BBL ve Bacağa Yağ Enjeksiyonu Liposuction

Konunuzu takipteyim.. bütün mesajları okudum ve size çok üzüldüm inşallah o doktordan misliyle çıkar ahınız 😞
Ben de bu ameliyatı istiyordum ama vazgeçtim sanırım bu konudan sonra.. siz nasıl oldunuz? Yeni doktorunuzu seçebildiniz mi
Artık kronik hale gelmiş major depresyondayım. Hemen hemen her günüm ağlamakla geçiyor. 1 buçuk yıl oldu, içten içe ölüyorum. Havalar ısındıkça ne giyeceğim telaşım artıyor. Dolabımdaki artık giymemin hayal olduğu zamanında bin bir hevesle bir sürü para verip aldığım seve seve giydiğim kimini doğru düzgün giyme fırsatı bile bulamadığım güzelim kıyafetlerime bakıyorum, bir zamanlar ne kadar şanslı olup da o halimin kıymetini bilemediğime yanıyorum… Aynaya bakıyorum şu şuraya gelebilse şurayı şöyle yapabilse diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum, vücudum oyun hamuru olsa bile inanın zor düzelirdi. Komple vücudun o kadınsı çizgileri, gölgeleri, kıvrımları, vücudun olması gereken form bozulmuş asla düzelecek bir şeye benzemiyor. Karnımın formu çok tuhaf. Kadın vücudunu falan geçiyorum resmen karnından yumurtlamak üzere olan tuhaf bir canlıya benziyor. Ramazan ilk günü bırakın oruç tutmayı Allahım neden böyle bir şeyin başıma gelmesine izin verdin neden beni korumadın diye Allah’a isyan edip ağlayarak uyudum. Bazen insanlar soruyor hayatında biri var mı bir şey var mı, içimden diyorum ki ben şu an yaşıyor muyum ki bir hayatım var mı 😭 Doktorla anlaşma sürecindeyiz haziranda başka bir doktora ameliyat olacağım eğer olur da ters bir durum olmazsa. Ama asla o eski vücudum geri gelmeyecek 😢 Olanın ne kadar düzelebileceği o da tabi eğer daha kötü olmazsa da düzelebilirse meçhul. Bu adamın bana ameliyatın olabilecek bu korkunç riskleriyle alakalı en ufak bir şeyden bahsetmemesine inanamıyorum. Güzelim vücudumu alıp ameliyat masasında kadavraymış gibi delik deşik mahvedip atmasına inanamıyorum. Nasıl kıydı bedenime? O vücudumun güzelim kıvrımlarını oyuklayıp mahvetti 😭 Benim hayatımı mutluluğumu her şeyimi elimden aldı 😭 Ve bunu biliyordu. Tek bir ameliyat yapmış ve onun sonucunu görmüş birisi bu ameliyatı azıcık vicdanı varsa öyle kafasına göre yapmaz. Vücut çok kompleks bir yapı, bu ameliyat da çok ciddi bir ameliyat, şimdi o derinin, yağların, kıvrımların formu normal bir bedene benzemiyor. Doktorlar kesinlikle çok da ağır yaptırımlarla karşılaşmalı, birisi gelip sizi hafif bıçaklasa en fazla bir yara izi bile kalsa şikayetçi olursunuz ciddi ceza alır, ama bir doktor keyfî sizi bıçak altına alıyor 3 kuruş para için, tüm vücudunuz mahvoluyor, karşı taraf ceza bile almadan kesip biçmeye devam ediyor. İnsanın beden bütünlüğünü bozmak bu kadar ucuz olmamalı.

Artık kronik hale gelmiş major depresyondayım. Hemen hemen her günüm ağlamakla geçiyor. 1 buçuk yıl oldu, içten içe ölüyorum. Havalar ısındıkça ne giyeceğim telaşım artıyor. Dolabımdaki artık giymemin hayal olduğu zamanında bin bir hevesle bir sürü para verip aldığım seve seve giydiğim kimini doğru düzgün giyme fırsatı bile bulamadığım güzelim kıyafetlerime bakıyorum, bir zamanlar ne kadar şanslı olup da o halimin kıymetini bilemediğime yanıyorum… Aynaya bakıyorum şu şuraya gelebilse şurayı şöyle yapabilse diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum, vücudum oyun hamuru olsa bile inanın zor düzelirdi. Komple vücudun o kadınsı çizgileri, gölgeleri, kıvrımları, vücudun olması gereken form bozulmuş asla düzelecek bir şeye benzemiyor. Karnımın formu çok tuhaf. Kadın vücudunu falan geçiyorum resmen karnından yumurtlamak üzere olan tuhaf bir canlıya benziyor. Ramazan ilk günü bırakın oruç tutmayı Allahım neden böyle bir şeyin başıma gelmesine izin verdin neden beni korumadın diye Allah’a isyan edip ağlayarak uyudum. Bazen insanlar soruyor hayatında biri var mı bir şey var mı, içimden diyorum ki ben şu an yaşıyor muyum ki bir hayatım var mı 😭 Doktorla anlaşma sürecindeyiz haziranda başka bir doktora ameliyat olacağım eğer olur da ters bir durum olmazsa. Ama asla o eski vücudum geri gelmeyecek 😢 Olanın ne kadar düzelebileceği o da tabi eğer daha kötü olmazsa da düzelebilirse meçhul. Bu adamın bana ameliyatın olabilecek bu korkunç riskleriyle alakalı en ufak bir şeyden bahsetmemesine inanamıyorum. Güzelim vücudumu alıp ameliyat masasında kadavraymış gibi delik deşik mahvedip atmasına inanamıyorum. Nasıl kıydı bedenime? O vücudumun güzelim kıvrımlarını oyuklayıp mahvetti 😭 Benim hayatımı mutluluğumu her şeyimi elimden aldı 😭 Ve bunu biliyordu. Tek bir ameliyat yapmış ve onun sonucunu görmüş birisi bu ameliyatı azıcık vicdanı varsa öyle kafasına göre yapmaz. Vücut çok kompleks bir yapı, bu ameliyat da çok ciddi bir ameliyat, şimdi o derinin, yağların, kıvrımların formu normal bir bedene benzemiyor. Doktorlar kesinlikle çok da ağır yaptırımlarla karşılaşmalı, birisi gelip sizi hafif bıçaklasa en fazla bir yara izi bile kalsa şikayetçi olursunuz ciddi ceza alır, ama bir doktor keyfî sizi bıçak altına alıyor 3 kuruş para için, tüm vücudunuz mahvoluyor, karşı taraf ceza bile almadan kesip biçmeye devam ediyor. İnsanın beden bütünlüğünü bozmak bu kadar ucuz olmamalı.
Haziranda inşallah ameliyatın iyi geçer. İnanki çok sevineceğim sonuç iyi olursa

Haziranda inşallah ameliyatın iyi geçer. İnanki çok sevineceğim sonuç iyi olursa
Gerçekten ben de çok sevineceğim size katılıyorum.. konu psikolojimi etkiledi desem yanlış olmaz çok üzüldüm gerçekten.. ben böyle etkilendiysem konu sahibini düşünemiyorum bile.. umarım çok iyi geçer ameliyat..

Ameliyatın inşallah çok güzel geçer inşallah sonuç gönlüne göre olur çok içten diliyorum senin için..
Şunu da içten içe merak ediyorum.. belki de düşündüğün kadar kötü değildir.. insan kendi bedeninde herkesten çok kusur görür.. belki de dışardan bakılınca senin gördüğün gibi hayata küsecek kadar kötü görünmüyordur. Olabilir mi

Angaliss konunuzu baştan sona okudum ve çok üzüldüm son mesaja gelene kadar inşallah sonunda toparlanmıstır diye düşünmüştüm, umarım psikolojinizğ düzeltecek kadar düzelirsiniz insan başına neler geleceğini bilemiyor malesef, benim bacaklarım inanılmaz zayıf benle aynı kiloda olan arkadaslarımın gayet normalken, ben de hep düşünürdüm bacaklarıma yağ ekletmeyi ama vazgeçtim, bu şekilde halimi kabullenmeye karar verdşm, bacaklarımdan ziyade diz kapaklarım bi değişik duruyor asık oraya bişeyler yapılmaya ihtiyacı var ama gerçekten gözüm korktu , ztn bacağa eklenen yağ da pek kalıcı değil anladığım kadarıyla, ben 165 boy 52 kg kilo aldığımda sadece göbeğüm ve gıdıma doluyor 😩

Ameliyatın inşallah çok güzel geçer inşallah sonuç gönlüne göre olur çok içten diliyorum senin için..
Şunu da içten içe merak ediyorum.. belki de düşündüğün kadar kötü değildir.. insan kendi bedeninde herkesten çok kusur görür.. belki de dışardan bakılınca senin gördüğün gibi hayata küsecek kadar kötü görünmüyordur. Olabilir mi
Aynı şeyleri defalarca yazdım belki, ama yine de yazayım. Belki bu şekilde doğmuş biri için hayata küsecek gibi değildir, ama benim gibi fiziği zaten normalde çok iyi biri için daha da güzelleşmeyi beklerken vücudumun birden berbat olması hayata küsecek kadar büyük bir sorun. Üstelik benim gibi güzellik takıntısı olan biri için. Benim gibi fiziği olan önce sonralarda neredeyse hiç göremezsiniz çünkü normalde bu fizikle birisi zaten kolay kolay ameliyat olmazdı. Gerçi ben de zor olduğunu bilsem olmazdım. Tamamen bilgilendirilmediğim için oldu. Zaten ayrıntılı konunun çeşitli yerlerinde anlattım. Ya ben bu ameliyatı zaten düz olan karnım komple dümdüz olsun, bacaklarım da daha kalın olsun siyah çorap giyince ince duruyor diye oldum, zaten istediğim her şeyi giyebiliyordum. Elbiseler, mini etekler, şortlar giyebiliyor, karnımı falan açabiliyordum. Pantolonun üstüne tül falan giyiyordum, gittiğim bardaki o yıl gördüğüm en yakışıklı çocuk bana yazıyordu. Pandemide bile fiziğim bozulmadı. Kum saati gibi vücudum vardı şimdi kolsuz bile giyemiyorum daha nasıl anlatayım? Deri ceketim var bir zamanlar harika olan ceket sırt oyuntum bozulduğu için giyiyorum berbat oluyor. Tayt ve bol t-shirt bile giyemiyorum, spor salonuna yazılmıştım, o halimle kendimi aynada daha fazla görmemek için gidemedim param yandı. Çünkü fenalık geçiriyordum her yer ayna, spor salonunun ortasında sinir krizi geçirip ağlamak istiyordum. Belim yok oldu. Ben bir kadınım ve benim şu an belim yok. Elimi oraya sürüyorum aşağı doğru dümdüz iniyor incecik belim olan yerde bel yok. Geçen tarihi bir film izleyecektim korseli kadınları görmeye tahammül edemediğim için filmi izleyemedim. Çünkü evimde var, bir zamanlar korse bana efsane olurdu. Şimdiyse belim yok ama önde tarif edemediğim yaratığa benzeyen bir göbeğim var. Ve bunlar düzelecek şeyler değil, ben hayata küsmeyeyim de kim küssün? Geleceğe dair umutlarım yok, bir erkekle görüşemiyorum, arkadaşlarımla görüşmek istemiyorum. Nasıl hayata küsmeyeyim kendime güvenim sıfır oldu. Zaten anlattım uzun uzun sebepleriyle. Yani artık içinde yaşamaya mahkum olduğum bu yabancı vücut A kişisinin hayata küsmeyeceği kötülüktedir, ama benim standartlarıma göre ve bir zamanlar Allah vergisi sahip olup ama yok yere yitirdiğim halime göre hayata küseceğim kötülükte.

Arkadaşlar bu gece çok sarsıcı bir rüya gördüm. Rüyamda tekrar ameliyata giriyorum ve ilk ameliyatımdan da daha fazla stres içindeyim. İlk ameliyatımda doktor konsültasyonu çok kısa ve üstünkörü geçildiği için halen ameliyat masasına beni yatırdıklarında şurayı şöyle yapmasın doktora iletin falan diye laf anlatmaya çalışıyordum ve ameliyata giren o suratsız anestezi uzmanını da Allah’a havale ediyorum, orada ameliyat masasında o kadar savunmasız ve hassas durumda olan bir hastayı nasıl öyle aksi bir hal tavır içinde ters suratıyla bayıltıp vicdanı rahat etti bilmiyorum. Ameliyat zaten baştan sona benim için bir travma olduğu için ve 2. ameliyat tarihi de yaklaştığı için sanıyorum böyle bir kabus gördüm. Rüyamda ya doktor hemşiresi ya da anestezi uzmanı olan biri yine beni bayıltmak için geliyor ama doktor bana ters bir şey yapmış ve benim tereddütlerim var, burnuma boru sokmuşlar, oradan hava veriyor. Bir yandan da beni sıkı sıkıya tutuyor bastırıyor, canımı yakıyor. Ben hayır durun, daha anlatamadım da uyumak istemiyorum falan diye laf anlatmaya çalışıyorum, bir yandan da nefesimi tutmaya çalışıyorum bayılmamak için. Ama o kadar kötü bir insan ki ve canımı öyle bir yakıyor ki, düşünüyorum bunlar ameliyatta Allah bilir bana ne yapacaklar diye. O içimde tüm benliğimle hissettiğim korkuyla uyandım. Uyandığımda ilginç bir şekilde canımı yakmaya sebep olabilecek hiç bir şey yoktu halbuki ne kadar net hissetmiştim. Sonra tekrar düşündüm, şimdi tekrar ameliyata nasıl gireceğim, soğuk ameliyat odası, en savunmasız halde çıplaksın damar yolu açmışlar, seni uyutuyorlar kafalarına göre vücudunuza bir şeyler yapıyorlar, sonra uyanıyorsunuz korkunç titremelerle, sonrası çektiğiniz acılar zaten kabustan beter, bir de ya istediğim gibi olmayı bırak daha kötü olursa… Arkadaşlar bu ameliyatı olmayı düşünen insanlar varsa lütfen bunun bir güzelleşme işlemi değil “ameliyat” olduğunu unutmayın. Nasıl hani kadın hastalıkları olur, safra kesesi olur herhangi bir ameliyatı düşünün. Ondan farkı yok üstelik bana sorarsanız daha riskli. Geçenlerde Fatih Altaylı’ya bir profesör çıkmış, bu ameliyatın bir metabolizma kazasına yol açtığını anlatmış. İnsan vücudu çok çok komplike bir mekanizma. Doktorlar henüz inanın ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar. Olayın ciddiyetinin farkında değiller, siz sabahki meme ameliyatından sonra, burun ameliyatından önce gelecek bbl ameliyatısınız. Busunuz yani, artık o arada şansınıza elindeki çubukla ne kadar bir şeyler oyuklayıp bir şeyler sıkarsa, tasara üstünde oynadığı bir vücutsunuz. Her ne öğreniyorlarsa yetersiz ötesi. El becerisi olan da çok az doktor var o da bir elin parmağı bile etmez. O çubuğun vücudunuzun çeşitli yerlerini bozmama ihtimali bence çok düşük. Ben gece 5 sularında yine ağlayarak uyumuştum 2 saat sonra da bu rüyayla uyandım… Allah umarım yüzüme bakar da 2. ameliyatı eğer olursam biraz düzelme olur. Yoksa halimi hiç iyi görmüyorum.

Bilinçaltını baya etkilemiş bu durum inşallah 2. Ameliyatın çok daha iyi geçer..kendini sıkma biraz rahat olmaya çalış en azından başına neler gelecegını biliyorsun agrı acı yönünden bu sefer cok yag alınmazsa o kadar acın olmaz bir haftalık Bı toparlanma sürecin olur.. Bu ameliyatında neler yapacaklar Ne zaman olacaksın ve kime olacaksın

Angeliss inan hepimiz seni merak ediyoruz. İyi haberlerini hep beraber bekleyecegiz. Artık düzelecegine odaklan karanlık yerden cık. Doktorunu cok merak ediyoruz hepimiz kime karar kıldın? İnşallah iyi şeyler olacak hakkında

Cmm 2. Ameliyati olmaktan sakin korkma yaşadıkların psikolojini baya etkilemiş su an kendini cok kotu görsen bile 2. Emin ol şimdikinden iyi olacaktır cubku zaten düzeltme ameliyatı yapacaklar aksine mutlu olman laizm .birde bel oyuntusunu cok kafana takmışsın o kisima aquafilling yaptırabilirsin sanki

Birde daha önce dediğim gbi bence gobek kısmındaki başarısızlığın en büyük sebebi göbeğe kas yapılması (two pack diyorlardı sanirm sen ondan istedin doktordan galiba …bizim bi tanıdığımız abi var sadece göbeğinde kas görüntüsü olsun diye bu ameliyata yattı senin anlattığın gbi guya kas yapılan yerlerin ortasından göbeği fırlamış adamın o kas çizgileri duruyor ama diğer yerlerden gobek fışkırıyor yanı muhtemelen seninkide Oyle oldugunu düşünüyorum ..umarım bir an önce düzeltirler

Birde daha önce dediğim gbi bence gobek kısmındaki başarısızlığın en büyük sebebi göbeğe kas yapılması (two pack diyorlardı sanirm sen ondan istedin doktordan galiba …bizim bi tanıdığımız abi var sadece göbeğinde kas görüntüsü olsun diye bu ameliyata yattı senin anlattığın gbi guya kas yapılan yerlerin ortasından göbeği fırlamış adamın o kas çizgileri duruyor ama diğer yerlerden gobek fışkırıyor yanı muhtemelen seninkide Oyle oldugunu düşünüyorum ..umarım bir an önce düzeltirler
Canım benim istediğim şeyle adamın yaptığı şey arasında uzaktan yakından bir alaka yok. Ben 2 pack istedim doğru, onda karnın ortasına dikey çizgi yapıyorlar, bir de sağa sola. Bu ortayı bulamamış, kafasına göre bir yere dikey yapmış onun da sağ tarafını almış, karnımın üst kısmında kas gibi görüntü veren tabakanın bir tarafı yok oldu, diğer tarafı almamış duruyor. Sonra ortayı kocaman yatay şekilde oymuş. Kalan tüm yerlerden, özellikle o büyük oyuğun altından yağlar fışkırıyor. Önceden leğen kemiklerim görünürdü karnım gayet şekilliydi düzdü, oraların hepsi yağ oldu kemiklerim içine gömüldü yağdan görünmüyor, her tarafı yusyuvarlak hacıyatmaz gibi oldu. Yani göbeğim yokken yaratık gibi bir göbek çıktı, ya diyorum keşke, keşke eski haline dönebilsem. Bir mucize olsa geçmişe gidip o ameliyat masasından kaçabilsem…

Cmm 2. Ameliyati olmaktan sakin korkma yaşadıkların psikolojini baya etkilemiş su an kendini cok kotu görsen bile 2. Emin ol şimdikinden iyi olacaktır cubku zaten düzeltme ameliyatı yapacaklar aksine mutlu olman laizm .birde bel oyuntusunu cok kafana takmışsın o kisima aquafilling yaptırabilirsin sanki
Evet, ben şu an gerçekten intiharı düşünüyorum. Başıma gelen bu felaketle yaşayamıyorum, aynaya baktığımda çektiğim acıyla yaşayamıyorum. Pişmanlıktan çıldırma noktasına geliyorum. Sahip olduğum güzelliği nasıl göz göre göre sonsuza dek kaybettim, güzelim vücudumu gittim o adama mahvettirdim… Tüm hayatımı bitirdim, ne bir erkekle görüşebiliyorum, ne giyinip dışarı çıkabiliyorum, ne bir yere gitmekten keyif alıyorum, yaşamımın tüm anlamı bitti. Evde oturup boş boş vakit geçiriyorum resmen solup gidiyorum. Böyle acı içinde yaşamaktansa hemen ölsem daha iyi diye düşünüyorum. Rüyalarımda bile mutsuzum, gerçekten bunları düşünüyorum.
2. ameliyat başarısız olursa ne yaparım.. Düzeleceğe benzemiyor, doktorlar şurayı düzeltemem burayı düzeltemem hepsi böyle diyor, yapacak doktor da aynı şeyi söyledi. Yağları alınca vücut başka yerlerden kilo alıyor, adam kollarımın bir yerini aldı, ama şu an kollarım daha kalın, koltukaltı yağları aşırı arttı ve kollarım selülitli gibi oldu, kabus gibi ya anlatamam. Şimdi yine alacak yağları ama vermesi gereken yerlere veremeyecek, vücut yine saçma sapan yerlerden kilo alıp iyice artık neye dönecek bilmiyorum.
Aquafilling demişsin, aquafilling ile ilgili çok olumsuz yorumlar duydum, içerde topaklanma taşlaşma oluyormuş, kiminde vücut reaksiyon gösteriyormuş, tekrar çıkarmaya çalışırken dağıldığı için içeriyi delik deşik ediyorlarmış yine de tamamını çıkaramıyorlarmış. Benim başka dolgularla (hyalunaric asid) çok olumsuz deneyimlerim oldu, şu an boynumda var mesela topaklandı dışa doğru kırmızı şekilde duruyor. Ne yaptıysa doktor çözemedi. Resmen kesip alması lazım, o da yine aynı mantığa geleceği için bıraktım öyle kaldı.

Evet, ben şu an gerçekten intiharı düşünüyorum. Başıma gelen bu felaketle yaşayamıyorum, aynaya baktığımda çektiğim acıyla yaşayamıyorum. Pişmanlıktan çıldırma noktasına geliyorum. Sahip olduğum güzelliği nasıl göz göre göre sonsuza dek kaybettim, güzelim vücudumu gittim o adama mahvettirdim… Tüm hayatımı bitirdim, ne bir erkekle görüşebiliyorum, ne giyinip dışarı çıkabiliyorum, ne bir yere gitmekten keyif alıyorum, yaşamımın tüm anlamı bitti. Evde oturup boş boş vakit geçiriyorum resmen solup gidiyorum. Böyle acı içinde yaşamaktansa hemen ölsem daha iyi diye düşünüyorum. Rüyalarımda bile mutsuzum, gerçekten bunları düşünüyorum.
2. ameliyat başarısız olursa ne yaparım.. Düzeleceğe benzemiyor, doktorlar şurayı düzeltemem burayı düzeltemem hepsi böyle diyor, yapacak doktor da aynı şeyi söyledi. Yağları alınca vücut başka yerlerden kilo alıyor, adam kollarımın bir yerini aldı, ama şu an kollarım daha kalın, koltukaltı yağları aşırı arttı ve kollarım selülitli gibi oldu, kabus gibi ya anlatamam. Şimdi yine alacak yağları ama vermesi gereken yerlere veremeyecek, vücut yine saçma sapan yerlerden kilo alıp iyice artık neye dönecek bilmiyorum.
Aquafilling demişsin, aquafilling ile ilgili çok olumsuz yorumlar duydum, içerde topaklanma taşlaşma oluyormuş, kiminde vücut reaksiyon gösteriyormuş, tekrar çıkarmaya çalışırken dağıldığı için içeriyi delik deşik ediyorlarmış yine de tamamını çıkaramıyorlarmış. Benim başka dolgularla (hyalunaric asid) çok olumsuz deneyimlerim oldu, şu an boynumda var mesela topaklandı dışa doğru kırmızı şekilde duruyor. Ne yaptıysa doktor çözemedi. Resmen kesip alması lazım, o da yine aynı mantığa geleceği için bıraktım öyle kaldı.
Yahu gerçekten inanılır gbi degil bu ş…z doktor sana gerçekten neler yapmis boyle .birde mahkemeye de veremiyorsundur çünkü baştan imzalatiyorlar hasbelkader bu adama dava açsan bıle adlı tıpta her estetikte komplikasyon olabilir kanisiyla gene kendileri kazanıyor .anca psikolojik tazminat açarsan belkı kazanabilirsin oda yıllar sürer .bu doktorla gorusuyormusun hala ? bu duruma ne diyor bunu cok merak ediyorum .gerçekten çok üzüldüm durumuna hayat cok kısa lütfen üzülme insanın basına Hersey gelebilir .bunu basına gelen bir kaza gbi dusun telafisi illa vardır bence karamsar olma bu kdr .olanla ölene çare yokmuş .bence düzeltme ameliyatı iyi geçecek enerjini yüksek tut üzülerek İnan bisey kazanmıyor kendine yapma bunu .

Angeliss merhaba nasilsiniz, revizyon oldunuz mu acaba ? Durumunuz lazim. Dilerim cok cok iyisinizdir.

Angeliss merhaba nasilsiniz, revizyon oldunuz mu acaba ? Durumunuz lazim. Dilerim cok cok iyisinizdir.
angeliss angeliss ne yaptın canım. Revizyon oldun mu ?
Selamlar kızlar ilginiz için çok teşekkür ederim. Evet geçen ay revizyon oldum yaklaşık 1 ay oluyor. Şu an halen iyileşme sürecindeyim o sebeple şu anki ameliyat sonucuyla alakalı kesin bir şeyler söylemek için çok erken. Fakat şunu net söyleyebilirim; bel ve sırt oyuntum kalıcı olarak bozuldu. Oralardan alınan yağların tekrar geri verilmesini istemiştim, 2. doktor çalıştığını ama yağların kaydığını (?), durmadığını söyledi. Zaten görüşme yaptığım tüm doktorlar oraların düzelmeyeceğini söylemişlerdi. Hasılı belimdeki o kadınsı oyuntu tarihe karıştı. Fakat yine de doktor genele bakıldığında çok iyi bir iş çıkarmış. İstanbul’da isim yapmış bazı doktorlarla görüşmelerim oldu ve inanın kimisi resmen bu revizyon ameliyatından kaçındı. Özelden doktor sorarsanız görüştüklerim varsa aralarında deneyimlerimi paylaşırım. Şuanki ilk dönem sonuçlarına gelince, elbette 2. ameliyatla birlikte daha iyi olan pek çok yer gözlemliyorum, öncelikle karnım. Karnım şu anki haliyle bile o halinden daha iyi. Kalçaların da şekli daha iyi görünüyor. Love handles dediğimiz yağlar gidince kare görüntüsü düzeldi. Genel olarak vücut şeklinde 1. ameliyat sonucuna göre düzelme var. Bunları ayrıntılarıyla ödem indiğinde yazacağım. Bacaklarıma da tekrar yağ verildi ama tabi ne kadar kalıcı olacağı meçhul. Fakat 2. ameliyatla birlikte başka sorunlar yaşıyorum. Şu an vücudumda yağ depolama alanı neredeyse gövdenin her yerinden tekrar yağlar alındığı için pek kalmadı. Bu sebeple kollarımda aşırı bir kalınlaşma yaşamaya başladım. Şu an pehlivan tarzı bir görüntü var. Bunun ne kadarı ödem ve acaba düzelecek mi bilemiyorum. Ayrıca Jplasmanın vücudumda yarattığı bazı tahribatlar var. Vücudun içinde bazı yerlerde kalın kablo gibi yapılar oluştu. Kollarımdan birinin altında deri altı komple yanık benzeri bir halde, burası tamamen girinti çıkıntılı ve sert bir yapıya büründü. Ayrıca en çok ağrıyan iki yerden biri şu an. Başka sorunlar da var şu an çok detaya girmek istemiyorum açıkçası, iyileşme süreci ilerledikçe burayı güncellemeye devam edeceğim. Şu an bu sorunlar ne kadar kalıcı, ne kadarı iyileştikçe ne kadar toparlayacak zaman gösterecek.

Bu arada okuyan herkes için tekrar etmeden yapamayacağım; ameliyat kızlar çok ciddi bir süreç. Kesinlikle kozmetik bir işlem olarak değil, narkoz aldığınız ve korkunç acılar çektiğiniz ciddi bir ameliyat olarak algılayın. Ameliyata girişim ve ilk günlerim kabus gibiydi. Üstelik neyle karşı karşıya olduğumu da bildiğim fakat mecbur olduğum için gerçekten psikolojik olarak da çok zordu. Allah hastaneye düşürmesin 🙏🏻

Son düzenleme:
Selamlar kızlar ilginiz için çok teşekkür ederim. Evet geçen ay revizyon oldum yaklaşık 1 ay oluyor. Şu an halen iyileşme sürecindeyim o sebeple şu anki ameliyat sonucuyla alakalı kesin bir şeyler söylemek için çok erken. Fakat şunu net söyleyebilirim; bel ve sırt oyuntum kalıcı olarak bozuldu. Oralardan alınan yağların tekrar geri verilmesini istemiştim, 2. doktor çalıştığını ama yağların kaydığını (?), durmadığını söyledi. Zaten görüşme yaptığım tüm doktorlar oraların düzelmeyeceğini söylemişlerdi. Hasılı belimdeki o kadınsı oyuntu tarihe karıştı. Fakat yine de doktor genele bakıldığında çok iyi bir iş çıkarmış. İstanbul’da isim yapmış bazı doktorlarla görüşmelerim oldu ve inanın kimisi resmen bu revizyon ameliyatından kaçındı. Özelden doktor sorarsanız görüştüklerim varsa aralarında deneyimlerimi paylaşırım. Şuanki ilk dönem sonuçlarına gelince, elbette 2. ameliyatla birlikte daha iyi olan pek çok yer gözlemliyorum, öncelikle karnım. Karnım şu anki haliyle bile o halinden daha iyi. Kalçaların da şekli daha iyi görünüyor. Love handles dediğimiz yağlar gidince kare görüntüsü düzeldi. Genel olarak vücut şeklinde 1. ameliyat sonucuna göre düzelme var. Bunları ayrıntılarıyla ödem indiğinde yazacağım. Bacaklarıma da tekrar yağ verildi ama tabi ne kadar kalıcı olacağı meçhul. Fakat 2. ameliyatla birlikte başka sorunlar yaşıyorum. Şu an vücudumda yağ depolama alanı neredeyse gövdenin her yerinden tekrar yağlar alındığı için pek kalmadı. Bu sebeple kollarımda aşırı bir kalınlaşma yaşamaya başladım. Şu an pehlivan tarzı bir görüntü var. Bunun ne kadarı ödem ve acaba düzelecek mi bilemiyorum. Ayrıca Jplasmanın vücudumda yarattığı bazı tahribatlar var. Vücudun içinde bazı yerlerde kalın kablo gibi yapılar oluştu. Kollarımdan birinin altında deri altı komple yanık benzeri bir halde, burası tamamen girinti çıkıntılı ve sert bir yapıya büründü. Ayrıca en çok ağrıyan iki yerden biri şu an. Başka sorunlar da var şu an çok detaya girmek istemiyorum açıkçası, iyileşme süreci ilerledikçe burayı güncellemeye devam edeceğim. Şu an bu sorunlar ne kadar kalıcı, ne kadarı iyileştikçe ne kadar toparlayacak zaman gösterecek.

Bu arada okuyan herkes için tekrar etmeden yapamayacağım; ameliyat kızlar çok ciddi bir süreç. Kesinlikle kozmetik bir işlem olarak değil, narkoz aldığınız ve korkunç acılar çektiğiniz ciddi bir ameliyat olarak algılayın. Ameliyata girişim ve ilk günlerim kabus gibiydi. Üstelik neyle karşı karşıya olduğumu da bildiğim fakat mecbur olduğum için gerçekten psikolojik olarak da çok zordu. Allah hastaneye düşürmesin 🙏🏻
Canım çok geçmiş olsun. İnşallah bu defa iyi olur. Kilo almadıysan kolların yağ depolamaz. Bence alt taraf inceldiyse öyle görünüyordur. 11 yıl önce lipo yapıldığında benimde kollarım 1 ay sonunda kalın görünüyordu. Bende pehlivan gibi diyordum. Sonra 10 kilo verdim güzel oldu. Eşitledi. Kilo sakin alma. Güzel sonuç bekliyorum. Ne kadar üzüldüğünü biliyorum. Süreci lütfen paylaş.

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah bu defa iyi olur. Kilo almadıysan kolların yağ depolamaz. Bence alt taraf inceldiyse öyle görünüyordur. 11 yıl önce lipo yapıldığında benimde kollarım 1 ay sonunda kalın görünüyordu. Bende pehlivan gibi diyordum. Sonra 10 kilo verdim güzel oldu. Eşitledi. Kilo sakin alma. Güzel sonuç bekliyorum. Ne kadar üzüldüğünü biliyorum. Süreci lütfen paylaş.
Hayır canım kilo almamla alakalı değil; vücutta yağ depolayan çeşitli bölgelerimiz var, bunlar 1. ameliyatta yanlış yerlerden kilo alımıyla yanlış yerlere dağılmıştı öncesinde. Zaten yaşadığım en büyük sorun buydu. Liposuction ile yağları alınan bölgelerde tekrar yağ depolanmıyor, ben bunlardan alınan yağların tekrar geri verilmesini istemiştim fakat bu mümkün olmadı. 2. ameliyatta da yanlış depolayan yerlerdeki yağlar da alındı. Böylece geride yağ depolama alanı kalmadı. Sadece kalça, göğüsler, kollar ve bacaklar var. Unutmayın diyelim 60 kilosunuz, bu 60 kilonun yağ olan kısmı vücutta çeşitli alanlarda bir şekilde depolanmak zorunda. Diyelim göbeğinizde ve yan yağlarınızda var, oraları aldınız başka alanlara kayıyor aynı kilodaki yağlar. Zaten bu sebeple liposuction için kilo verme ameliyatı değildir deniyor. Vücut şekillendirme ameliyatı, öyle yerlerden akıllıca yağlar alınmalı ki vücudunuz yağları saçma sapan yerlerde depolamamalı. Belki sen kiloluydun 10 kilo vermişsin, ben zaten boyuma göre zayıfım 10 kilo verecek kilom yok 10 kilo versem vefat ederim. Ameliyata 57-57,5 kiloyla girdim, üstelik kilo almaya çalışıyordum olmadı. Şu anki şişkinliğin ne kadarı ödem ne kadarı yağ bilemiyorum, üst kısmımda aşırı genişleme var, bakalım ödem tam inince anlaşılacak. Anlayışın ilgin için teşekkür ederim, mutlaka süreci paylaşacağım.

X