıklığından . Bnm ki astım çevirdi. Sürekli balgam çıkartır oldum. Bazen bende öyle diyorum

İğne tedavisi mi
2 sene :KK57:
Bu biorezonansçılarda iki sene derse yaptırmam ben tedavi falan
Zaten 35 yaşındayım ertelemem o kadar

Ben yaptıralı 5 6 sene oluyor,bekardim. Önce gun aşırı başlanıyor, 2 ay sonra haftada 2ye dusuyor, 3 ay sonra haftada bir, 3 ay sonra iki haftada bir, sonra ayda bir diye seyrelerek gidiyordu benim tedavim. Ama şimdi yöntemler değişmiş olabilir

merhabalar.. 2 yıllık evliyim.. vajinismusu yılbaşında yendim. alerji hastasıyım yıllardır.. birkaç doktora gittim fayda göremedim. artık çocuk istiyoruz eşimle ve etrafımızdaki ailemizdeki herkes de soruyor önceden vajinismus olduğum için düşünmüyoruz diyordum direk ama şimdi bir şey diyemiyoruz. bir yandan da yeni bir alerji doktoru buldum ama hamilelik düşünüyorum dedim. bazı ilaçlar verdi hamile kalırsan bunları bırakman lazım dedi.. ben ilaç kullanmazsam bir günüm çok zor geçiyor hapşurmaktan burun akıntısından başka hiçbir şeye fırsatım olmuyor :KK43: hamilelikte ne yapacağım bilmiyorum.. benim gibi olan var mı aranızda.. bitkisel yollar da araştırdım ama pek bulamadım.. 2 aydır da çocuk için deniyoruz ama olmuyor.. acaba yıllardır kullandığım ilaçların etkisi mi bilemedim. haftaya da kadın doğuma gitmeyi düşünüyorum ama eminim bana ilaçlarımı bıraktıracak.. :KK43: belki büyük bir dert değil benimki ama bu alerji bütün yaşam kalitemi düşürüyor yıllardır.. ve ilaç bağımlısı oldum doktorlar yüzünden..

Ben de doğuştan laktoz ve kademeli olarak bütün şekerlere alerjiğim. Hatta içinde laktoz olan bir vitamin içtiğim için dikkat etmeden, gebelik egzeması oldum. 1 haftalık ae.. hap ve 3 günlük kortizonlu krem tedavisiyle düzeldim.

Bazı hapları gebelikte zor durumlarda veriyorlar. İlaçların grubu b, yani kullanımı tehlikeli yazmıyor, ancak kantılanmış bir zararı yok.

Ve işin değişik tarafı, normalde şekerli birşeyler yediğimde (meyve vs) kabarırdım, sanırım bu şekeri şu anda bebek tükettiği için, meyve yediğim günlerde kabarmıyorum.

Alerjik bünye ile de gebelik oluyor, ben canlı örneğiyim :)

Gecmis olsun peki alerji icin doktor su kadar zamanda gecer diye birsey dedi mi. Bence alerji gecmeden hamile kalmamalisin. Hamilelikte cok zorlanabilirsin. Bu arada 2 aydir deniyoruz demişsin 2 ay kisa bir sure. Stres yapma tedavini ol derim

Alerji geçmiyor maalesef.Ben de alerjik rinit hastasıyım.hayli de şiddetli geçiririm ki baharda yataklara düşerim.alerjiniz olan her ne ise(toz,baharat,bakliyat...vb)maruz kaldığınız anda tavan yapıyor.bitkisel bir çözümü de yok.Ama ben iki çocuk annesiyim,iki çocuğumun hamileliğinde de rahat geçirdim.ama inanın sebebini bilmiyorum.

İyide vajinismusu yeneli daha 3 ay olmuş. Biraz daha zaman tanıtın kendinize. . Bide hamile kaldığını bilmeden içtiğin ilaçlar bebeğe geçmiyormuş. Allahın hikmeti işte :KK16:

İyide vajinismusu yeneli daha 3 ay olmuş. Biraz daha zaman tanıtın kendinize. . Bide hamile kaldığını bilmeden içtiğin ilaçlar bebeğe geçmiyormuş. Allahın hikmeti işte :KK16:
Cunku ilk 3 hafta icinde direk dusuge sebep oluyor ilaclar.
Gebe kaldigini fark edemiyorsun.
Ya hep ya hic fenomeni

Kronik ürtiker var bende de..17 yaşından beri çekiyorum malesef..
Ama işin ilginç yani 11 senedir bi fiil kabaran kaşınan ben hamile iken 1 kez bile ürtiker olmadım.
Hamilelikle birlikte bazı alerjik rahatsızlıklar gerileme gösterebiliyormus..

merhabalar.. 2 yıllık evliyim.. vajinismusu yılbaşında yendim. alerji hastasıyım yıllardır.. birkaç doktora gittim fayda göremedim. artık çocuk istiyoruz eşimle ve etrafımızdaki ailemizdeki herkes de soruyor önceden vajinismus olduğum için düşünmüyoruz diyordum direk ama şimdi bir şey diyemiyoruz. bir yandan da yeni bir alerji doktoru buldum ama hamilelik düşünüyorum dedim. bazı ilaçlar verdi hamile kalırsan bunları bırakman lazım dedi.. ben ilaç kullanmazsam bir günüm çok zor geçiyor hapşurmaktan burun akıntısından başka hiçbir şeye fırsatım olmuyor :KK43: hamilelikte ne yapacağım bilmiyorum.. benim gibi olan var mı aranızda.. bitkisel yollar da araştırdım ama pek bulamadım.. 2 aydır da çocuk için deniyoruz ama olmuyor.. acaba yıllardır kullandığım ilaçların etkisi mi bilemedim. haftaya da kadın doğuma gitmeyi düşünüyorum ama eminim bana ilaçlarımı bıraktıracak.. :KK43: belki büyük bir dert değil benimki ama bu alerji bütün yaşam kalitemi düşürüyor yıllardır.. ve ilaç bağımlısı oldum doktorlar yüzünden..
immunoloji polikiliniğine git canm araştırma hastanelerinde var

canım bende kullandım hamileyken. 4 mevsim alerjim oluyo benim ara ara hamileliktede dr.um astım ilaçlarına izin veriliyor dedi buda öyle bişey aslında dedi.bi göğüs hastalıkları uzmanı tavsiye etti bana o sana göre bi ilaç verir dedi. hap ve sprey verdi %100 zararsız dedi ama sprey daha etkiliydi sadece onu kullandım ben. emzirme döneminde de ara ara kullandım ben

Benim yıl boyu süren alerjim var bende senin gibi ustuste hapsururum ikinci hamilelikte korkuyordum bu hapsurmaya Cocuk düşer diye hatta burada konum vardi kaç Dr sordum sonra hamile kaldım alerji kesildi bir kere hapsurmadim dokuz ay boyunca bazılarında alerji başlar bazılarında kesilir is korkma benim burnumu. Silmedigim tek dokuz aydı doğurdukdan sonra gene başladı alerji darısı sana

Öncelikle un ve şekeri hayatından çıkar çok faydasını goruceksin inşallah alerjenlerinden uzak dur ayrıca sabahları aç karnına keçiboynuzu pekmezi 1 yemek kaşığı içince çok iyi geliyor. Un ve şeker özellikle üstüne basıyorum ben onları biraktiktan bir süre sonra alerji ilaçlarını da bıraktım çok şükür

Ben de 10 yaşından beri alerjik astım hastasıyım. Burnumda da geniz eti var üzüm salkımı deniyormuş bir-çok irili ufaklı yani. Ameliyat da etmiyor doktor uzun yıllardır koku falan da almıyorum sürekli akıntı vardı 2 yıl önce kbb ye bir doktora gittim tabi daha önceki yıllar gittikleri mi hiç saymıyorum doktor ilaç verdi günlük kullanmayınca mahvoluyorum hapşurma akıntı kızarma ne ararsan var bizde aylardır hatta yıl oldu çocuk istiyoruz doktor öğrendiğinde bırakırsın ilacı dedi ama ondan mi olmuyor diye de düşünmüyor değilim 3kez ilaç artı çatlatma iğnesi vuruldum kısmet vesselam da insanın kafasını karıştırıyor. Allah şifa versin bu durumda olanlara

X