Bazasız yatak gıcırtısı🙄

Vidalarına baktırdınız mi belki gevşemiştir,şu an her şey o kadar pahalı ki,yatak baza fiyatına şimdi baza satıyorlar.
Ben 4 yıl önce yatak başlık karyola iki komodin 5 kapaklı gardırop bir şifonyeri 6.5 milyara almıştım şimdi tek baza 5 küsurden başlıyor Doğtaş sitesine baktım da. Ki o zaman babam kaç kere sordu ödeme yapmadan bak gel bazalı alalım eşyalarını koyarsın altına falan diye ahh ahh ulu sözü dinlemeyen ulurmuş der hep babam ne kadar haklı 😂😂😂

bizim evdeki tüm bazalar İstikbal ve bellona. memnunuz oldukça sağlamlar. ikinci el baza bakın kendi yatağınızı da satabilirsiniz. ayak dediğim gibi sıkıntı değil
İkinci el düşünmemiştim hiç aslında olabilir. İstikbal Bellona daha pahalıdir zaten onlara bakamam. Ben Doğtaş tan daha uygun fiyatlı hangileri onu merak ediyorum açıkçası 🤭

Vidaliysa eğer vidalarını kontrol edin sıkılaştırın,birde belki bağlantı yerlerini yağlamak da fayda eder, Md40 diye bir ürün var çözüm olabilir

İkinci el düşünmemiştim hiç aslında olabilir. İstikbal Bellona daha pahalıdir zaten onlara bakamam. Ben Doğtaş tan daha uygun fiyatlı hangileri onu merak ediyorum açıkçası 🤭
mobilya fiyatları hakkında pek bilgim yok açıkçası. istikbal ferro modelini yıllardır kullanıyoruz gerçekten sağlamlık konusunda es geçerim. ki çok taşındık. muhtemelen Yataşla vs aynıdır.

Vidaliysa eğer vidalarını kontrol edin sıkılaştırın,birde belki bağlantı yerlerini yağlamak da fayda eder, Md40 diye bir ürün var çözüm olabilir
Teşekkür ederim. Yatağı kaldırıp ayaklarına bakmıştık ama vidalara dikkat etmedim yarın tekrar bakayım bakalım bı sağ olun 🌸

Hanımlar merhaba ilk defa bdv ye konu açıyorum ve konunun yatak olması 😂😂😂 sanki başka derdim yokmuşçasına😂😂
Ben görselini beğendiğim ve altına süpürge rahat girdiği için( sanki her gün ev süpürüyorum) evlenirken yatağı bazasız karyola şeklinde tercih ettim. Belki ilk yıllarda çok ses olmuyordu bilmiyorum ama artık dönerken falan çok gıcırdamaya başladı. Temizlik esnasında ben de süpürge ve vileda aracılığı ile ayaklarını oynatıyorum sanırım özellikle temizlik sonrası daha da gıcırdıyor.
Bu beni çok rahatsız etmiyordu kızım doğana kadar. Ama şimdi çok sinir etmeye başladı uyurken dönmeye korkuyorum, dönerken çıkan sesten kızım uyanacak diye( bizim odada park yatakta uyuyor) ya da uyutup yatağına koyarken ses yaparak kalkıyorum ve hep stres yaşıyorum.
Şimdi gelelim soruma başlık ve yatak var olduğu için tek başına baza almam gerekiyor sanırım. Ama böyle sorunla karşılaşıp karyolasina çözüm getirebilen oldu mu baza almaya gerek olmadan onu merak ediyorum. Ayaklarına falan bir şeyler yapılabiliyor mu ya da bir destekleme ile sağlamlaştırılıp ses olayı giderilebiliyor mu onu merak ettim.
Öff ne yazdım be bu kadar uzun olacağını bilmiyordum.

Arkadaşlar boşan yazmayın lütfen 🤪😂😂😂

Bir taraftan da baza fiyatlarına bakayım bari. 4 yıl önce tüm yatak odası takımına verdiğim parayı şimdi bazaya vereceğim heralde....🙄
Şunu da ekleyim uygun fiyatlı memnun kaldığınız varsa baza için önerilere açığım ben Doğtaştan almıştım ama bazayı ille gidip ortam almam şart değil yani ölçüler uyduktan sonra başka marka da olur heralde 🤔
Atın 😆

Bellona doğtaştan pahalı değildir. Bellonanın en ucuz olan modelini almıştık, aldığımız dönemde ekonomik olarak sıkışıktık, en ucuz onu bulmuştuk ve idareten almıştık açıkçası. Hani maşallah diyeyim taş gibi çıktı, hiçbir gıcırtı vs de yok.

Bellona doğtaştan pahalı değildir. Bellonanın en ucuz olan modelini almıştık, aldığımız dönemde ekonomik olarak sıkışıktık, en ucuz onu bulmuştuk ve idareten almıştık açıkçası. Hani maşallah diyeyim taş gibi çıktı, hiçbir gıcırtı vs de yok.
Tamam bellonaya da bakayım ben teşekkür ederim 🌸

Bizimki bazalı arada kafasına göre gıcırdıyor. 1 ay önce benim taraftı, şimdi eşimin tarafı 😂 tabi kızım uyanıyor yatarken kalkarken bende uyuz oluyorum. Saygılar sevgiler görüşmek üzere 😂

Bizimki bazalı arada kafasına göre gıcırdıyor. 1 ay önce benim taraftı, şimdi eşimin tarafı 😂 tabi kızım uyanıyor yatarken kalkarken bende uyuz oluyorum. Saygılar sevgiler görüşmek üzere 😂
Odayı ayırmak gerek o zaman kızımın park yatağını çocuk odasına koyayım masraftan kurtulayım 🤪🤪 ya da yer yatağı 😂😂

Bizim yatak da bazasız ve 4 köşedeki ayaklar dışındaki ekstra ayakları sabit değil, hareketli. O yüzden altini supurup silerken carparsak onları tekrar duzeltmek gerekiyor. Yoksa ses çıkarmaya başlıyor.
Sizinkinde de böyle bir durum olabilir mi?
Tabii yatağı değiştirmek kesin çözüm olur ama böyle bir durum varsa bir bakip duzeltseniz yenisini alana kadar idare eder en azından sizi.

Odayı ayırmak gerek o zaman kızımın park yatağını çocuk odasına koyayım masraftan kurtulayım 🤪🤪 ya da yer yatağı 😂😂
Ben öyle yapmıştım. 5.5 aylıktı ilk çocuğum odasını ayırdım. Sonra 2 tane daha oldu, onları odama hiç almadım.
Yatağım bazalı, ve sesten ben de şikayetçiydim.
Taşındığımda tekrar monte edildi, sorun kalmadı.
bilgisayarı kapatıp açın mantığını mobilyaya uygulayın. Söküp yeniden takın. 😂

Ben öyle yapmıştım. 5.5 aylıktı ilk çocuğum odasını ayırdım. Sonra 2 tane daha oldu, onları odama hiç almadım.
Yatağım bazalı, ve sesten ben de şikayetçiydim.
Taşındığımda tekrar monte edildi, sorun kalmadı.
bilgisayarı kapatıp açın mantığını mobilyaya uygulayın. Söküp yeniden takın. 😂
Hadi yaa bravo hiç odanıza almamak başlarda zor olmadı mı. Şu an kızım 16 aylık gece kaç defa uyanıyor bunun için kalkıp başka odaya gitmeye usendiğimden bir de sanırım hala gözüme çok küçük geldiğinden oda ayırmayı düşünmedim 🤭🤭 evet yarın bir bakalım şu yatağa sök tak uygulayabilirsek işe yarar belki sağ olun 🤗

Bizim yatak da bazasız ve 4 köşedeki ayaklar dışındaki ekstra ayakları sabit değil, hareketli. O yüzden altini supurup silerken carparsak onları tekrar duzeltmek gerekiyor. Yoksa ses çıkarmaya başlıyor.
Sizinkinde de böyle bir durum olabilir mi?
Tabii yatağı değiştirmek kesin çözüm olur ama böyle bir durum varsa bir bakip duzeltseniz yenisini alana kadar idare eder en azından sizi.
Evet aynen bizimki de öyle ve her temizlik sonrası yerinden oynuyor ortadaki birkaçı o yüzden ses artıyor. Onları sabitleme imkanım olsa belki daha iyi olur bakacağım yarın detaylı şekilde yatağı kaldırıp

Hadi yaa bravo hiç odanıza almamak başlarda zor olmadı mı. Şu an kızım 16 aylık gece kaç defa uyanıyor bunun için kalkıp başka odaya gitmeye usendiğimden bir de sanırım hala gözüme çok küçük geldiğinden oda ayırmayı düşünmedim 🤭🤭 evet yarın bir bakalım şu yatağa sök tak uygulayabilirsek işe yarar belki sağ olun 🤗
Zaten pek uyuyan biri değilim 😅 bir de çocukların yaşları birbirine cok yakın, kıskançlık olmasın diye düşündüm
Kardeş kardeş uyandırdılar onlar da birbirlerini 😂
En güzel kısmı arkadaşlarım 4-5 yaşlarındaki çocuklarının hala yataklarında yatmakta ısrar ettiğini söylüyor. Benim çocukların hiç öyle bir algısı yok 😂

Zaten pek uyuyan biri değilim 😅 bir de çocukların yaşları birbirine cok yakın, kıskançlık olmasın diye düşündüm
Kardeş kardeş uyandırdılar onlar da birbirlerini 😂
En güzel kısmı arkadaşlarım 4-5 yaşlarındaki çocuklarının hala yataklarında yatmakta ısrar ettiğini söylüyor. Benim çocukların hiç öyle bir algısı yok 😂
Tabi öyle bir şeye ihtiyaç duymamanız açısından büyük rahatlık sizinki. Ben de 2 yaş sonrası düşünüyorum bakalım kendi odasına geçmesini inşaallah 🤗

Of ben de böyle baza istemem illa karyola olacak diye tutturup pişman oldum. Mobilyaların ayakları parkeyi çizmesin diye kullanılan keçe (veya ona benzer bir malzeme) altlık gibi bir şeyler var. Onlarla eşitleyebilirsiniz ayakları belki.