Çocuk Hastalıkları Bebeğim bronşit oldu :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Çok geçmiş olsun.
Zaten başlangıçmış,düzelir ama dışarı çıkarmamak çözüm değil,iyilikte değil.
Yağmur çamur olmadığı sürece uygun giydirip çıkarmanız gerek,soğuğada alışacak,temiz havada alacak böyle böyle büyüyecek.
Terletmemeye çalışın sadece,doktorumuz hep üşüsün önemli birşey olmaz,alışır soğuğa ama terleyip soğuk alırsa daha kötü olur der.
Siz ne giyiyorsanız 1 kat fazlasını giydirip çıkarsınız,havalar düzeliyor,kendinizide bebeğinizide eve kapatmayın.

Bende belcikadan ama tr de yasiyom
Ozaman hic sıkıntı yok.. Belcikayi bilemem ama hollandada cocuga hava veresiye kadar onlem almiyorlar.. Geri yoluyorlar normal diye.. Abimin cocuguna yapmislardi.. Evde hava veriyorlardi yazik, simdi gecti allahtan, yenilemedide..

Allah Allah. Eşinin tıbbi eğitimini merak ettim.. Geniz akıntısı olan her insan (bebek ya da yetişkin) öksürür. Basit bir nezle bile geniz akıntısı (öksürük) yapar. Bu nasıl bir açıklama imiş.

Allah Allah. Eşinin tıbbi eğitimini merak ettim.. Geniz akıntısı olan her insan (bebek ya da yetişkin) öksürür. Basit bir nezle bile geniz akıntısı (öksürük) yapar. Bu nasıl bir açıklama imiş.
Kaynanam varya kaynanam bilmis bilmis konusur sanki dersjn tip 6 yil okumus yetmemiş prof olmuş. Bisey bildigi de yok kocamda ondan duymustur heralde.

Benım kızım dıs cıkarırken grıp gıbı oksurup burnu akıyor hapsuruyor
Dısı cıkınca gecıyor

Doktor ılac ıgne falan verınce baska doktorada sormak lazım

Kızım grıp oldugunda evı daha fazla havalandırıyorum
Iyı gıydırıp dısarı sokaga parka cıkarıyorum temız hava acıyor nefesını
Eve gelıp yıkayıp yatırıyorum

Gecmıs olsun

Benım kızım dıs cıkarırken grıp gıbı oksurup burnu akıyor hapsuruyor
Dısı cıkınca gecıyor

Doktor ılac ıgne falan verınce baska doktorada sormak lazım

Kızım grıp oldugunda evı daha fazla havalandırıyorum
Iyı gıydırıp dısarı sokaga parka cıkarıyorum temız hava acıyor nefesını
Eve gelıp yıkayıp yatırıyorum

Gecmıs olsun
Dişi çıktı ama gecmedi malesef. Doktor cigerlerinden rontgen cektirtti ona gore igne ilac verdi ama bilmiuorm ya. Bian once iyilessin kiyamiuorm hic hele ignelrr bacaklari mor mor oldu igne yerlerindeb yavrumun :KK43:

Merhaba bayanlar
6 aylik oglum ufak oksurmeye basladi gecede ateslendi ertesi gun fazlalasti hemen hastaneye gittik doktor cigerlerinin filmini cekti cook az bronşlara inmis dedi. Bronş başlangici dedi. Igne verdi 6 gunluk 10 gun de balgam sokturucu surup. Hastanenin ertesi gunu baktim alt disi cikmis atesin ondan oldunu dusunuyorm. Ama bu balgamli oksuruk ve burun akjntisi neyin nesi. Babamiz hastaydi ondan mi gecti yoksa avm gitmistik bi gun oncesi usuttummu bilemedim ama avm icerisi gayet sicakti bende kalin montunj cikardim ceketini giydirdim terlemesin diye. Benim korktugum bronsit kalirmi bebebgimde ne zaman iyilrsir bebegim kiyamam cok oksuruyo balgam cikariyo. Ve uzuldugum de bakiyorm etrafima millet 2 aylik bebegini cikarmis cok ta aman aman giydirmemisler ben cikardim hasta oldu esimde yasakladi yaza kadar disari cikmamizi :KK43:
Zaten ilk 4 ay evde hapistim bebegim kolikti hep agliyodu tam duzeldi arada cikiyordum ki hastalandi. Korkuyorm bronsitten
Canım benim kizimda dün hiçbir şey yokken bugün hasta oldu hiç beklemedim sabah hemen götürdüm doktora üst solunum yolu enfeksiyonu öksürük ve ciğerlerine hirilti varmış 4 ayrı surup verdi bizede arkadaşım eşiyle geldi küçük bebisleri hastaydı ondan geçtiğini düşünüyorum bu kadar stres yapma he çok düşünüyorsun yarın erkenden doktora git aklından geçen herşeyi sor ki kafan rahat etsin Allah yavrularımıza şifa versin geçmiş olsun :KK43:

Canım benim kizimda dün hiçbir şey yokken bugün hasta oldu hiç beklemedim sabah hemen götürdüm doktora üst solunum yolu enfeksiyonu öksürük ve ciğerlerine hirilti varmış 4 ayrı surup verdi bizede arkadaşım eşiyle geldi küçük bebisleri hastaydı ondan geçtiğini düşünüyorum bu kadar stres yapma he çok düşünüyorsun yarın erkenden doktora git aklından geçen herşeyi sor ki kafan rahat etsin Allah yavrularımıza şifa versin geçmiş olsun :KK43:
Sizede gecmjs olsun canim. Cocuk iste demekki boyle boyle buyucek insallah. Keske cocuklar hiiiic hastalik gormeden buyuseler ama oda imkansiz cunku heryerde mikrop var.

Allah razı olsun canim amin keşke hasta olmasalar ama en azından bağışıklık kazanırlar diye düşünüyorum
Sizede gecmjs olsun canim. Cocuk iste demekki boyle boyle buyucek insallah. Keske cocuklar hiiiic hastalik gormeden buyuseler ama oda imkansiz cunku heryerde mikrop var.

Dişi çıktı ama gecmedi malesef. Doktor cigerlerinden rontgen cektirtti ona gore igne ilac verdi ama bilmiuorm ya. Bian once iyilessin kiyamiuorm hic hele ignelrr bacaklari mor mor oldu igne yerlerindeb yavrumun :KK43:
Cok gecmıs olsun vucudu boyle bagısıklık kazanıcak atlatıcak annesi uzulme

Eşinizden bulaşmıştır.Çok geçmiş olsun.O aylarında benim bebeğime de ablasından bulaşmıştı.Biz antibiyotik şurup ve hava makinesi ile 4 saatte bir ventolın vermiştik.İğne yerine şurup yazsaymış keşke bizimki iki günde toplanmıştı.Balgam söktürücü hiç kullanmadım.Tekrar geçmiş olsun canım.

Asosyal bir çocugun olsun mu istiyosun? Bebeklerin temiz havaya ihtiyacı var.

Bebeğin yanında sigara içiliyor mu? İçiliyorsa bronşit ve astımı tetikliyor.

Asosyal bir çocugun olsun mu istiyosun? Bebeklerin temiz havaya ihtiyacı var.

Bebeğin yanında sigara içiliyor mu? İçiliyorsa bronşit ve astımı tetikliyor.
Yok karsiyim zaten cocuklari kisitlamaya hastada olabilir tabiki. Bide hadi simdi akli ermiyo bikac ay sonra kendisi cikmak isticek park dicek salincak dicek. Babayi ikna edebilirm ben diktator deyil allahtan mantikli. Oda uzuldugunden dedi heralde yoksa cikarilmaZmi hic cocuk. Oda insan

X