bayanlar bilginize ihtiyacım var...

slinn bende aşırı var cocouklugumdan berı
doktor tahlıl hıc bısey cıkmadı
topıgı acan arkadasda doktorluk bı sorun yok demıs
mesajına bı daha bak ıstersen

kizlar bekarlar icin soyluyorum yeterince kalin kondugunda dudaklar zaten tutuyor pamugu. daha derinlere itmenize gerek yok.
cis tutamama mevzusunu ben de ilk kez duyuyorum..

nasıl kullanıldığını ben anlatım size dudakların arasına peçete veya pamuk koyarak kullanılıyor ileri etmenize gerek yok hissetmiyorsunuz bile rahat yani korkmayın kaçmaz içeri ...................ammada utanmaz oldum

Slinn,tatlım rahatsız edecek boyutta değil ama bir damlacık da olsa abdest bozuluyor,ben bundan rahatsızım,dr gittim daha önce normal dedi

ama canim sen abartmisin o zaman cunku oranin o kadar nemli olmasi cok dogal , zaten kuru olmasi gerekseydi bizi yaratan kuru yapardi .. sen icini ferah tut ve namazini huzur icinde kil ..

slinn bende aşırı var cocouklugumdan berı
doktor tahlıl hıc bısey cıkmadı
topıgı acan arkadasda doktorluk bı sorun yok demıs
mesajına bı daha bak ıstersen

tamam bakarim uyardigin icin sagol ..

ama canim sen abartmisin o zaman cunku oranin o kadar nemli olmasi cok dogal , zaten kuru olmasi gerekseydi bizi yaratan kuru yapardi .. sen icini ferah tut ve namazini huzur icinde kil ..

evet canım dediğin doğru da olabilir ama içim rahat etmiyor işte,o kadar uğraşıyorum boşa gitmesindelikafadulden

Esra sen pamuğu veya peçeteyi bir dene hangisi rahat bulursan kullan ..........ama kullan yoksa bir damlada olsa abdestin bozulur

evet hfzcım artık deneyeceğim,evde problem yok da işte mesele dışarda.
çok teşekkür ederim bu arada hepinize,ne güzel yazdım,5dk da çözümü buldum:sm_cool:

canım bendede aynı sorun vardı.pamuk kullanıyordum.en iyisi o.koyduğun pamuk tamamen ıslanırsa abdestin bozuluyo.günlük pedler sadece camaşırının temiz kalmasını sağlar onun abdeste bir faydası yok malesef.ben sıkıntım gectiği halde hala pamuk kullanıyorum hiçbir şikayetim olmadı..

hazir konusu acilmisken tuvalet kagidi kullanmak zararli mi kizlar pamuk yerine yani?

canım benimde aklıma takılıyordu akıntının abdest bozup bozmadığı.namazlarımı aksatmamaya çalısıyorum ve iş yerindeyken sorun oluyordu abdest almak..Dr.Nihat Hatipoğluna mail atıp sordum.aradan 1 ay gecti ama sükürler olsun dogru cevabı dogru kişiden aldım..elimizde olmadan gelen akıntı abdesti bozmuyormuş.ama zevk suyu(cok affedersiniz)abdesti kesinlikle bozuyormus.

bekar oldugum için bilmiyorum ama pamuk koymak sağlıklı gelmedi bana.ben günlük pedi öneririm kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar nolur kusuruma bakmayın ama bu akıntı ile abdestin bozulduğunu ilk defa duydum.çevremde herkes namaz kılıyor zaman zaman bende dahil ama bunun abdest bozduğunu ilk kez burada öğrendim.

bu akıntı bayanlarda normal birşey olarak belirtiliyor doktorlarca.hormonlardan kaynaklanıyor.yani özel durumlar dışında çok olması halinde yani.zaten o da beraberinde hastalık getiriyor.abdesti bozan şeyler zaten herkesçe biliniyor.bu akıntının bozduğunu da burada öğrenmiş oldum yani!!!olur olmaz şeylerle o bölgeyi tıkamak ileride ciddi sorunlara neden olacaktır nolur dikkat edin.iç çamaşırı temiz tutulduktan sonra bir sorun olmaz die biliriz hep.ama tabiki herkesin kendi bir fikri varmış demek.ne kadar göreceli..çok ilginç yanii !!!!

canım benimde aklıma takılıyordu akıntının abdest bozup bozmadığı.namazlarımı aksatmamaya çalısıyorum ve iş yerindeyken sorun oluyordu abdest almak..Dr.Nihat Hatipoğluna mail atıp sordum.aradan 1 ay gecti ama sükürler olsun dogru cevabı dogru kişiden aldım..elimizde olmadan gelen akıntı abdesti bozmuyormuş.ama zevk suyu(cok affedersiniz)abdesti kesinlikle bozuyormus.

bekar oldugum için bilmiyorum ama pamuk koymak sağlıklı gelmedi bana.ben günlük pedi öneririm kaydirigubbakcemile5

canım diğer arkadaşların dediği gibi akıntının dışarı çıkmasıyla abdestimiz bozulur.
mesela pamuk veya tuvalet kağıdı sıkıştırıp abdest aldık o sabit olduğu sürece abdestimiz vardır.ama yerinden çıktığı anda abdestimiz bozulur..
yani her bayanda bulunması normal görülen sıradan akıntı çamaşırımıza değdiğinde bozuluyor abdestimiz..

belissciğim,akıntının abdesti bozmaması eğer bir özür söz konusuysa mümkündür.onda da her vakit yenilemek şartıyla.bildiğim kadarıyla sürekli akıntısı olan bir bayan bir abdestle bir namaz kılar,ama namaz anında akıntı oluyorsa o özre girer,ikinci bir vakti kılamaz.tabi dinimiz pek çok kolaylıkla dolu,bilmek,araştırmak gerekiyor.

kesinlikle katılıyorum ve bazı işleri böyle zorlaştırmalara inanılmaz kızıyorum.nereden alıyorlar bu fikirleri ayrıca da anlamıyorum ...

canım diğer arkadaşların dediği gibi akıntının dışarı çıkmasıyla abdestimiz bozulur.
mesela pamuk veya tuvalet kağıdı sıkıştırıp abdest aldık o sabit olduğu sürece abdestimiz vardır.ama yerinden çıktığı anda abdestimiz bozulur..
yani her bayanda bulunması normal görülen sıradan akıntı çamaşırımıza değdiğinde bozuluyor abdestimiz..

ama Nihat Hatipoğlu'ndan gelen cevap mailinde bozmaz diyordu akannehir bende doğru kişiden bilgi aldım diye gönlüm rahattı.simdi benimde kafam karıstı kafamçokkarıştı

Yorumları okudukça şok oldum. Çünkü benim de akıntım var. Allah kabul ederse namazımı kılmaya çalışıyorum. Bu konuyu hem diyanetin sitesinden hemde bulunduğum ilin müftülüğünden sorduğumda, sağlıkla ilgili olan akıntıların hiç bir şekilde abdesti bozmadığı söylendi.
Burada bir çok arkadaş bozar demiş şaşırdım kaldım.
Sağolasın sende Nihat Hatipoğlu tarafından veriln cevabı söyledin içim rahatladı.
Arkadaşlar ben 2 yetkili yerden aldığım cevapta abdest sağlık nedenli akıntıda bozulmuyor.

ama Nihat Hatipoğlu'ndan gelen cevap mailinde bozmaz diyordu akannehir bende doğru kişiden bilgi aldım diye gönlüm rahattı.simdi benimde kafam karıstı kafamçokkarıştı

canım bozmaması için bi hastalık falan olması lazım( yani herhangi bir özür durumu söz konusu olmalı) onun dışında benim bildiğim kadarıyla akıntı kesinlikle abdesti bozar( Allah kabul etsin herkesin ibadetini,Allah katında neyin ne olduğunu bilemeyiz elbette)

yani bildiğim kadarıyla(kesin konuşmak da istemiyorum çünkü hassas konular) günlük hayatımızda karşılaştığımız akıntılar abdesti bozuyor(bozmuyorsa şahsen deli gibi sevinirim ben,işime gelirdelikafadulden

abdest bozulmasın diye pamuk tıkamak bana inanılmaz saçma geldi..o akıntı vucuddan zaten çıkmış.pamuk ise dısarıya cıkmasını önlüyor.akıntı çamasıra deyince abdest bozulur düsünceside gereksiz bence.zaten vucuddan cıkmıs o akıntı.çamasıra deyince neden bozulsun.abdesti pamuk mu tutacak..

Peygamber Efendimizin sözünü hatırlayalım;"DİNİ ZORLASTIRMAYALIM,KOLAYLASTIRALIM"

X