Bebegim kucuk kafalı dogdu

Merhaba benim kızımda 35+3 de doğdu 1800 gr ve 31 cm di kafası şuan dört buçuk aylık ve baş çevresi 37 cm doktorlar mikrosefali diyorlar ama şuan gülüyor sesler çıkarıyor ayakları üzerine basabiliyir normal sınırda değil diyorlar o kadar çok ağladım ki ve korkuyorum ki siz sorunlarla karşılaştınız mi

Canım benim kızım da 34 le uyumlu 31 cm doğdu baş çevresi. Şu an bize mikrosefali tanısı kondu ama MR da her şey uyumlu görünüyor. Genetik olabilir yani. Bir de senin bebeğinin başı çok güzel büyümüş maşaAllah ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

Merhaba benim cocugumda suan 6 aylik bas cevresi 40 cm 1 cm geride geliyor sizin bebekleriniz ne durumdalar simdi ogrene bilirmiyim

Merhaba benim cocugumda suan 6 aylik bas cevresi 40 cm 1 cm geride geliyor sizin bebekleriniz ne durumdalar simdi ogrene bilirmiyim
İyi akşamlar, burada doktor gibi yorum yapmak doğru olmaz ama 1 cm fark, çok küçük bir fark gibi görünüyor, genetik olarak küçük olma ihtimali çok yüksek, ben de küçük kafalı ve küçük suratlıyım hatta herkese olan maskeler bana olmuyor, bol geliyor,düğüm atıp kullanıyorum 😊 kızım 9 yaşında ,kafası küçük görünmüyor ,yaşıtlarıyla aynı ☺️ profesyonel jimnastikçi, zekası, her şeyi sağlıklı olan bir çocuk şükürler olsun ki 🙏

Merhaba benim de aynı sorunum var bebeğimin kafası kolu bacağı kısaymıs ağlamaktan helak oldum lütfen banada yardımcı olun
İyi akşamlar, ultrasondan bakarak mi öyle söylendi , bebeğiniz doğduktan sonra ölçüm yaparak mi söylendi? Arkadaşımın bebeğine de ultrasonda bakarak aynı şeyi söyledi doktoru, profesöre gittiler, anne baba olarak siz de minyonsunuz, size benzeyecek tabi, anormal bir durum yok dedi profesör, kızı doğdu şimdi 1.5 yaşında, boyu biraz kısa ama maşallah ,1 yaşında konuşmaya başlayan bıcır bıcır akıllı bir bebek 😊 anne 1.57, baba 1.65, boyunun biraz kısa olması genetik yani

Yok canım elhamdülillah. Şu an 17 aylık 45 cm persentil içine girdi. Boşu boşuna ordan oraya savrulduk. Sadece şu an hiç konuşmuyor. Her şeyi anlıyor her komutu yerine getiriyor ama konuşmuyor ona da olabilir dedi doktor
Canım peki ne zaman duzelmeye basladı bas cevresı olcumlerı hatırlıyor musun acaba

Canım peki ne zaman duzelmeye basladı bas cevresı olcumlerı hatırlıyor musun acaba
Valla canım yaşını geçti ama tam ay veremiyorum çünkü ölçümlere götürmemiştim kendim de ölçmedim akışına bıraktım. 15-16 aylıkken kendim ölçtüm baktım persentil içine girmiş. Geçenlerde gittik doktora da 17 buçuk aylık şu an o da gayet iyi olduğunu söyledi işte

Valla canım yaşını geçti ama tam ay veremiyorum çünkü ölçümlere götürmemiştim kendim de ölçmedim akışına bıraktım. 15-16 aylıkken kendim ölçtüm baktım persentil içine girmiş. Geçenlerde gittik doktora da 17 buçuk aylık şu an o da gayet iyi olduğunu söyledi işte
Canım cok sagol verdıgın cevaplar ıcın

benim kizim erken dogdu 35.haftasinda ama 33ile uyumlu 2 kilo 39cm başı 32cm. kasım 6sinda yaşına girecek tabi ama 11 aylik bir bebek gibi degil suanda baş cevresi 43 cm 11cm büyümüş ama normalde daha büyük olmalı sanırım.bingildagida kapanmış gibi emekleme yok desteksiz oturuyo, istedigi yere yuvarlanarak gidiyo,yürüteçi istediği gibi kullaniyo,baba dede gel filan diyebiliyo.kendi kendine yatarken kalkip oturamiyo ama bu aralar çabalıyor bunun için acaba motor gelişimi gerimi sizin cocugunuz bu süreçte nasıldı.boyu 78cm kilosu 11 bublar gayet iyi geliyor bana cokmu evhamliyim bilmiyorum.
canım benim oğlumda 33 cm ile doğdu, şu anda 11 aylık 43 cm, bana da çok küçük geliyor. Günlerce ağladım. Kendimi harap ettim. seninle konuşabilirmiyiz.

tabiki konuşabiliriz lütfen üzülmeyin bebeğinizin motor gelişimi nasıl
şu anda sadece tek heceli "ba" diyebiliyor. emekliyor. kalkmaya çalışıyor. suluğunu kendisi tutabiliyor. Bunlar ayına göre iyimi acaba ya. Konuşması geri kalmış gibi değilmi. sadece"ba" diyor. herşeye"ba"

şu anda sadece tek heceli "ba" diyebiliyor. emekliyor. kalkmaya çalışıyor. suluğunu kendisi tutabiliyor. Bunlar ayına göre iyimi acaba ya. Konuşması geri kalmış gibi değilmi. sadece"ba" diyor. herşeye"ba"
hayır değil her bebek farklıdır kafası küçük olabilir ama önemli olan düzenli bi şekilde kafatası büyümesi.benim kızım 2 yaşında şuanda onunda dil gelişimi belki yaşıtlarına göre geri ama öğreniyor.ayina göre yapmasi gerekeni yapiyor benim kizim 11 aylikken yuvarlanirdi yerde kalkamazdi bile.

Merhaba Arkadaşlar aynı durumdayız bebeğim zamanında doğdu baş çevresi 33 cm di, bıngıldak çok küçüktü ve üç ay dolmadan kapandığı öğrendik hemen mr çekildi çok şükür temiz çıktı dr enfeksiyon dan şüphelendiği için bebekten ve benden kan alındı hamilelikte enfeksiyon geçirmiş olma ihtimalimiz olabilirmiş henüz sonuçlar çıkmadı. Şuan 4 aylık olduk baş çevresi 39,5 motor gelişiminde bir sıkıntı yok henüz ama bende buradaki bir çok arkadaş gbi kendimi çok yıprattım bu süreçte ve hala endişem devam ediyor bebeğimin motor gelişimini çok dikkatli takip ediyorum. Allah bebeklerimizi sağlıklı büyütmeyi nasip etsin

Merhaba Arkadaşlar aynı durumdayız bebeğim zamanında doğdu baş çevresi 33 cm di, bıngıldak çok küçüktü ve üç ay dolmadan kapandığı öğrendik hemen mr çekildi çok şükür temiz çıktı dr enfeksiyon dan şüphelendiği için bebekten ve benden kan alındı hamilelikte enfeksiyon geçirmiş olma ihtimalimiz olabilirmiş henüz sonuçlar çıkmadı. Şuan 4 aylık olduk baş çevresi 39,5 motor gelişiminde bir sıkıntı yok henüz ama bende buradaki bir çok arkadaş gbi kendimi çok yıprattım bu süreçte ve hala endişem devam ediyor bebeğimin motor gelişimini çok dikkatli takip ediyorum. Allah bebeklerimizi sağlıklı büyütmeyi nasip etsin
Çok iyi gelişimi masaAllah, benim oğlum 13 aylık su anda 43 cm. Bıngıldak 9 aylıkken kapandı. ne kadar çok ağladım bir bilsen gecelerce ağladım. Doktor takip de kalalım dedi. Şu anda yapacak bir şey yok dedi. Bir kaç kişi sordu. Neden böyle. Kahroluyorum ya 😭

Son düzenleme:
Çok iyi gelişimi masaAllah, benim oğlum 13 aylık su anda 43 cm. Bıngıldak 9 aylıkken kapandı. ne kadar çok ağladım bir bilsen gecelerce ağladım. Doktor takip de kalalım dedi. Şu anda yapacak bir şey yok dedi. Bir kaç kişi sordu. Neden böyle. Kahroluyorum ya 😭
Dua etmekten başka elimizden gelen bişey yok. Kendini üzme bize ihtiyacı yavrularımızın

Benimde çocuğum 38+6 günlük doğdu. Baş çevresi 33 cmdi. Şimdi bir aylık ve son kontrolde 34 cm. Bıngıldağının kapandığını söyledi doktor. Bıngıldak kapalıyken büyümüyormu beyin😔Çok endişeliyim. Sizin ilk ay nekadar büyüdü?

X