Bebeğim emerken ona süt gidiyor mu?

Fantastikivi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2021
249
79
25
Merhaba hanımlar ben 7 günlük tecrübesiz yeni anneyim bebeğim göğüsümü tutuyor çok şükür ama acaba emerken sütüm ona gidiyor mu merak ediyorum çünkü herkes emerken göğüsün sızlar sütü çektikçe diyorlar ama bende sızlama yok süt gitmiyor da emzik gibi mi emiyor diyorum acaba ama sağınca da çıkıyor ya da memeye koyarken sıkıyorum ucunu süt çıkıyor ama bebeğim sütü içiyor mu bilemiyorum bunu nasıl anlarım?

Yutkunma sesini duyarsınız, ıı ııh gibi bir ses çıkıyor 😂
Bir de emerken vakumlayarak emer yanağına bakarak anlayabilirsiniz
Emzik olarak emmek istediğinde 3/4 kez hızlı emer durur yutkunmaz

Yutkunma sesinden anlarsiniz. Bos emmedigi zaman emerken yorulur, terler. Bir sure yutkuna yutkuna emer yorulur nefeslenmek icin durur, derin derin solur. Sonra kaldigi yerden devam eder yeniden yorulana kadar. Bos emen bebek sakin gorunur, yutkunma pek olmaz. Hizli emdigi bir an serce parmaginizi islatip agzinin kenarindan sokup alin memeyi agzindan. Agzinin sut dolu oldugunu gorursunuz. Anlatirken bir daha dogurasim geldi 😌 Hayirla buyusun sut kokulunuz

Emzirirken sizlama ben hic yasamadim bu arada. Yasina kadar sadece anne sutu alarak buyudu iki cocugum da. Ikisi de %80 persentil ustundeydi

Yutkunma sesini duyarsınız, ıı ııh gibi bir ses çıkıyor 😂
Bir de emerken vakumlayarak emer yanağına bakarak anlayabilirsiniz
Emzik olarak emmek istediğinde 3/4 kez hızlı emer durur yutkunmaz
Peki süt olmasına rağmen emerken ona süt gitmemesi gibi bir durum olur mu? Hani göğüsüm dolu sonuçta ve o da emiyor yine de gitmeme gibi bir durum olur mu?

Emzirirken sizlama ben hic yasamadim bu arada. Yasina kadar sadece anne sutu alarak buyudu iki cocugum da. Ikisi de %80 persentil ustundeydi
Evet bende de olmuyor bu yüzden kafam çok karışmıştı herkes damarın çekiliyor gibi olur sızlar hafif dedi benim sadece başta göğüs ucum sızlıyor o da yaradan zaten

Bunu anlaycgnz öncelikli şey sadece emiyorsa günlük bez sayısı demişti doktorum. Yoksa yutkunma sesi de evet olabilir ama ıslak bez sayısı nasıl kilo alımı nasıl bunlar asıl bilenen şeyler

Peki süt olmasına rağmen emerken ona süt gitmemesi gibi bir durum olur mu? Hani göğüsüm dolu sonuçta ve o da emiyor yine de gitmeme gibi bir durum olur mu?
Memeyi düzgün tutamazsa ememez sadece yutkunmasından anlarsınız sesi gelir size
Çişli bez sayısında eksiğinin göstergesidir sağlıkla büyütün

Yutkunma sesinden anlarsiniz. Bos emmedigi zaman emerken yorulur, terler. Bir sure yutkuna yutkuna emer yorulur nefeslenmek icin durur, derin derin solur. Sonra kaldigi yerden devam eder yeniden yorulana kadar. Bos emen bebek sakin gorunur, yutkunma pek olmaz. Hizli emdigi bir an serce parmaginizi islatip agzinin kenarindan sokup alin memeyi agzindan. Agzinin sut dolu oldugunu gorursunuz. Anlatirken bir daha dogurasim geldi 😌 Hayirla buyusun sut kokulunuz
valla o günleri özledim :KK70: 6 yıl önce doğurdum bunu anlatinca bi daha doğurasim geldi :KK70:

Merhaba hanımlar ben 7 günlük tecrübesiz yeni anneyim bebeğim göğüsümü tutuyor çok şükür ama acaba emerken sütüm ona gidiyor mu merak ediyorum çünkü herkes emerken göğüsün sızlar sütü çektikçe diyorlar ama bende sızlama yok süt gitmiyor da emzik gibi mi emiyor diyorum acaba ama sağınca da çıkıyor ya da memeye koyarken sıkıyorum ucunu süt çıkıyor ama bebeğim sütü içiyor mu bilemiyorum bunu nasıl anlarım?
kaka çiş yapıyorsa iyi besleniyor demektir ordan da anlarsin annesi..
bebişini benim için öp... doya doya 😍😍😍

Bende sizlama da olmadi, oglum 3 aylik olana kadar yutkunma sesi de. Cisli bez sayisini takip et demisti doktorum.

Sızlama için büyükler bebek acıkmış emme zamanı geldi diyorlar artık ne kadar doğruysa 🤭
Bu dediginiz oluyordu evet. Lakin konu sahibi emerken sizlama dedigi icin bende olmadi dedim.

Yoksa ben de isteyken sizlardi ve o sirada esimden mesaj alirdim uyandi ve seni ariyor diye. 🥲

Belki surun daha inmemistir tam olarak cnm
Daha cok yeni dogum yapmissin
Emmsi iyiyse sık sık emzir zamanla sizlar
Hersey duzene girer
Sizlamayadabilir
Boyle emzirenlerde war
Bu sutun gelmedigi anlamina gelmez
Birde sutun yetip yetmedigini idrarli ve buyuk cisli bezlerinden anlarsin
İlk zamanlar cok sik degisiyo cunku bezleri

X