Bebeğim gece çok uyaniyor

SyEge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2023
12
1
20
Hanimlar merhaba bebeğim 10 gün sonra 8 aylık olacak ama gece çok uyaniyor hiç değilse 5 6 defa uyanıyor daha 3 aylıkken 1 defa uyanirdi şimdi ise çok uyaniyor nedeni nedir acaba mama içiyor arada cicibebe süt de veriyorum 4. Ayından beri emzirmiyorum her uyandığında 1 büyük biberon mama içiyor kilo da almıyor 7 kiloda kaldı bacaklari incecik aranızda deneyimli anneler varsa cevaplayabilir mi nedeni nedir ne yapmam lazim

Hanimlar merhaba bebeğim 10 gün sonra 8 aylık olacak ama gece çok uyaniyor hiç değilse 5 6 defa uyanıyor daha 3 aylıkken 1 defa uyanirdi şimdi ise çok uyaniyor nedeni nedir acaba mama içiyor arada cicibebe süt de veriyorum 4. Ayından beri emzirmiyorum her uyandığında 1 büyük biberon mama içiyor kilo da almıyor 7 kiloda kaldı bacaklari incecik aranızda deneyimli anneler varsa cevaplayabilir mi nedeni nedir ne yapmam lazim
Diş çıkarıyordur annesi ☺️Korkma bu dönemde çocuklar zayıflar ve uyku düzeni bozulur dişleri ağrıyodur onun şimdi

Doktora gidin kan değerlerine baktırın cici bebe vermeyin 🤦🏻‍♀️
Gerekli sıklıkta ve miktarda gündüz mamasını verin belki başka mamaya geçmeniz gerekebilir 7 kilo az sanırım belki vitamin kullanması gerekiyordur hepsinin cevabı doktorda aylık düzenli doktora gidin

cicibebe ve süt vermeyin 🥺 ve bence doktora götürün en iyisini onlar bilir

S SyEge Cici bebe vermeyin. Şeker dolu onlar
.Dişi çıkıyordur huzursuzluğu ondandir.
Kilosu azmis demem için doğum kilosunu bilmek gerek . Doktorda bu sorunun cevabı .
Ek gıda nasıl gidiyor . Mamayı değiştirin belki yaramiyor. Gün içinde vermeniz gereken miktarında verin mamayı ek gıda ile birlikte.

S SyEge Cici bebe vermeyin. Şeker dolu onlar
.Dişi çıkıyordur huzursuzluğu ondandir.
Kilosu azmis demem için doğum kilosunu bilmek gerek . Doktorda bu sorunun cevabı .
Ek gıda nasıl gidiyor . Mamayı değiştirin belki yaramiyor. Gün içinde vermeniz gereken miktarında verin mamayı ek gıda ile birlikte.
Güya kilo aldırıyor dediler o yüzden veriyorum doğum kilo 3250 ek gıda olarak her şeyi yiyo ama 1 2 kaşık fazlasi yok o yüzden yoğurt muz pekmez irmik meyveli muhallebiler yapıyorum ama hergun değil çünkü yemiyo arada yapıyorum 2 3 güne bir çok yemiyor tadına bakıp bırakıyor sonra ağzını açmıyor ağlıyor

Güya kilo aldırıyor dediler o yüzden veriyorum doğum kilo 3250 ek gıda olarak her şeyi yiyo ama 1 2 kaşık fazlasi yok o yüzden yoğurt muz pekmez irmik meyveli muhallebiler yapıyorum ama hergun değil çünkü yemiyo arada yapıyorum 2 3 güne bir çok yemiyor tadına bakıp bırakıyor sonra ağzını açmıyor ağlıyor
Kilo alsın diye şeker yükleme bebeğine bence. Benimki 13 aylık daha hiç vermedim.tuzu yeni yeni ufak çimdik atıyorum yemeklerine.Onun yerine hurma meyve ver daha sağlıklı. Kan değerlerine baktirdinmmi? B12 eksikliği ve demir eksikligi istahsiliga neden olduğunu duymustum.
8 aylık bir bebek artık 2 ana 1 ara öğün yapmalı. Kaşık ile yemiyorsa kendi yesin köy önüne onun yiyebileceği yumuşaklıkta haşlanmış sebze meyve ilk alistirmalara başla .başta yere atar minciklar ama tanımasına izin ver . Sizde kaşıkla yemegini yedirin. Bazen kaşıkla yemeyen bebeğime elimle veriyorum öyle yiyor .geçin karşısına sizde yemeginden ağzına atın himmm ne kadar güzel diyin saplatin çiğneyin .Sizinle aynı sofrada siz yemek yerken baksın size ,otursun.artik çeşit arttırma zamanında gelmiş balık kıyma başlanmalı.. Devam mamasinada aynen devam etmeli.

X