Bayramlaşma faslı.

İyi bayramlar kızlar öncelikle umarım herşey yolundadır.
18 haftalık hamileyim ondan kaynaklı sanırım biraz fazla takıyorum ya da daha önce yaşadıklarımdan kaynaklı doğruyu yanlışı ayırt edemiyorum. Detaya girmemeye çalışacağım. 4. yılımdayım. İlk zamanlarda eşimin ailesiyle sınır problemi yaşadım. Şuan görümcemle aramızda mesafe olsada ailesiyle ve eşimle iyiyim. Kayınpederim kızından ayırmaz bayram harçlığımı veripte gitti memlekete. Köydeler çok severler köyü. Ben eşimle gitmedim hem izin az hemde eşime yılda 2 kere iznimiz olduğunda iki iznide köylerinde geçirmek istemediğimi söyledim. Sağolsun genelde günübirlik gezmeye gideriz burda ben ailemle
olurum.
Kayınvalidemlede çözdüm çoğu sorunu. He yaşanır yaşanmaz bazen olur bişey diyemem kendi ailemizlede çekişiyoruz.

Lakin görümcemin evliliğimin ilk başlarında yaptıklarından dolayı bir türlü sevip ısınamıyorum. Böyle kavgacı sinirli sağı solu belli olmayan bir kız. Benden de 3 yaş büyük. Eşim abisi oluyor. Bundan kaynaklı mıdır yoksa ilk başlarda abisine olan düşkünlüğünden ya da kıskançlığından mıdır ilk başından beri bayramlaşmadık. İlk bayramımızda köydelerdi abisini arıyor iyi bayramlar abi diyip kapatıyor. X napıyor nasıl iyi selam söyle hiç duymadım.

Evliliğimizin başından beri de eşim bekarmış gibi davranır zaten. “ abi bana şunu al, benidee götürceksin, geliceksinn buraya, bana bak beni kahvaltıya çağırcaksınnn neden Çağırmadınn” gibi gibi. Bir misafirliğe gideriz “ eee haddiiii çıksana abii alla allaaa “ . İşten yeni gelmişim hazırlanıyorum hanımefendi kraliçe sanki.

Anlatsam dağ olurda uzun olsun istemem. Ayrıştırma ve saygı görmedğim için anne babasıysa bayramlaşırken görümcem nerde onunlada bayramlaşayım demedim. Hiç özelde mesaj atasım gelmedi. Saygı isteyen önce saygı göstermeli diye düşündüm. Zamanla geçti şımarıklığı. Yok denecek kadar az çünkü iletişimim yok. Eşimde çekirdek ailesine alıştı aralarıda çok yok diyebilirim. Bende öyle kardeşine gidelim çağıralım hadi onlarda gelsin gezelim modunda değilim. Kaynanamda görürürz o kadar.
Fakat son zamanlarda iyi bana zararı yok yani. Yeğenine hediyede almış. Yolcu ederkende gel sarılayım dedi bana öyle sarılıp gülüşmemde görümcemle.
Gelelim aklıma takılan konuya ve fikirlerinizi almaya. Yoldayken yine görümcem aradı eşimi. İyi bayramlar dedi öyle bayramlaşıp kapattılar. Tel de hoparlörde. Ya insan der “ x nerde onunda kutlu olsun”. Hani konuşma yani de yalandan de bari. Sonra biz kaynanamları aradık ona ver desek tribe giriyor sen ara abi diye. Yanyanalar zaten. Evli bu arada görümcem 5 yaşında çocuğu var. Kaynanamla konuştum bayramlaştım kayınpederimle de kapatırken eşim yandan “ kardeşimde ordaydı” dedi. Takmadım telefondaykende cevap vermedim. Kaynanam telefonu kapatamayınca kızına verdi ekrana gelince iyi bayramlar dedim kapattım. Suratıda görmeyin az önce gülen kızın suratı sirke satıyor😄

Kapattıktan sonrada eşime birsey demedim. Biraz bozuldu ama hissettim. Bir yandan “ kardeşine öğret önce senle konuşurken karınla da bayramlaşması gerektiğini” dicektim lakin bayram bayramda yükselmek istemedim. O da neden bayramlaşmadın tarzı suçlama yapmadığı içinde öyle kapandı gitti.
Ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Ben hala önce o bayramlaşmasını bilmeli diyorum ama yorum ve eleştirilere de açığım. Eşim ayırmaz bayramlaşır abimle yengemle ayrı ayrıda arar benimkileri hemde gider görürüz. Sen böyle yaptın tarzı bi davranışıda olmadı. Bir yandan da görümceme “ sen bayramlaşıyorsun ama ben bayramlaşayım mı “ diyesim gelmedi değil. Belkide kendi aralarında konuştular eşime karın mesafeli kardeşine karşı tarzı konuşmamı geçt bilemiyorum. Belkide kardeşide bende büyüğüm ama karın aramıyor demiştir bilemem. Bi kaç sene öncede bayeamda burda olmalarına rağmen telefonla bayramlaştı abisiyle gelmedi bile. Beni mi sevmiyor kabullenemedi mi benmi nemrutluk yapıyorum bilmiyorum:)
Selam bende 8 aylık evliyim . Bir tane görümcem var . İki kardeşelr zaten . En başından beri kıskançlık mı desem neyden kaynaklı bilmiyorum ama beni sevmiyor . Sever sevmez umrumda değil fakat 8 ayds bile saygısızlıklarıyla yordu beni. Farklı şehirlerdeyiz muhattap olmuyoruz birbirimizle . Aynen anlsttığınız gibi abisini arayınca x e selam söyle ya da ne yapıyor diye asla sormaz adımı ağzına almaz . ( aramızda hethangi bir dorun tartışma hiçbir zaman yaşanmadı ) eşim gruplarına foto vs attığında asla bi şey yaxmaz . ( normalde herkese yorum yazar mesaj atar ) . Bende 8 ayda iyice gerildim bu duruma , artık benden de saygı beklemesin o bana nasıl davranıyorsa bende öyle davranacağım dedim eşine . O da görğyor zaten nasıl istiyordan öyle yap çünkğ bende farkındayım saygısızlığının dedi . Eşimde beni haklı görüyor yani. Ama yine fe istemsizce sinirleniyorum. Ortada hi şey olsaydı aramızda hir şey geçseydi yine anlardım sma yok

X