Bayanlar yardim edin

Gulruba

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2021
14
0
25
Bayanlar yardıma ihtiyacım var eşimle 5 yıllık evliyim sürekli sorunlarımız oldu İlk zamanlar Ailesi yüzünden tartışıyorduk Bu şimdi ise çocuğumuz oldu hem de 2 tane ama hala atışmaları mız oluyor geçen gün arabada hastaneye giderken ağza alınmayacak laflar yedim küfürler etti Tabii ki de karşılığını verdim vermedim desem yalan olur sonra Beni ailemi bırak dedim babamların evi zaten çok yakın kendi evime Sonra beni eve bıraktı diğer çocuğumu ev almaya geldiğimde eşim evdeydi Neyse arabada şiddetli uyguladığı 1 gün sonra eve geldiğimde evde depresyon ilaçları aldığını gördüm ilacı saklamıştı ne yapmalıyım şu anda konuşmuyoruz mutlu davranmalıyım nasıl yapıp da onu yaptığı hareketten dolayı pişman etmeliyim kendisine mutluluk hormonu salgılayan bir ilaç almış depresyon ilacı bIde saklamış ilaci görmüyorum zannediyor sanırım akıllı kadınlardan bilgi bekliyorum şiddete bir kaç kez eğilimi oldu ilk zamanlar hic yoktu şiddet eğilimi aldigi ilaçta oda yazıyordu şiddete başvurmamak için kullanilabilirde 🙄yorumlarınızı bekliyorum

Sanırım davranışlarının anormalliğinin farkında bunu çoğu erkek yapmaz kalkıp da psikiyatra gitmez diye düşünüyorum. Ben ikinizin de sakin olduğu bi zamanda ilaçları gördüğümü söyler güzel bi dille konuşurdum heralde , eşinin öfke problemi var bunun farkında ve çözümü için uğraşıyor gördüm ilaç kullandığı için. Tabi ki bu şiddeti meşrulaştırmaz ona da ayrı bi parantez açmanız lazım bilmiyorum zor bir durum

Sanırım davranışlarının anormalliğinin farkında bunu çoğu erkek yapmaz kalkıp da psikiyatra gitmez diye düşünüyorum. Ben ikinizin de sakin olduğu bi zamanda ilaçları gördüğümü söyler güzel bi dille konuşurdum heralde , eşinin öfke problemi var bunun farkında ve çözümü için uğraşıyor gördüm ilaç kullandığı için. Tabi ki bu şiddeti meşrulaştırmaz ona da ayrı bi parantez açmanız lazım bilmiyorum zor bir durum
Piskiyatriye gittimi inanın hiç bilmiyorum ama hastaneye acik mi diye bakmış netten sonra da bu ilacı araştırmış netten . Geçmişine baktım çünkü bilmiyorum doğrusu ne yapmam lazım uzunca bir süre ayrı kalmam en iyisi olucak sanırım 1 ay mesela çünkü daha önce hiç böyle uzun süre ayrı kalmadık ayrıdan kastım aynı ev ama konuşmamak

Fiziksel şiddet de uyguladı mı onu anlamadım? Eğer fiziksel şiddet yoksa ve normalde böyle davranacak biriyse yanında olmanız daha mantıklı gibi. Tabi ödüllendirilmiş gibi hissetmesin de ilacı gördüm tüm bunların üstüne konuşmak istedim neler oluyor iyi misin vs diye girebilirsiniz konusmaya.

İlacı akıl etmesi güzel
Demekki bi uzmana gitmiş.
Reçetesiz satılmıyor diye biliyorum.
Bırakın kullansın.
Konusunu bile açmaya gerek yok.
Sonuçla ilgilenin.
İlaç fayda etmezse o zaman terapiyle desteklemesi gerekebilir.
Yalnız etki etmesi iki haftayı bulabiliyor bazen

Bayanlar yardıma ihtiyacım var eşimle 5 yıllık evliyim sürekli sorunlarımız oldu İlk zamanlar Ailesi yüzünden tartışıyorduk Bu şimdi ise çocuğumuz oldu hem de 2 tane ama hala atışmaları mız oluyor geçen gün arabada hastaneye giderken ağza alınmayacak laflar yedim küfürler etti Tabii ki de karşılığını verdim vermedim desem yalan olur sonra Beni ailemi bırak dedim babamların evi zaten çok yakın kendi evime Sonra beni eve bıraktı diğer çocuğumu ev almaya geldiğimde eşim evdeydi Neyse arabada şiddetli uyguladığı 1 gün sonra eve geldiğimde evde depresyon ilaçları aldığını gördüm ilacı saklamıştı ne yapmalıyım şu anda konuşmuyoruz mutlu davranmalıyım nasıl yapıp da onu yaptığı hareketten dolayı pişman etmeliyim kendisine mutluluk hormonu salgılayan bir ilaç almış depresyon ilacı bIde saklamış ilaci görmüyorum zannediyor sanırım akıllı kadınlardan bilgi bekliyorum şiddete bir kaç kez eğilimi oldu ilk zamanlar hic yoktu şiddet eğilimi aldigi ilaçta oda yazıyordu şiddete başvurmamak için kullanilabilirde 🙄yorumlarınızı bekliyorum
Şiddeti tasvip etmiyorum el kaldırmakta vurmakta eş değer bana göre. Boşanın demeyeceğim bunu düşünseniz buraya yazmaz uygulardınız zaten Çözüm arıyorsunuz belli ki. Aklıma gelen şu: ilaç aldığını bilmiyormuş gibi Eşinizle sen bana vuracak biri değilsin gibisinden duygusal bi konuşma yapsanız. Eleştirmeden yargılamadan. Ne hissettiğinizi ve ona ne kadar değer verdiğinizi belirtseniz. Eşiniz çözüm aradığına göre olduğu durumun farkında ve memnun değil gibi gözüküyor belki bu tarz konuşma yapınca kendi kafasındakileri dökecektir. Ve tedavi yoluna daha profesyonel gitmeyi kabul edebilir. Allah kolaylık versin

Bursada yaşıyorum ben eczaneden ilacım bitince alıyorum ama her ilaç için aynı olmayabilir bilemiyorum ki antibiyotik de mesela reçetesiz alınmıyor
Yani bilemiyorum anneme de antidepresan alıyorum aynı ilacı konyada reçetesiz alıyor ama ankaraya gelince alamıyoruz maalesef

Bazilarini recetesiz alabiliyorsun. Yesil receteliler, antibiyotikler gibi bazi ilaclar icin tabi ki recete gerekiyor.
Şehirden şehre farkediyor da olabilir konyada alıyorum ama ankarada aynı ilacı alamıyorum eşim ben annem hepimiz antidepresan kullanıyoruz hiç biri yeşil reçeteli değil annem konyada aldığı ilacı ankaraya geldiğinde reçetesiz alamıyor mesela

Bu yaşananlar boşanmaktan daha mı kolay? Ne olsa boşanmalı sizce? Şiddet diyor, küfür diyor. Öldürülsün mü kadın?
Evlilik cok farkli bir muessese tabikide öldürmesini kimse savunmuyor ama ortada eger cozulmeyecek bir durum yoksa anlasmaya gidilmesin mi esi bu yanlisin farkinda ve 2 kucuk cocuk var ortada ayrilinca hersey 4 4luk mu oluyor öldürme ihtimaline bakarsaniz öfke halinde hic beklenmeyen insanlar beklenmedik seyler yapiyorlar ozamn hic evlenmesin erkek arkadas olmasin yani

X