Premature Bebekler Bebeğim 28 Haftalık Doğdu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Berkay doğalı bugün tam 7 ay olmuş:)) Düzeltilmiş 4 ay 11 günlük. Diş kaşıntıları ve huzursuzluğu nedeniyle saat 4.30 daha yeni uyudu. Dişimiz çabuk çıksın lütfen...

berkaycık çok cabuk dişini çıkarsın..
annesinide kendisinide yormadannnnnn...

Bugün benim doğumgünüm bu akşam Berkaycığımla doğumgünümü kutlayacağız:)

Bugün benim doğumgünüm bu akşam Berkaycığımla doğumgünümü kutlayacağız:)

aaaaa iyiki doğdunnnnnnnn anne olarak ilk doğum günün dimi oğlunla beraber nice mutlu yılllara ama berkayın son hali koy artık annesi avatarına delikanlı olmuş artık

mehtapcım berkay sarışın sen esmer galiba babaya benziyor ??
çok tatlı beninm yerime öp...
güzel geçmiştir d.günün..

http://www.kadinlarkulubu.com/picture.php?albumid=13308&pictureid=74936

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Berkaycığımla birlikte ilk doğumgünü fotoğrafımız:))
Mecbuenin isteği doğrultusunda avatarımı da değiştirdim:))

ayy kuzum benim çok tatlı maşallah e delikanlı olmuş sende hala bebişlik fotosunu koyuyosun bak burda bisürü kız annesi var dimi amakaydirigubbakcemile3şaka bi yana eski halleriyle yeni hallerini görünce insanın inanası gelmiyo dimi rabbim uzun ömürler versin hem sana hem oğluşuna

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Berkaycığımla birlikte ilk doğumgünü fotoğrafımız:))
Mecbuenin isteği doğrultusunda avatarımı da değiştirdim:))[/QUOTE]

cnm benim allah sana ve berkaycığımıza uzun ömürler versin nice senelere girmeniz dileğiyle....

ayy kuzum benim çok tatlı maşallah e delikanlı olmuş sende hala bebişlik fotosunu koyuyosun bak burda bisürü kız annesi var dimi amakaydirigubbakcemile3şaka bi yana eski halleriyle yeni hallerini görünce insanın inanası gelmiyo dimi rabbim uzun ömürler versin hem sana hem oğluşuna

:)) Ah evet ben de oğlumu sizin kızlara beğendirmeye çalışayım bari:))

Çok haklısın canım bazen doğduğunda gördüğüm ilk halini düşünüyorum da..... Allah hepimize bebeklerimizin mutluluklarını göstersin.İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.

Mecbuenin isteği doğrultusunda avatarımı da değiştirdim:))

cnm benim allah sana ve berkaycığımıza uzun ömürler versin nice senelere girmeniz dileğiyle....[/QUOTE]

Canım senin bebeğini de biran önce sağlıkla yuvasına kavuştursun Allah'ım.İyi dileklerin için çok teşekkür ederim..

merhaba mehtap...sağlıkla büyüt oğloşunu...benim oğlumda 32 haftalık doğmuştu...şimdi 12 yaşında maşallah...onlar gelişimlerini tamamlıyorlar canım hiç merak etme...sağlıkla kalın....

:)) Ah evet ben de oğlumu sizin kızlara beğendirmeye çalışayım bari:))

Çok haklısın canım bazen doğduğunda gördüğüm ilk halini düşünüyorum da..... Allah hepimize bebeklerimizin mutluluklarını göstersin.İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.

ben bakıyorumda eski fotolarına iyi bakmışız diyorum hastaneden çıkış kilomuz 1550 kg o zaman çok büyümüş geliyodu çünkü 1 kg falandı işte rabbim ömür verince büyüyolar sağlıklı olsunlar yeterki

ben bakıyorumda eski fotolarına iyi bakmışız diyorum hastaneden çıkış kilomuz 1550 kg o zaman çok büyümüş geliyodu çünkü 1 kg falandı işte rabbim ömür verince büyüyolar sağlıklı olsunlar yeterki

Evet canım doğduğunda 1240 gramdı Berkay. Şimdi diş kaşıntılarının da etkisiyle sanırım, çok fazla uyuyamadığı için 1 aydır 7,5-8 kg arasında takıldı. Kilo almıyor. Ecrin'in kilo alımı nasıl? Diş kaşıntıları rahatsız ediyor mu?

Evet canım doğduğunda 1240 gramdı Berkay. Şimdi diş kaşıntılarının da etkisiyle sanırım, çok fazla uyuyamadığı için 1 aydır 7,5-8 kg arasında takıldı. Kilo almıyor. Ecrin'in kilo alımı nasıl? Diş kaşıntıları rahatsız ediyor mu?

etmezmi ne bulsa ağzında kilo alımı ilk zamanlara göre daha az bu ay daha gitmedik ama geçen ay 400 gr almıştı doktorda normal dedi sıkma canını dedi bende artık kilo alımına hiç can sıkmıyorum sağlığı yerinde olsunda artık kiloda alır

Dün bahsetmiştim arkadaşlar Berkay'ın nörolojik muayenesi vardı. Yoğun bakımda kaldığı dönemde nörolojik muayenelerini yapan doktora götürdük. Doktor Berkay'ı muayene etti. Şimdilik sorun var diyebileceğim birşey yok dedi. Hareketleri iyi. 3 ay sonra tekrar görmek istedi. 3 ay sonra desteksiz oturma çalışmalarına başlamış olması gerekir dedi.
Reflekslerini, nesneleri takip edişini, tepkilerini iyi buldu. Nesnelere uzanışını, nesneleri tutuşunu ve dönüşlerini kontrol etti ve bunların 3 ay sonra daha düzgün yapıp yapmadığını kontrol edeceğini söyledi..
Berkay çok kıpır kıpır bir bebek. Bu olumlu bir durum mu yoksa endişelenmemiz gerekir mi diye sordum. Bunu söylemek için henüz erken dedi. Bu olumlu bir belirti de olabilir olumsuz da olabilir dedi.
Yani nörolojik takiplerimiz devam edecek.
Aylık kontrolü için de yine ilk doktoruna götürdük. Yani yoğun bakım sürecinde Berkay'ı takip eden yoğun bakım sorumlusu olan doktora. Berkay'ın hareketlerini iyi buldu. Ayağının üstüne tam basıp basmadığını kontrol etti. Berkay basabildi. Doktorun steteskopunu tutup çekince, nesnelerle bu şekilde ilgilenmesi çok güzel dedi. Berkay'ın sürekli elini ağzına götürerek geceleri pek uyuyamadığını söyledim. Bunun diş kaşıntısından olmayabileceğini bir kulak burun boğazcıya göstermemizi istedi. Kulağının kontrolü için.
Ayrıca kanındaki Demir, Demir bağlama kapasitesi, Fosfor, ALP, Kalsiyum gibi ölçümlerin yapılması için bizi laboratuara yönlendirdi. Önümüzdeki hafta bu testlerin yapılabilmesi için Berkaycığımdan kan alacaklar.
Berkay kronolojik 7.5 aylık. 1 Ocak'ta düzeltilmiş 5 aylık olacak.
Baş çevresi: 43
Boy: 68
Kilo: 7630

X