baybprin gönderecek gönüllü aranıyor...

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
bilen bilir ilk hamileliğimde 9 haftalıkken bebeğimin kalbi durmuştu.şimdi yine hamileyim ve başından beri doktorumun isteğiyle baybprin kullanıyorum.elimdekiler azaldı ve hiç biyerde bulamıyorum artık üretilmiyormuş.sormadığım ezcane kalmadı burda.istanbuldada tanıdıklarıma sordurdum ama yok hiç biyerde.yaşadığı şehirde hala baybprin satılan varsa bana özelden yazabilirlermi acaba.

bilen bilir ilk hamileliğimde 9 haftalıkken bebeğimin kalbi durmuştu.şimdi yine hamileyim ve başından beri doktorumun isteğiyle baybprin kullanıyorum.elimdekiler azaldı ve hiç biyerde bulamıyorum artık üretilmiyormuş.sormadığım ezcane kalmadı burda.istanbuldada tanıdıklarıma sordurdum ama yok hiç biyerde.yaşadığı şehirde hala baybprin satılan varsa bana özelden yazabilirlermi acaba.

aynı içerikli başka bişey yokmuymuş
illaki vardır
yarın ecz ilaç almaya gidicem sorarım cnm

canım çok üzüldüm senağlama, bende istanbul da yım etrafımdan soruşturayım canım inş bulabilirim.. ayrıca bu konuyu burda açmak çok iyi fikir diğer arkadaşlarında aynı hassasiyeti göstereceğinden eminim. allah bebişini sağlıkla sıhatle kucağına almayı nasip etsin.

baybprin... bende bebe aspirini diye biliyorum kan pıhtılaşmasını önlüyormuş, başka birşeymi acaba?

sende dr una sor canım coraspin le eşdeğerse onu alll bulamazsannn...

Canım ben de üç kutu var 2 ay idare eder seni özelime adresini yaz göndereyim sana biz de çok armıştık Ankarada

çok teşekkür ederim şükocum adresi özelden yazdım.sonuna kdz.ereğli / zonguldak yazmayı unutmuşum.

canı bende kullanıyorum ve ulamıyorum bende ama doktoruma söledim çocuk aspirini var eczanelerde eczaneci de aynı şeyi dedi bana babyprin 80 lik çocuk aspirini 100 lükmüşşş içerdiği kimyasalı itibari ile fazla farkı yokmuş zararıda olmazmışşş sende sor doktoruna ben 1 haftadır çocuk aspirini kullanıyorummm

benim babam da zamanında kalp rahatsızlığı nedeniyle babyprin kullanmıştı. Şaşırdım şimdi üretilmediğini duyunca, coraspin i araştırmak lazım aynı içerik mi acep?:uhm:

araştırayım canım ben babyprin değil 100mg lık çocuk asprini kullanıyorum baştan beri. bulamazsan doktoruna bir sor .

ben pazartesi eczanelere sorarım bulursam özelden yazarım

Benimde bebeğimin kalbi 12 haftalıkken durdu ve dün akşam aldırdım bebeğimi..
Ne kadar süre sonra sen hamile kaldın?

Benimde bebeğimin kalbi 12 haftalıkken durdu ve dün akşam aldırdım bebeğimi..
Ne kadar süre sonra sen hamile kaldın?

çok geçmiş olsun gülşah.bende geçen sene 11 ağustosta bebeğimi görmeye gittiğimde aynı şeyi yaşadım.insan büyük bir şok yaşıyor,büyük bi hayalkırıklığına uğruyor biliyorum çok zor.ama inan beterin beteri var insanlar doğmuş bebeklerini kaybediyorlar.doktorum ilk düşükten sonra araştırma yapmaya gerek olmadığını söyledi.ama tabi benim içim hiç rahat değildi bu konuda interneti yuttum diyebilirim."neden" sorusu günlerce beynimi kemirdi.ama okuduklarımdan ve doktorumun söylediklerinden anladımki bu bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.bunun başındada bebekteki kromozomal bi bozukluk olması var.yine başka büyük etken kan pıhtılaşması olabilir işte doktorum bu pıhtılaşma ihtimaline karşı bana bebe aspirini verdi.
ben aynı gün kürtaj oldum.doktor 3 ay ara verin dedi.2 ay sonra doktora kontrole gittiğimde korunmayı bırakabileceğimizi söyledi ve korunmayı bıraktığımız ay tekrar hamile kaldım.sende bi kere hamile kaldığına göre tekrar kalabilirsin.kendini psikolojik ve fizyolojik olarak hazırlamaya çalış.inanıyorumki sende en kısa zamanda tekrar hamile kalacaksın.a.s.

çok geçmiş olsun gülşah.bende geçen sene 11 ağustosta bebeğimi görmeye gittiğimde aynı şeyi yaşadım.insan büyük bir şok yaşıyor,büyük bi hayalkırıklığına uğruyor biliyorum çok zor.ama inan beterin beteri var insanlar doğmuş bebeklerini kaybediyorlar.doktorum ilk düşükten sonra araştırma yapmaya gerek olmadığını söyledi.ama tabi benim içim hiç rahat değildi bu konuda interneti yuttum diyebilirim."neden" sorusu günlerce beynimi kemirdi.ama okuduklarımdan ve doktorumun söylediklerinden anladımki bu bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.bunun başındada bebekteki kromozomal bi bozukluk olması var.yine başka büyük etken kan pıhtılaşması olabilir işte doktorum bu pıhtılaşma ihtimaline karşı bana bebe aspirini verdi.
ben aynı gün kürtaj oldum.doktor 3 ay ara verin dedi.2 ay sonra doktora kontrole gittiğimde korunmayı bırakabileceğimizi söyledi ve korunmayı bıraktığımız ay tekrar hamile kaldım.sende bi kere hamile kaldığına göre tekrar kalabilirsin.kendini psikolojik ve fizyolojik olarak hazırlamaya çalış.inanıyorumki sende en kısa zamanda tekrar hamile kalacaksın.a.s.
teşekkür ederim psikolojik olarak yeni bir bebeğe aslına bakarsan hazır değilim ben.
zaten zor hamile kalmıştım doktor kontrolünde bu sefer pek düşünmüyorum hamile kalmak için tekrar kontrole girmeyi.oluruna bırakıcaz.
kısmet bakalım Allahımdan hayırlısı diyelim.
teşekkürler tekrara.s.

Malesef Babyprin üretici firması şimdilik ilacı üretmiyor yani piyasada yok 80 mg Aspirin içeriyordu, Coraspin, bebe aspirinleri 100 mg içeriyor aynı amaçlı yani kan pıhtılaşmasını önleyici olarak kullanılıyor. Bende geçen haftaya kadar kullanıyordum Ankara'da eczacı olduğum halde 2-3 kutu zor buldum doktorum bulamazsan diğerlerinide kulanabilirsin demişti istersen doktoruna bir danış..

canim ben buradan arastirayim ne kadar istersen gondereyim
yeterki bebegin saglikli dogsun ozelden at bana adresini buarada ben yurtdisindayimm

canım firma artık üretmiyormuş istanbulda bulamadım ben çocuk asprini kullanıyorum sende doktoruna bir sor istersen

X