Bebegim cok istahsiz artık ağlıyorum lütfen akıl verin

Bi an bu yaziyi ben yazdim sandim kizimda ayni suan 4 bucuk yasinda acmiain diye sormasam yemek aklina gelmez bu yasa kadar aciktim anne dedigini duymadim ne vitamin takviyeleri ne kan suruplari ne pekmezler yok hic biri ise yaramadi bende pes ettim artik doktor saglikliysa ayina gore kilosu iyise sorun yok dedi yemiyorsa yemiyordur zorla yidirilen yemekte pek ise yaramiyor ne yazik ki

Doktora gidin degerleri için. Bir de t ile baslayan bir toz vardı, zararsız eczanede var. Dişe surunce 3 saat falan ağrı kesikiyor. Sürer yarim saat bekler sonra yedirirseniz yer yemek

Kızlar sırf bu konuyu açabilmek için üye oldum artık ağlıyorum yani sinirden. Öncelikle 7 aylık oğlum var 1 ay önce alttan iki tane diş çıkardı. Neyse tabi ek gıda dönemindeyiz. Ama aşırı derecede iştahsız aşırı diyorum çünkü bu kadarını hiç görmedim. Biberona normal mama yapıyorum içmiyor, kaşık mama hazırlıyorum yemiyor. Corba, sebze püresi, meyve yoğurt veriyorum ağzını açmıyor. Bir kere bile ağzını kendi açıp yediğini görmedim. Telefondan şarkı falan açıp yedirmeye çalışıyorum bazen yiyor bazende kusuyor. Az az da vermeye çalışıyorum aslında ama yok yani. Hiç biseye ağzını açmıyor, öğünüyor bazen tatlı bişey versem bile. Mesela bugün sabah 10 da uyanık 10 buçukta biberona mama yaptım onu içti, Sonra saat 3 gibi kaşık mamasi yaptım azcık onu yedirdim zar zor o kadar bakın 2 öğün sadece. Saat şuan 10 buçuk ve bu saate kadar başka hiç bisey yemedi defalarca mama hazırladım döktüm yani yok zorlasamda yemiyor içmiyor. Ne yapacağımı artık şaşırdım ağlıyorum artık yani valla. Çocuğu olanlar bilenler lütfen bana bir akıl verin gerçekten kendimden geçtim artık acıkmıyor yani bütün gün yemek mama vermesem istemez
Not. Emzirmiyorum 3.ayda sütüm kesilmişti
Önüne koyun kendi yesin biraz eline yüzüne sürer ama zamanla ögrenir ben ogluma öyle yaptım bu aralar bizimki de yemek istemiyor kaçıyor sürekli en son Kaşıgı eline veriyorum onunla beraber tutuyoruz öyle yiyo kendi çorba vs yerken bu şekilde katı gıdaları meyve vs yi önüne koyuyorum lop lop yutar güzel yer kendi yerken aynı şeyi ben versem tükürüyo 11 aylık bizimki de

Benim fikrimde şu bebeğinizin dil altı yapisikligi ablamın ogluda böyleydi hicbirsey yemez kusardi.birgun bana bıraktı bebeğini bakrim çocuğun dili bayağı yapışık rahat ceviremiyor ablama dedim dil altı var bu çocuğun diye doktora götürdü hemen cerrahi islemle kesmişler basit oerasyon çocuk dilini oynayip yemek yer oldu kusma bitti

7 aylık 72 cm 9.200 kilosu
Çocuğunuz kilo vermiyorsa dert etmeyin çünkü normal hatta çok iyi bence kilosu boyu.

Kızlar ve erkekler farklı tabi ama kızım 3 yaşında ve 11,5 kg :) üzülmeyin yani yememekten bişey olmuyor. 1 yaşında tüm vitamin değerlerine de bakarlar ama belki şimdi bi kontrol ettirebilirsiniz

O zaman mutlaka dr.a gidip kan tahlilleri iste, 6 aylikken benim de kizim cok istahsizdi, bi gun 130. kez hazirladigim kahvaltiyi agzina aldigi gibi tükurünce tabagi kafasina ters gecirip kendimi balkona atmistim, annem aaaa delirdi demisti arkamdan😂 gelip geciyo, simdi diyetisten kontrolündeyiz 😐
Kendimi balkondan atmıştım diye okuyan tek kişi ben olamam değil mi 🤯 uykum geldi. Konuya gelirsek diş çıkarma döneminde benimkiler resmen aç gezmişti. Dönem sona erince kendiliklerinden yediler. Ama biz kriter değiliz muhakkak. Kan tahlili dışında idrara da baktırın, özellikle kız çocuğuysa. Enfeksiyon iştahsızlığa sebep oluyor

boyu, kilosu gayet iyi bebeğinizin. bence çok fazla stres yapmayın
blwyi denemediyseniz deneyebilirsiniz, vitaminlerine baktırabilirsiniz.

Aynı durumdayım doktor grip olmus ondan iştahsız dedi alakası yok gribi de geçti hala yemiyor
Ağzına alıyor geri çıkarıyor.
Hiç yemiyor kaburgaları cikti.
Başka doktora gideceğim haftaya
Ne bulsa atıyor ağzından.
Şimdi hep kapadı ağzını.
Çok zor yaa.

Ben de doktor doktor gezdim ,ennson bir pediastriste gittim üniversitede .Benim kızım da öyleydi ama büyüdükçe yemeye başladı .Bu kadar üzmeyin kendinizi.Persentilin altında mi kilosu??Eğer değil ise sıkıntı yok dedi her gittiğim doktor .Sen çok kaygilisin bebeğe yansiyordur dedi doktor .Onlar anlıyor .Yemek yemeyi bir görev gibi görme,neşeli hale getir .Gergin olma,bunu bebeğe yansıtma dedi.Kasigi verdiginde almadiginda yüzün degismesin ,sinirlenme.Buni fark ederse yani yemek yemediginin sende kaygı oluşturduğunu fark ederse hiç yemez.Bir öğün için en fazla yarım saat uğraş .Yemiyorsa bırak kaldır .Saatlerce bir şey verme aç kalsin dedi.En az 4 saat sonra tekrar ver dedi .İştah açıcı şurup ve vitamin takviyeleri ve bu öğütleri dinlemem biraz işe yaradı ama yine ideal kilonun altında ama maşallah boyu iyi ,kan değerleri iyi.Saglikli .Önemli olan.bu.Benim kızımın açlıktan ağzı kokardı yine yemezdi ama büyüdükçe sevdiği gidalar oluyor .Bir de biz yerken bizle yediriyorum o daha çok hoşuna gidiyor .Eline vermeyi deneyin .Kendi kendine yemesi için teşvik edin .Bir ara sadece kendi yiyordu .O da hoşuna gitti .Pediatris kesinlikle zorlamak yok
,zorlandığı için 4 ay yemek yemeyen bebek geldi dedi buraya .Teklif edeceksin sadece dedi .Yaa çok zor yemeyen çocuk ama ben bu kaygı durumunu atınca gerçekten kızım yemeye başladı .

Çocuğunuz kilo vermiyorsa dert etmeyin çünkü normal hatta çok iyi bence kilosu boyu.

Kızlar ve erkekler farklı tabi ama kızım 3 yaşında ve 11,5 kg :) üzülmeyin yani yememekten bişey olmuyor. 1 yaşında tüm vitamin değerlerine de bakarlar ama belki şimdi bi kontrol ettirebilirsiniz
11 kilo resmen psikolojik bir sınır bizde de.1 senedir 11 kilo .Kusurat bir artiyor bir azaliyor.Bir turlu 12 olamadi benimkilerden biri.Hep 11 kalacakmis gibi geliyor.

Önce kan değerlerine bi baktırın demir eksikliği vitamin eksikliği iştahsızlık yapar. Onlarda bi sorun yoksa muhtemelen dönemseldir. Oğlum 2 yaşına girecek önümüzdeki ay hâlâ iyi yiyor ya da kötü yiyor diyemiyorum çünkü belli olmuyor. Bir de kendi yiyebileceği şekilde sunmaya çalışın yiyecekleri biraz kirli oluyor ama öyle daha çok hoşlarına gidiyor

Aynı benim oğlumun o zamanki halleri. Bi heves başlamıştık ek gıdaya. Tadımlarda falan gayet keyif alıyordu. Ne zaman tadımlar bitti ek gıda öğün oldu, o zaman bir iştahsızlık başladı. Doktora defalarca sordum. Tahliller falan yapıldı. Hiç bişey çıkmadı. Doktor en sonunda bebeğimin sabah insanı olmadığını, sabahları zorla yedirdiğim zaman bütün öğünlerini etkilediğini çözdü. Gerçekten de öyle. Şimdi şükür beslenme işi düzene girdi. 15 aylık oldu. Yaşından sonra baya toparladı yeme işini diyebilirim. 8.30-9.00 civarı kalkıyor. 10.30-11.00 gibi kahvaltı yaptırıyorum. Gayet keyifle yiyor. Sonraki ana ve ara öğünleri de genelde güzel yiyor. Ama olur da daha erken yaptırmaya çalışırsam kahvaltısını, bütün öğünler eziyet oluyor. Bir de biberonla karnı doyduğu için ek gıdaya çok yanaşmıyorlar. Ama biberonu gün içlerinde azaltın, tam doymazda ek gıdayı daha güzel yer. Biberona güveniyorlar bence😂😂

X