Bebegim kucuk kafalı dogdu

Benimde çocuğum 38+6 günlük doğdu. Baş çevresi 33 cmdi. Şimdi bir aylık ve son kontrolde 34 cm. Bıngıldağının kapandığını söyledi doktor. Bıngıldak kapalıyken büyümüyormu beyin😔Çok endişeliyim. Sizin ilk ay nekadar büyüdü?
Evet bıngıldak kapalıyken büyümeye devam edebiliyor ama takibi sakın bırakmayın. İlk ay bizimde 34 civarıydı

Herkese selamlar,sevgiler. Bu basligi acmamin sebebi 3.5 yaşındaki kizimin dogdugunda kafasının normal sinirlardan daha kucuk olmasindan dolayı duydugum endiseleri baska birileri yasadiginda okuyup icini rahatlatacak bilgilere ulasmasi.
Kizim normal dogumla zamaninda dogdu bas cevresi 32 cmdi. Doğum dru,cocuk dru bu konuyla ilgili yorum yapmadilar ama ben netten yaptigim arastirmalarda mikrosefali konusundan dolayi cok endiseli bol aglamali gunler geçirdim.
Şimdi kizim masallah cok akilli, hic bi problemi olmayan cok saglikli bi cocuk. Bas cevresi küçüklüğü de genetik benim kafam da kucuk. Bunu bilmeme ragmen icimdeki endiseyi bastiramiyodum tabi o zamanlar
O donemde benim yasadigim seyleri yasamis olan kisilerin yazdiklarini okumaya cok ihtiyacım vardi.
Bu durumla karsilasan anneler varsa benim dustugum duruma dusmeyip bebeklerinin gelisim özelliklerini incelesinler. Yapmasi gereken kritik davranislari yapabiliyorsa icleri rahat olsun.
Hepinize saglikli,mutlu gunler dilerim
Bebeğinizin baş çevresi ay ay gelişim rakamlarını hatırlıyor musunuz? Aynı dırum benim kızımda da var çok korkuyorum.3baylık 36cm başı en az 38 olması gerekirmiş.kilosu ve boyu çok iyi.

Bebeğinizin baş çevresi ay ay gelişim rakamlarını hatırlıyor musunuz? Aynı dırum benim kızımda da var çok korkuyorum.3baylık 36cm başı en az 38 olması gerekirmiş.kilosu ve boyu çok iyi.
Şuan da durumunuz nedir acaba bizde 32 baş çevresiyle doğdu 1 ay 35 2 ay 37 3 aya 4 gün kala 37.5 civarı dedi doktor bizimde kafalarinizi olctilu benim 55 eşimin 56 yani esimde küçük kafaliymis genetik dedi sadece Beray olcelim önemli olan büyümesi dedi bide bebeğin hwareketleri onemli ama Genede insan kafaya takıyor walla

Şuan da durumunuz nedir acaba bizde 32 baş çevresiyle doğdu 1 ay 35 2 ay 37 3 aya 4 gün kala 37.5 civarı dedi doktor bizimde kafalarinizi olctilu benim 55 eşimin 56 yani esimde küçük kafaliymis genetik dedi sadece Beray olcelim önemli olan büyümesi dedi bide bebeğin hwareketleri onemli ama Genede insan kafaya takıyor walla
Merhaba, bizim de durum birebir ayni. 32 cm dogdu, 1.ay 35,2 ay 37 ve son ay 05 cm buyumus 37.5 olmus. Bizim de baslarimiz kucukmus size dendigi gibi. Sizde surec nasil ilerliyor, 4 aya girdiyseniz ne kadar bir buyume olmus?

Merhaba, bizim de durum birebir ayni. 32 cm dogdu, 1.ay 35,2 ay 37 ve son ay 05 cm buyumus 37.5 olmus. Bizim de baslarimiz kucukmus size dendigi gibi. Sizde surec nasil ilerliyor, 4 aya girdiyseniz ne kadar bir buyume o4 ay kontrolund 38.5

Merhaba, bizim de durum birebir ayni. 32 cm dogdu, 1.ay 35,2 ay 37 ve son ay 05 cm buyumus 37.5 olmus. Bizim de baslarimiz kucukmus size dendigi gibi. Sizde surec nasil ilerliyor, 4 aya girdiyseniz ne kadar bir buyume olmus?
4.ay 38.5 oldu doktor en başından beri kötü hiç konuşmadı aksine önemli olan büyümesi dedi ve buyuyo dedi.bide motor gelişimi ayıyla uygun gidio donebilio bile hatta göz teması ve bisileri kontrolü de iyi dedi ama insan genede korkuyo tabii.ama 32 ile soğanları çok okudum yani sonuç yazanların çoğu sıkıntı yok şeklinde demiş inşallah bizim bebeklerimize sağlıkla büyürler.

4.ay 38.5 oldu doktor en başından beri kötü hiç konuşmadı aksine önemli olan büyümesi dedi ve buyuyo dedi.bide motor gelişimi ayıyla uygun gidio donebilio bile hatta göz teması ve bisileri kontrolü de iyi dedi ama insan genede korkuyo tabii.ama 32 ile soğanları çok okudum yani sonuç yazanların çoğu sıkıntı yok şeklinde demiş inşallah bizim bebeklerimize sağlıkla büyürler.
Cok sevindim sizin icin, bana da moral oldu cok sukur. Bir dahaki kontrole kadar nasil dayancam bilmiyorum. Bizde de motor gelisim iyi ilerliyor, bu da bir kistas demek ki, bunu bilmiyordum. Insallah saglikla buyur bebeklerimiz. D vitaminine devam ediyor musunuz? Bazi dr lar d vitaminini kesiyormus bas cevresi kucukse bingildak kapanmadin diye. Bizim dr devam ettiriyor 2 damla seklinde

Cok sevindim sizin icin, bana da moral oldu cok sukur. Bir dahaki kontrole kadar nasil dayancam bilmiyorum. Bizde de motor gelisim iyi ilerliyor, bu da bir kistas demek ki, bunu bilmiyordum. Insallah saglikla buyur bebeklerimiz. D vitaminine devam ediyor musunuz? Bazi dr lar d vitaminini kesiyormus bas cevresi kucukse bingildak kapanmadin diye. Bizim dr devam ettiriyor 2 damla seklinde
D vitaminine dewam ediyoruz Dr kullanın dedi ocean d vitamini bir fiş olarak.evet motor gelişimi asıl çocuğun sağlığını belirliyor çoğunlukla kafa kucuklugude Genetiktir inşallah .sağlıkla büyüsün yün yavrularımiz

Kontrolünüz nasildi büyümesi

Aynı durumu yaşıyoruz çok ihtiyacım var yaşayanlarla konuşmaya kızım 11 aylık başı 40 cm emekleme tutunup kalkma ses taklidi yapmıyor şu an acaba sizin gelişiminiz nasıl biz emar genetik test verdik temiz çıktı

Her çocuk emeklemez ki zaten emeklemeden yuruyenlerde var emekleme gelişim göstergesi sayılmıyor. eğer göz teması falan kurup adına bakıyorsa ve ayında yapması gerekenleri yapıyorsa korkmayın netice de testinizde temiz cikmis

X