Bayramda büyüklerin yanına eli boş gidilir mi?

Biz de bu seneye kadar annemlere kayınpedere anane ve babanelere hep çikolata götürürdük... Ama zaten ev sahibi bayram için çikolata alıyor e birde gelenler getirince hiç kıymeti kalmıyr... Evde küçük çocuklar varsa gelip gidip yiyorlar alerji kaşınma diş çürümesi gibi sıkıntlar.. evde yaşlılar varsa şeker yükselmesi falan...
Bu sene karar aldık.. Anane ve babanelere kahve fincanı takımı aldı... Kayın pederime teflon tava(yanlız yaşıyor ve tavaları eskmişti) ve br gömlek aldım. Anneme ise kahve fincanına ihtiyacı olmadığı için günlük çatal buçak takımı aldım... Ve bunları bimilyocu tabir edilen japon pazarlarından aldım.. Çiolatadan daha uygun fiyata geldiler ve kalıcı oldular... Çikolata yenip bitiyor ama bu hediyeler kalıcı ve kullandıkça bizi hatırlarlar... Geçen bayram da gene daha önce çikolata götürdüğüm herkese kek yapıp jelatin ve rafa ile süsleyip götürmüştüm herkesin de çok hoşuna gitmişti...
B arada en kötü çikolata 5-6 milyon... Kocaman bir kekin maiyeti ise 3-4 milyonu asla geçmiyor...

biz her bayram aileme çikolata alırız abim ve ablama da ki hep kaliteli yerler olur bu bayramda yaptık aynısını ...

eşimin ailesi uzakta olduğu için onlara gidemeyiz ama tatile giderken mutlaka hediyelerimizi çikolatamızı alırız

illa bayram olmasına gerek yok niyet insan sevindirmek değil mi ...

Benim kendi fikrim ;
Kendi ailelerimizin yanına eli boş gitmemek gitmemek gerktiğini düşünüyorum.
Kendi ailemiz yaaa ,evlatlarıyız.
ılk evlendiğimizden bu yana kayınvalideme ,anneme mutlaka kutu çikolatamız veya şekerimizi götürürüz.
Hatta ilk yıllar büyük görümceme ,kayınımada almıştık baktım anlamıyorlar yaptığımı onlara götürmüyoruz.
Kayınvalideyle arada hepimiz kötü olaylar yaşıyoruz, büyük bir kin yoksa götürülmeli diyorum.
Hatta eşime sadece kutu olmasın birde elbiselik al dedim alınmadı o ayrı.
Haaa kayınvalidem çok mu iyi ,çok mu değer ?Hayır , bizi çok üzmüştür.
Kayınvalideme kırgın olmama rağmen ,eşimin annesi,babası diyorum.Allahtan korkarım.
Bu bayramda kayınvalideme , anneme , dayıma (ilk kez) ,kızkardeşimin kayınvalidesine götürdüm.
Ağbimlere falanda eli boş gitmedim.Birşeyler götürdüm.
ımkanım fazla olsa ben bu tür hediyeleri küçükte olsa seviyorum, mutlu oluyorum.

biz götürürüz... ben ailemden öyle gördüm, öyle büyüdüm...
bayramda büyüklerimize babaanneme, anneanneme, halalarıma, amcalarıma özel çikolata yaptırırdı babam... normal ziyaretlerimizde bile mutlaka bir şey olurdu ellerinde ya meyve, ya pasta... ama mutlaka olurdu...annem her gittiğinde birşey götürmek zorunda değilsin derdi hatta, ama babam ben rahat edemem başka türlü derdi... babamın bu davranışını hep takdir etmişimdir ve kendi hayatımda da uygularım...
o yüzden arkadaşıma dahi gitsem... mutlaka bir şey alırım... ya da yapar götürürüm... ve çok seviyorum bu huyumu..
bu sorgulanmaz bile hele günlerden bayramsa...bilmiyorum...

biz de bir şey götürmüyoruz açıkası; maddi durumunuz da sıkıntılıysa hiç gerek yok bence...

X