Bebeğim Bana Direniyor.

HuMerTurk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
5.988
11.607
Konuyu doğru yere mi açtım ? Bilemiyorum.
Lütfen kusuruma bakmayın..
2 gün sonra 5 aylık olacak bebeğim var kendisi prematüre düzeltilmiş 110 günlük.. Sütüm yetmediği için meme+mama şeklinde ilerliyorduk ta ki birkaç gün önceye kadar.. Ne mama (anne sütüne en yakın çekimli) ne meme istemiyor.. çok zorlanıyorum. Mama veriyorum yarısını bile içmiyor ağlamaya başlıyor.. meme veriyorum kendisini geri atıyor istemiyor deli gibi ağlamaya başlıyor.. uykusu geliyor uyutmaya çalışıyorum aynı şekilde deli gibi ağlamaya başlıyor.. Uyutana kdar canım çıkıyor.. Artık stres yapmaya başladım ve bunu bebeğimin hissettiğinin farkındaym.. çok üzülüyorum anlatamam.. Bir de bende doğru dürüst durmuyor.. Babasında mutlu bende mutlu değil gibi çok üzülüyorum.. 10 gün annemdeydik orda biraz düzeni bozuldu.. Ne yapacağım nasıl başa çıkacağım hiç bilmiyorum Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı? Bu kriz yönetimiyle nasl başaçıkabilirim.. ? Lütfen deneyimi olanlar yardımcı olsun

Ilk bebeğiniz mi?
Bazi bebekler 4-5 aylık olunca dis çıkarırlar belki diş çıkarma donemindedir o dönemlerde istah kesiliyor. Sonra düzeliyor.

Eğer diş de değilse bir rahatsızlığı olabilir doktorunuza danışın derim .
hic bir şey yememezlik yapıyorsa vir bebek doktorların aklina ya diş ya hastalık geliyor. Hafif bir grip bile istahi kesebiliyor

Atak haftasında olabilir, emzik biberon var ise buna bağlı olarak meme reddi yaşıyor olabilirsiniz
Emzik hiç almadı.. Biberon da anne sütü çekimine uygun olanlardan.. Bu zamana kdar hiç öyle birşey yaşamadım bilmiyorum ama biberonla da emmek istemiyor

Böyle bir süreci bebeğim 3buçuk aylıkken yaşamıştık. Benimki emmiyordu zaten ama biberon almamaya uykuya geçerken ağlamaya başlamıştı dişler kanala yerleşirken ağrı yaparmış sanırım ondanmış. Birkaç hafta zorladı sonra normale dönmüştü. Diş çıkartıyor da olabilir. Çabuk geçer inşallah..

Atak haftasında olabilir bı bakın bence atak haftalarında öyle sıkıntılar çıkabiliyor bide bu aylarda meme reddi de olabilir.
Atak haftası ne demek ki ? Yani bilmiyorum meme reddi olsaydı biberonu da redder miydi ?

Evet canım ilk bebeğim.. ne olduğuni çözemiyorum en iyisi ben yarın doktorunu arayayım bilgi alayım.. İnşaALLAH hastalık falan değildir gözüm gibi baktım kış aylarında olmadı yazn sıcağında olrsa çok üzülürüm.

Ha bir de şunu eklemeden gecemicem bebekler stresleri hissediyor. Bunu çoğu anne yaşıyor bizler babalardan daha panik olduğumuz için bebekler o dönemlerde babalarını tercih ediyorlar. En azından avunacak yerleri var.
Sakin olun geçici bu durumlar. Sabir ve soğukkanlılık çocukların en sevdiği psikoloji.
Sizde bu tür olaylar karşısında daha sakin olmalısınız.

İnşaALLAH yaa.. Onu böyle görünce çok üzülüyorum. Diş ise derdi ben razıyım çekmeye başka birşey olmasın.. Şu dönemde herşeyden korkar oldum

Atak haftası ne demek ki ? Yani bilmiyorum meme reddi olsaydı biberonu da redder miydi ?
15-20. hafta arası atakmış baktım. Atak haftası çocuğun gelişim atağı gösterdiği, beden ve ruhen bu gelişime uyum sağlayamadığı için yemediği, içmediği,uyumadığı ,tüm düzenin göçtüğü,eskilerin bebek 40 şekle girer dedikleri hafta. Çok fazla şey var bununla ilgili Google'da. Bu arada biberonun başlığı da küçülmüş olabilir dikkat edin ona.

Evet hissettiğinin farkandaym ben stres yapınca daha çok ağlıyor.. kucağıma alıp sakin sakin onunla konuşup gezdirince sakinleşmeye başlıyor ama elimde değil o kadar çok ağlıyor ki elm ayağım birbirine dolanıyor..

Aaa yapma ama böyle hasta olmadan büyüyen bebek mi var ki tatlım?
Benim kadar bebeğini sakinan görmemiştim en cok da benimki hasta oldu sonra alıştım doktor bana her hastalık bir aşı derdi hep. Öyle rahatlardim. Bagisikligi öyle güçleniyor.
Sen daha hasta olup olmadığını bilmeden bu kadar üzülürsen sonra daha zor olur.
Her ne ise geçecek gidecek en fazla 5 gün sabırlı olmak gerek. Sonra boşuna kendimi bu kadar uzdum dersiniz.

Ateşi var mi bakıyor musunuz?

1. Geçici meme reddi.
2- laktoz intoleransı
3. Besin alerjisi ( anne sütündeki yA da mamadaki bazı maddeler dokunabiliyorum)
4. Büyüme atağı... kardeşimin bebeğinden tecrübeliyiz. Umarım çözülür

A biberon başlığı küçülmesi ihtimalini hiç düşünmemiştim.. Teşekkür ederim bilgi için bakacağım şimdi bende .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…