Çocuk Hastalıkları Bebeğim bronşit oldu :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bebek terlememeli ve burnu sicaksa üşümüyor demektir. Virüsler maalesef biz hastalik belirtisi gostermeden bir hafta kadar önce vücudumuza giriyor ve etrafa bulasmaya başlıyor. Bebeği kucağına alması almaması önemli degil. Aynı havayı solumamak önemli. Bunu da engelleyemeyeceğine göre hasta olacak elbette. Abartmasın o da. Kaloroferde çamaşır kurutma, sulukları olsun ama. Bir kaç saatte bir odayı havalandır. Kalın yerine bir kaç kat ince giydir. Terlerse soyma, sırtına mendil koy. Emerken terliyorsa üstünü inceltip de emzir.

Saol canim masallah bebegine rabbim korusun. Benim sorunum dogdugunda baslamisti zaten kayannam birakmadi ki bebegimi bi bana kendime gore duzene sokaym. Eylul de dogdu bebegim kaynanamlardada kalorifer yok yaktilar sobayi o guzel havalarda sarmaladi da sarmaladi bebegimi sivilceler cikmisti sirtinda sjnir etmisti beni az daha dursak vallahi sıkacaktim bogazini oderece bunaltmsti beni. Aksilik evim daha tutulmamisti dogum zamanim gelmsiti mecbur kaynanada kaldik kalmaz olaydik oyle yani sonra da evimize gelince dzene soktum ama kış gelmistj buranin kışıda bi yerinkinkine benzemiyo gercekten aglasan gozyaslarin donar o derecr o yuzren cikamafik oyle iste
Tekrar geçmiş olsun. İyi olduktan sonra sıkı sıkı giydirip ilk gün 5 dk çıkarın dışarı, sonra 10 dk olarak yavaş yavaş arttırın süreyi. Avm'ye götürmeyin mikrop yuvası resmen.
Özellikle yattığı odayı sık sık havalandırın. Dışarı çıkaramıyorsanız da sıkı sıkı sarıp sarmalayıp camı açıp camdan dışarı beş dakika da olda temiz hava aldırın.
Burnunu sürekli okyanus suyu yada serum fizyolojik ile açık tut. İlaçlarını düzenli kullanırsa bir şeyi kalmaz. İyi bir markanın çörek otu yağını alıp günde bir damla verirsen bağışıklığı da güçlenir
Sağlıkla mutlulukla büyüsün bebeğiniz.

Ilaclarini duzenli kulandiktan sonra gecer insallah.. Iki kizim var bizde o aralarda hastalanirdik.. Kucuk kizimda ötmeye kadar inmişti, bir anda olmustu, anliyamadim. Saglik ocaginda hava verdiler.. Allahtan doktorumuz cok iyi, cok şükür. Ignelerin faydasi olur, Siz gine hemen doktora gitmeyle onlemini almisiniz.
Ayyy kiyamam canim benim allah bagislasin kizlarini insallah. Siz mevrouwtje belgie dansnz heralde. Saolun

Dışarıya çıkardığınız için değil avm ye götürdüğünüz için hasta olmuş olmasın? Avm gibi pis yerler nasıl dışarıdan güvenli gelebilir ki? Dışarı çıkarın temiz hava alsın.
Ilk bebegim dusunemedim acemilik iste usumesin avm de gezelim dedim oda dediniz gibi mikrop yuvasiymis keske disarda gezseymism. Oncesinde okadar ciktim disari hergun iki saat gezerdim hem banada yuruyus oluyodu bisey olmamisti masallah.

O kadar iğneye de ne gerek varmış acaba. Benim 2 oğlum da alerjik. Sık sık bronşit olurlardı kucukken. 3 gün iğne sonra antibiyotik şuruba geçerdik. Bence doktorunu da değiştir. Bronşit başlangıcı demiş hafif demiş ama dayamış iğneyi. Ağır olsa ne yapacakmış merak ettim.

Ilk bebegim dusunemedim acemilik iste usumesin avm de gezelim dedim oda dediniz gibi mikrop yuvasiymis keske disarda gezseymism. Oncesinde okadar ciktim disari hergun iki saat gezerdim hem banada yuruyus oluyodu bisey olmamisti masallah.
Bronşit biz de atlattık biraz zor bi süreç bebek yıpranıyor. Ama ona rağmen her gün açık havaya çıkardık. Burnunu açık tutun en önemlisi o. Serum fizyolojik ve otri bebe kullanın çok faydası var. Odasında peteklerin üzerine su koyun buhar olsun. Bir de terletmeyin terlerse öksürür. Geçmiş olsun.

Bebek terlememeli ve burnu sicaksa üşümüyor demektir. Virüsler maalesef biz hastalik belirtisi gostermeden bir hafta kadar önce vücudumuza giriyor ve etrafa bulasmaya başlıyor. Bebeği kucağına alması almaması önemli degil. Aynı havayı solumamak önemli. Bunu da engelleyemeyeceğine göre hasta olacak elbette. Abartmasın o da. Kaloroferde çamaşır kurutma, sulukları olsun ama. Bir kaç saatte bir odayı havalandır. Kalın yerine bir kaç kat ince giydir. Terlerse soyma, sırtına mendil koy. Emerken terliyorsa üstünü inceltip de emzir.
Yok cok sukur terlemesi pek yok. Aynen havalandiriyorm odasini. Sululuklarida doldurdum taktim nemli tutsun diye. Iste hepsi ust uste geldi esimin hastaligi dis cikarmasi avm derken nerden kaptirdik bilmiyorm.

O kadar iğneye de ne gerek varmış acaba. Benim 2 oğlum da alerjik. Sık sık bronşit olurlardı kucukken. 3 gün iğne sonra antibiyotik şuruba geçerdik. Bence doktorunu da değiştir. Bronşit başlangıcı demiş hafif demiş ama dayamış iğneyi. Ağır olsa ne yapacakmış merak ettim.
Aynen oyle ama buranin en iyi doktoru o ignenin dozaji az 350 gr verdiriyo hepsini dehil. Galiba ilerlememedi icin.

Sanki burnu tikali degil nefesi guzel aliyo kontrol efiyorum da burun akintisi da cook az gunde 1 defa oluyo genzi giriltili bide oksuruyo ama kuru kuru degil

Bronşit biz de atlattık biraz zor bi süreç bebek yıpranıyor. Ama ona rağmen her gün açık havaya çıkardık. Burnunu açık tutun en önemlisi o. Serum fizyolojik ve otri bebe kullanın çok faydası var. Odasında peteklerin üzerine su koyun buhar olsun. Bir de terletmeyin terlerse öksürür. Geçmiş olsun.
Saol canim allah razi olsun rabbim bebelerimizi korusun insallah

4 aylıkken bronşiolit geçirdi, iyileştiğine kanaat getirir getirmez yine dışardaydık, çocuğu eve hapsetmeyin sakın.

Burnunu aklınıza her geldiğinde temizleyin.
Yüksek yatırın ki geniz akıntısı olmasın.
Bol bol su teklif edin.
Hatta tarçınlı su içirin alerjik bir durum yoksa.
Elma-Ihlamur verin.

Burun temizliğini aksatmayın, günde 4-5 kez, hatta daha fazla temizleyin.

Canım bebek küçük kiloya göre ayarlaniyor. Neye göre iyi doktor? Ücreti mı çok yoksa kapısının önü mü kalabalık? Surupla deneyip kontrole çağırmak, sürece yaymak yerine hastaları çabuk iyileşiyor densin diye dayamış iğneyi. Ben bunu düşünüyorum. 3 çocuğum var 2 si alerjik astım. Astım krizinde bile doktorumuz en az iğneyi verir.

bu hastalıklar hep olacak ama.
buna alıştır kendini.
genelde de grip geçiriyorlar.
ama tanılar başka başka oluyor.
iğne biraz ağır olmuş gibi sanki.
çok mu öksürüğü var?
öksürük doğal bir savunma mekanızması.
balgamını atabilmesi için gerekli.
bu kadar telaşlanma lütfen.
sadece hastalıkların seyri hakkında biraz daha bilgili ol ki bebeğine daha fazla yardımcı olabilesin.
Igne verdi ama dozunu az verdi tumunu vurmuyolar. Yok inanin benim kardesim vardi bekarken ben buyuttum diyebilirm cok aman aman yapmadik ona cocuk bu oda insan tabiki hastalana bilirler ama nedense bronsit beni korkutmustur bi yakalandimi omur boyu ceken var ondan uzuldum korktum. Esim cok pimpirik ben daha soguk kanliym. Pimpirik olmasinin sebebi de 40 li 3 kardeside oksurukten vefat etmisler allah korusun esim kucukken o yuzden

4 aylıkken bronşiolit geçirdi, iyileştiğine kanaat getirir getirmez yine dışardaydık, çocuğu eve hapsetmeyin sakın.

Burnunu aklınıza her geldiğinde temizleyin.
Yüksek yatırın ki geniz akıntısı olmasın.
Bol bol su teklif edin.
Hatta tarçınlı su içirin alerjik bir durum yoksa.
Elma-Ihlamur verin.

Burun temizliğini aksatmayın, günde 4-5 kez, hatta daha fazla temizleyin.
Ihlamur yapim aksam uyumadan bari insallah iyi grlir de bian once atlatrz. Saol canim. Aynen esimi dinlemem cikarrim onümuz bahar zaten nere kapatim cocugu kiyamam bide okadar seviyoki disariyi hic sesi cikmiyo 2 saat gezeym 2 saat uyuyo

Canım bebek küçük kiloya göre ayarlaniyor. Neye göre iyi doktor? Ücreti mı çok yoksa kapısının önü mü kalabalık? Surupla deneyip kontrole çağırmak, sürece yaymak yerine hastaları çabuk iyileşiyor densin diye dayamış iğneyi. Ben bunu düşünüyorum. 3 çocuğum var 2 si alerjik astım. Astım krizinde bile doktorumuz en az iğneyi verir.
Evet aynen igneye belki gerek yoktu ama aksilik igneyi istemesek bu seferde ya ilerlerse korkusuyla bisey de diyemiyosn doktor verince vardir bi bildigi diyoz iste caresiz kaliyoz. Cok arastirdik en cok bu dokyoru övduler internetten baktik 5 yildizi var yorumlar cok iyi ve cevrmzdekilerde cok memnun kalinca bizde ona gittik

Çok geçmiş olsun benimde 1aylık oğlum bronşit oldu ve 5 gündür hastanedeyiz. :KK43:neden bu kadar çok bronşit eyakalanan bebekler anlam veremiyorum. :olamaz:bebeğin biri geliyor biri gidiyor. Rabbim acil şifalar versin herkesin evladına içindede benim evladıma :dua:

Çok geçmiş olsun benimde 1aylık oğlum bronşit oldu ve 5 gündür hastanedeyiz. :KK43:neden bu kadar çok bronşit eyakalanan bebekler anlam veremiyorum. :olamaz:bebeğin biri geliyor biri gidiyor. Rabbim acil şifalar versin herkesin evladına içindede benim evladıma :dua:
Sizede cooook gecmis olsun canim kiyamam 1 aylik minnacik. Nasil kapiyolar ki o virusleri ayni benim arkadasimda senin gibi daha 3 haftalikti bebegi bronşit mi zaturre mj ne oldu 10 gun hastanede kuvezde kaldi kiyamam yaaa. Onlarda daha yeni ciktilar. Amin rabbim hepsine acil sifalar versin insallah

Virüsler sebep olabiliyor. Bazen kendiliğinden de olabiliyor. Eve gelen kalabalıktan da olabiliyor. 1 aylık bebek için bronşit çok tehlikelidir. O yüzden yatirmislardir. Soğuk havada avmler çok revaçta. Havalanmayan evler... Misafirler kalabalık derken... Havalar da bir ılık bir soğuk. Tam hastalık havası.

Virüsler sebep olabiliyor. Bazen kendiliğinden de olabiliyor. Eve gelen kalabalıktan da olabiliyor. 1 aylık bebek için bronşit çok tehlikelidir. O yüzden yatirmislardir. Soğuk havada avmler çok revaçta. Havalanmayan evler... Misafirler kalabalık derken... Havalar da bir ılık bir soğuk. Tam hastalık havası.
Evet canim ya az once esim diyoki 1 yasina kadar keske hasta olmasaydi. Simdi bronsit oldu artik en ufak biseyde hemen oksuruk olcak diyoo :KK43: öylemi ki

X