Bebeğim Bana Direniyor.

Evet 4, 5 aylık büyüme atağına çok benziyor.. Ama benim bebeğim gezmemi istiyor emerken. Yatarken de çok nadir alıyor..
Benim kızım da beş ve dört aylıkken emmek istemezdi nasıl ağlardı iki ayda toplamda 400 g almıştı bende gezerken emzirdim yada ziplardim falan düşünün. Yada kolik müzikleri ve ya sakin müzikler açardım ama geçiyor şimdi oturarak rahat bir şekilde emziriyorum bir aya geçer biraz sabredin şimdi bırakırsanız memeyi bir daha almaz çok kötü bir durum ben de yaşadım ve ağlardım sürekli neden beni emmiyor diye ama geçiyor hepsi zaten bir ay sonra ek gıda başlayacak biraz daha sizi rahatlatir ben on gün falan erken başlamıştım ek gıdaya kilo almadigi için

Konuyu doğru yere mi açtım ? Bilemiyorum.
Lütfen kusuruma bakmayın..
2 gün sonra 5 aylık olacak bebeğim var kendisi prematüre düzeltilmiş 110 günlük.. Sütüm yetmediği için meme+mama şeklinde ilerliyorduk ta ki birkaç gün önceye kadar.. Ne mama (anne sütüne en yakın çekimli) ne meme istemiyor.. çok zorlanıyorum. Mama veriyorum yarısını bile içmiyor ağlamaya başlıyor.. meme veriyorum kendisini geri atıyor istemiyor deli gibi ağlamaya başlıyor.. uykusu geliyor uyutmaya çalışıyorum aynı şekilde deli gibi ağlamaya başlıyor.. Uyutana kdar canım çıkıyor.. Artık stres yapmaya başladım ve bunu bebeğimin hissettiğinin farkındaym.. çok üzülüyorum anlatamam.. 😢😢 Bir de bende doğru dürüst durmuyor.. Babasında mutlu bende mutlu değil gibi çok üzülüyorum.. 10 gün annemdeydik orda biraz düzeni bozuldu.. Ne yapacağım nasıl başa çıkacağım hiç bilmiyorum :KK43: Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı? Bu kriz yönetimiyle nasl başaçıkabilirim.. ? Lütfen deneyimi olanlar yardımcı olsun :dua:
Atak haftası ben de yaşadım üstelik bizdeki süt kokusunu alıyorlar ve her yaş gurubu naz anneye geçiyo. Diğerleri çocuk için farklı. Zamanla geçiyo ama bazı bebekler meme reddi yapabiliyo bu dönemde ona dikkat edin meme vermekten vazgeçmeyin. Ayrıca artık bebekler kendi istedikleri kadar emerler yani doyma hisleri vardır eskiden her şeyde meme isterken artık öyle değiller

Evet canım ilk bebeğim.. ne olduğuni çözemiyorum en iyisi ben yarın doktorunu arayayım bilgi alayım.. İnşaALLAH hastalık falan değildir gözüm gibi baktım kış aylarında olmadı yazn sıcağında olrsa çok üzülürüm.
Merhaba canım, çözüm bulamadıysan eğer emzirme danışmanlığı veriyorum yardımcı olmak isterim bana @birannesenmisin instagram hesabımdan ulaşabilirsin :)

Kaşıkla besleyin. Bu aylarda olabiliyor beslenme reddi. Oğlumda içmedi 4 aylıkken mama,kaşıkla besledim. Deneyin bence bir,uğraştırıcı oluyor biraz ama besleniyorlar en azından.
Diş çıkariyorsa da ememiyor olabilir canı acıdığı için.
Mama değişimi de bir seçenek,bende dönem dönem içmek istemediği için değiştirdim belirlediğim 2 markayı.
Sağlıkla büyütün
Çok teşekkür ederim şuan iyiyiz bırakmıyorum emmesi için uğraşıyorum çok direndiği zaman kaşıkla besliyorum..

2 bebegimdede yaşadım aynı şeyi. Atak dönemi oluyor öyle sende sakin vazgeçme diren geçecek diye düşün. Neler yapıyordm uygun pozisyonu bulayım diye genelde uzanirken rahat ediyordu oğlum. şınav pozisyonunda dakikalarca durdugumu bilirim 🤭
Oyş Allah yardımcımız olsun çocuk yetiştirmek çok zor ya😍 Bırakmıyorum rahat her fırsatta emziriyorum.. uyku için de belirli saatler ayarladım o saatlerin dışna çkmamaya çalışıyorum şimdi

Ya benim bebeğim daha 1 bucuk aylik neredeyse degil bile o kadar fena ki . Saçımı yoluyor. Emerken ağlıyor. Emme sonrası gazini çıkartırken tekme atıyor huysuzlanıyor ama babasında oyle değil kuzu gibi. Babasının koynunda yatiyor. Valla hep kavga içindeyiz. Bugun de kolyemi koparacaktı. Ne eli duruyor ne ayağı valla bende anlamadim bu işi seninki biraz daha büyük bunun tribi ne anlamadim erkenden ergenliğe girdi herhalde🙄 ben gülüyorum esimde gülüyor ama hoş degil sanki esim onu doğurmuş 😥 seninki dış çıkaracaktır bence
Oyşş.yerim maşaALLAH 😍😍Babaya karşı ayrı sevgileri oluyor galiba. Bütün gün ilgilenip baba gelince unutulmak üzücü 🤭

Benim kızım da beş ve dört aylıkken emmek istemezdi nasıl ağlardı iki ayda toplamda 400 g almıştı bende gezerken emzirdim yada ziplardim falan düşünün. Yada kolik müzikleri ve ya sakin müzikler açardım ama geçiyor şimdi oturarak rahat bir şekilde emziriyorum bir aya geçer biraz sabredin şimdi bırakırsanız memeyi bir daha almaz çok kötü bir durum ben de yaşadım ve ağlardım sürekli neden beni emmiyor diye ama geçiyor hepsi zaten bir ay sonra ek gıda başlayacak biraz daha sizi rahatlatir ben on gün falan erken başlamıştım ek gıdaya kilo almadigi için
Biz doğduğundan mama +meme gittiğimiz için son zamanlarda mamaya direndiği için 5. Aya girince doktorumuz ek gıdaya başlattı canım. 2 gündür ek gıdaya.başladk

Atak haftası ben de yaşadım üstelik bizdeki süt kokusunu alıyorlar ve her yaş gurubu naz anneye geçiyo. Diğerleri çocuk için farklı. Zamanla geçiyo ama bazı bebekler meme reddi yapabiliyo bu dönemde ona dikkat edin meme vermekten vazgeçmeyin. Ayrıca artık bebekler kendi istedikleri kadar emerler yani doyma hisleri vardır eskiden her şeyde meme isterken artık öyle değiller
Evet bunun farkındaym cabuk doyuyor ve damaklarını kitliyor hemen daha fazla yememek için 😂

İlk baş sebzelerden git sonrs meyve verirsin yoksa sebze yemiyorlarmis meyvelerin tadına alıştığı için ben hep sebzelerden gitmiştim zorluk çekmedim sonrasında
Evet canım söyledi doktorum .. hatte çorba tarifi verdi patates, havuç, pirinç birde hakiki zeytinyağı ile 1 hafta sonra ona başlayacağız.. 🤗😀

Evet iyi olur ama ona başlamadan önce üç gün kuraliylr bütün sebzeleri tatdir
Teşekkür ederm.. doktorumuz öyle söyledi ama anne ve babası olarak sizde herhangi bir besine karşı alerji yoksa bebeğinizinde olma ihtimali düşüktür yine de tedbirli olmakta fayda var dedi..

X