Premature Bebekler BEBEĞİ FIZIK TEDAVI GOREN ANNELER YARDIM

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ikizannesiyim2

Ya kırdığının kalbi ALLAH seviyorsa..!
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2017
248
193
Merhabalar..
Ikizlerim 33+4 dogdular 8 aylikken birinin basini tutmayip oturamadigini farkettim doktora goturduk emar cekti beyninde dort tane beyaz leke varmis ve su toplamis.. Bunun caresinilac degil sadece fizik tedavi suan 17 ayini bitirdi yeni yeni oturuyor ve 1 haftadir emekliyor benim gibi baska anneler varmi

Emar ceken doktor dediki beyni oksijensiz kalmis hasar gormus
Erken dogduklari icin cigerleri gelismemisti hemen makineye baglamalari gerekiyordu ama digerini cikarincaya kadar yanimda beklettiler ikisini beraber goturup kuveze koydular 10saniye daha gecseydi zaten %90 engelli olucakmis. Ben yine ucuz atlattim ayni durumdaki bi arkadasimin bebegi suan beyni oksijensiz kaldigi icin engelli 2 yasinda hic kipirdiyamiyor sadece bombos bakiyor
Rabbim herkeze saglikli evlatlar nasip etsin insallah. Hastalarada sifa versin

Cnm insallah gecicektr,peki bunun tek sebebi erken dogmasimiyms?Allahim sifa versin
Emar ceken doktor dediki beyni oksijensiz kalmis hasar gormus
Erken dogduklari icin cigerleri gelismemisti hemen makineye baglamalari gerekiyordu ama digerini cikarincaya kadar yanimda beklettiler ikisini beraber goturup kuveze koydular 10saniye daha gecseydi zaten %90 engelli olucakmis. Ben yine ucuz atlattimayni durumdaki bi arkadasimin bebegi suan beyni oksijensiz kaldigi icin engelli 2 yasinda hic kipirdiyamiyor sadece bombos bakiyor
Rabbim herkeze saglikli evlatlar nasip etsininsallah. Hastalarada sifa versin

X