Bebeğim mama yemiyor

Çözüm bulamadım bende şurda bekleyeyim. 11 aylık ikizlerim var biri kız biri erkek maalesef kızım hala yemiyor düşünün 11 aylığız 90 cc mama yiyor hala 🤦‍♀️ Ve 4 ay zor emdi memeye geldiğinde çığlık çığlığa ağlayan bir bebekti neler denedim neler neler.. kaşık biberonlar farklı biberonlar şırınga bardakla içirme ay yaşadığınız stresi öyle iyi anlıyorum ki 2 ay daha sabredin ek gıdada biraz rahatlarsınız inşallah
Denedginiz herşeyi bende denedim kaç biberon kaç mama değiştirdim bilmiyorum. Şırınga kaşık vs hepsi. Ek gıdaya geçince iştahı düzeldi mi yani sormak istediğim sadece mamaya karşı mi iştahsız ek gıdaya tepkisi ne okdu

Evet fiziksel muayenesi de yapıldı sıkıntı yok çok şükür. Doktor iki aylıkken üç saatte bir 100 CC yemesi lazım dedi netten bakıyorum 150 CC deniliyo ama benim kızım kendi isteğiyle sadece 30-40 CC içiyor kalanını ya oynatarak ya ağlatarak yediriyorum. En büyük umudum ek gıda ama iştahsız olan bebek ek gidada sorun çıkarır diyolar. Gece bn uyandirmasam yemek için uyanmiyo gündüz de mama saati yaklaştığında ne uyuyo ne duruyo aç olduğu belli oluyo ama asla yemiyoo kendi isteyerek. Kendimi sucluyorum artık bı derdi var ve annesi olarak çözemiyorum
3 saatte 1 150 cc yemesi gerekiyor olabilir bu bebekten bebeğe değişir
Benim kızımda 3 aylıkken bir defada 150 cc içemezdi iyi hatırlıyorum
fakat o 150yi 3 saate bitirirdi
her ağlamasına verirdim
birinde 30 cc
diğerinde 50 cc falan bütün gün mama hazırlamakla geçerdi
Mesela 30 cc içtiği zaman yarım saat sonra tekrar deneyin
Mideleri çok ufak ve saat aralıkları kısa olabiliyor
Oğlum tastamam saatinde içmesi gerekeni içerdi
Ama kızım 30 dk ya 1 saate acıkırdı
Kilo alımı normalse kafaya takmayın

Evet fiziksel muayenesi de yapıldı sıkıntı yok çok şükür. Doktor iki aylıkken üç saatte bir 100 CC yemesi lazım dedi netten bakıyorum 150 CC deniliyo ama benim kızım kendi isteğiyle sadece 30-40 CC içiyor kalanını ya oynatarak ya ağlatarak yediriyorum. En büyük umudum ek gıda ama iştahsız olan bebek ek gidada sorun çıkarır diyolar. Gece bn uyandirmasam yemek için uyanmiyo gündüz de mama saati yaklaştığında ne uyuyo ne duruyo aç olduğu belli oluyo ama asla yemiyoo kendi isteyerek. Kendimi sucluyorum artık bı derdi var ve annesi olarak çözemiyorum
Oğlum okadarken 60 cc yiyor du. Mama 100 cc çok ağır gelir ki. Bir dr biberonunu değiştirin belki o zaman daha rahat alır

Atak dönemi:)
Beslenme reddi 4. Ay yakınlarında olur, bu bir süreç.
Kaşıkla, fincan yöntemi ile ya da biberon kaşıklar var, öyle deneyin.
Uyuduğunda biberonu ağzına damlatın, sallanmayı ya da bir şeyde durmayı seviyorsa en keyifli olduğu anlarda, bir şeye daldığında yedirin mayayı.

Merhaba herkese. Hiç buraya yazacağım aklıma gelmezdi ama çok çaresiz hissediyorum kendimi. 3,5 aylık bebeğim var ilk ay çok güzel emdi ve kilo alımı da iyiydi ikinci ay beni emmek istemedi doktoru mama takviyesine başlattı ama mamayı da asla yemedi. Bütün tahlilleri yapıldı herşey temiz çıktı. Beni emmedigi için sütüm kesildi sagarak bir ay daha anne sütü verebildim ama o kadar zor yiyen bir bebek ki şuan üç saat arayla 90 CC mamayı ağlayarak yiyo. Cok üzülüyorum her mama saatinde strese giriyorum yine yemeyecek diye mamalarında hepsini denedim en son Aptamil proesneo da kaldık biraz da olsa bunu sevdi çünkü. Bir anne olarak o kadar kötüyüm ki emziremedigim için ayrı bir travma yaşadım sonra doysun da yeter ki ne yerse yesin dedim mamayı kabullendim ama mamayi da yemiyo. 3.100 grm doğdu şuan 5.200 gram.. bu tarz sorun yaşayıp çözüm bulan var mı lütfen yardım edin bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum...
Ben ilk aydan itibaren mamayla beslemek zorunda kaldım benim bebeğimde çok iştahlı değildi. Evolvia denemediyseniz deneyin bence alerjik bi sorunu olabilir mutlaka doktora sorun alerjik mamalar var. Uyurken vermeyi denemediyseniz mutlaka deneyin ben öyle çözüm buldum şu an 5 buçuk aylık ilk zamanlara göre daha iyi çok şükür.

Oğlum okadarken 60 cc yiyor du. Mama 100 cc çok ağır gelir ki. Bir dr biberonunu değiştirin belki o zaman daha rahat alır
Her tip biberon denedim şuan kullandığım eski tip en hızlı akımı olan biberon diğer biberonlarda akım yavaş olduğu için daha çabuk sıkılıyor ve birakiyo.

Ben ilk aydan itibaren mamayla beslemek zorunda kaldım benim bebeğimde çok iştahlı değildi. Evolvia denemediyseniz deneyin bence alerjik bi sorunu olabilir mutlaka doktora sorun alerjik mamalar var. Uyurken vermeyi denemediyseniz mutlaka deneyin ben öyle çözüm buldum şu an 5 buçuk aylık ilk zamanlara göre daha iyi çok şükür.
Alerji ihtimalimi düşündük bizde ama iştahsızlık dışında alerjik olduguna dair bir belirti yok. Bı sonraki kontrolde bu ihtimali sorucam ama doktora

Uyurken veriyorum dalginlikla bı sure emiyo ama mama olduğunu farkettiginde ağlayıp uykusundan uyanıo bu sefer tekrar başa dönmüş oluyoruz

Atak dönemi:)
Beslenme reddi 4. Ay yakınlarında olur, bu bir süreç.
Kaşıkla, fincan yöntemi ile ya da biberon kaşıklar var, öyle deneyin.
Uyuduğunda biberonu ağzına damlatın, sallanmayı ya da bir şeyde durmayı seviyorsa en keyifli olduğu anlarda, bir şeye daldığında yedirin mayayı.
2. Ayından itibaren var bu iştahsızlık büyük kızım da memeyi reddetmişti 4 ay civarı ama pes etmeden emzirmeye devam edip çözmüştüm sorunu. Bu daha farklı emzirirken de herşey denedim olmadı duş altinda, dans ederek, uyku esnasında sağma işlemini bile ten teması kurarak yaptım ki sütüm azalmasin diye ama emmedi. Öndeki sütü emip gerideki sütü çekmedi ilk ay hiçbir problemimiz yoktu sütüm de vardı gayet güzel emiyodu da ne oldu anlamadım bianda

2. Ayından itibaren var bu iştahsızlık büyük kızım da memeyi reddetmişti 4 ay civarı ama pes etmeden emzirmeye devam edip çözmüştüm sorunu. Bu daha farklı emzirirken de herşey denedim olmadı duş altinda, dans ederek, uyku esnasında sağma işlemini bile ten teması kurarak yaptım ki sütüm azalmasin diye ama emmedi. Öndeki sütü emip gerideki sütü çekmedi ilk ay hiçbir problemimiz yoktu sütüm de vardı gayet güzel emiyodu da ne oldu anlamadım bianda
Benim iki çocuğum da emmedi, hele ilki bir kere bile emmedi.
İkincisi ise 3 ay emdi, tam atak dönemine girerken beslenmeyi bıraktı.
Süt bittiyse yapacak bir şey yok, önemli olan bir şekilde beslenmesi bunun için kendinizi suçlamayın.
Dil bağı var mı bir bakın derim, dilinin ucu hafif çatallı ise zorluk çekiyor olabilir.
Ayrıca biberon değiştirmenizi ve kaşık biberonu öneririm bu süreci atlatmak adına.

Benim de aklima alerji ihtimali geldi. 12 yasinda bir kizim var onun bebekliginde alerji olaylari pek yaygin bilinen bir sey degildi, yani hic bir doktor bahsetmedi. Ama bugunden o gune baktigimda muhtemelen sut alerjisi vardi diye dusunuyorum en azindan bir deneyebilirsiniz. Cunku bu sorun bebek buyudukce asilmasi daha da guc hale geliyor. Bi catisma doguyor ve uzun yillar beslenmeyi reddedebiliyor. "Yemek ve mucadele" hissiyatini hissettirmemeye calisin biliyorum ki kucaginizda karni ac bir bebekle bu cok zor ama onemli bi konu sonrasi icin bence. Dilerim cabuk cozebilirsiniz.

Sizi emmeyi biraktiğı donem ayakta emzirme müzik ile emzirme bunlari denediniz mi. Bir de kiminin sütu tuzlu olabiliyormuş ilginç bir şekilde.

Üzmeyin kendinizi. İki buçuk ay kalmış ek gidaya. Sabredin simdi kilo almazsa ek gıda ile alır. Sağliklı olsun da , doktor kontrolünu sıklaştirın ama

Beveginiz minyon mu. Anne baba olarak boy kilonuz masil. Belki minyon oldugu için az yiyordur. Arkadaşimin kizı öyle. Aglatarak yedirmeyin isterseniz iyice sogur. İstemeyince birakın 2 saate bir teklif edin isterse içsin içmezse yine zorlamayın. Zorlama yemek reddi yapabilir komple

Benim de aklima alerji ihtimali geldi. 12 yasinda bir kizim var onun bebekliginde alerji olaylari pek yaygin bilinen bir sey degildi, yani hic bir doktor bahsetmedi. Ama bugunden o gune baktigimda muhtemelen sut alerjisi vardi diye dusunuyorum en azindan bir deneyebilirsiniz. Cunku bu sorun bebek buyudukce asilmasi daha da guc hale geliyor. Bi catisma doguyor ve uzun yillar beslenmeyi reddedebiliyor. "Yemek ve mucadele" hissiyatini hissettirmemeye calisin biliyorum ki kucaginizda karni ac bir bebekle bu cok zor ama onemli bi konu sonrasi icin bence. Dilerim cabuk cozebilirsiniz.
En büyük korkum bu inanın ilerde yeme bozukluğuyla ilgili bir problem yaşamak. O kadar özeniyorum ki bebeğini kucağına alıp sakin sakin göz teması kurarak besleyen annelere bense gözlerine bakmaya korkuyorum biberonu birakcak diyee

En büyük korkum bu inanın ilerde yeme bozukluğuyla ilgili bir problem yaşamak. O kadar özeniyorum ki bebeğini kucağına alıp sakin sakin göz teması kurarak besleyen annelere bense gözlerine bakmaya korkuyorum biberonu birakcak diyee
Gercekten tam bir caresizlik hali. Cocukla kurulan tum iletisimi etkiliyor cunku gunde bir kac kez hem de her gun karsilamak zorunda olunan bir olay. Ama alerjik besinlere dikkat ederek beslenmeyi reddeden bebeklerin hem kilo aldigini hem de yemeye basladigini gordugum durumlar oldu cevremde. Tabi siz emzirmiyorsunuz sanirim ama doktora danisip o turden mamalar kullanabilirsiniz sanirim. Umarim care olur.

Alerji ihtimalini göz önünde bulundurun lütfen. İki çocuğum var ikisi de alerjik çocukları. Emme pozisyonunu aldığımızda çıldırır adına ağlarlardı.tabi alerji de meme reddinin yanında ciltte egzama, çok sık mukuslu hatta kanlı kaka eşlik ediyordu. Çözümü emzirdiğim hatta sütümü sağdım zamanlarda kendime çok katı diyet uygulayarak bulmuştum tabi katı diyet sırasında süt azaldığı için mamaya geçmek durumunda kalmıştık. doktor reçetesi ile alerjik mama kullandık ili yaşa kadar. Dilerim sizde en kısa sürede çözüme ulaşırsınız çok zor bir süreç eskiye döndüm de....

Denedginiz herşeyi bende denedim kaç biberon kaç mama değiştirdim bilmiyorum. Şırınga kaşık vs hepsi. Ek gıdaya geçince iştahı düzeldi mi yani sormak istediğim sadece mamaya karşı mi iştahsız ek gıdaya tepkisi ne okdu
Maalesef ek gıda da yemiyor yani öyle iştahsız ki kaşık gördüğünde ağzını kapatıyor elime vuruyor veriyorum geri çıkarıyor neler neler… ama her bebek bir olmaz inşallah sizin ki çok güzel yer. Benim çocuğum iştahsız alıştım alışmak çok zor bu duruma anne olarak çaresiz kalıyor insan 80 farklı yemek çeşidi denedim yok yemiyor oynadım verdim Tv açtım verdim aklınıza gelebilecek her yolu denedim eline verdim başkası yedirdi kaşığı değiştirdim inanın tuz bile koydum sırf yesin diye yok yemiyor.. canı isterse yoğurt çorbası yiyor güzel bir de kaşık mama seviyor aptamilin o kadar

Gercekten tam bir caresizlik hali. Cocukla kurulan tum iletisimi etkiliyor cunku gunde bir kac kez hem de her gun karsilamak zorunda olunan bir olay. Ama alerjik besinlere dikkat ederek beslenmeyi reddeden bebeklerin hem kilo aldigini hem de yemeye basladigini gordugum durumlar oldu cevremde. Tabi siz emzirmiyorsunuz sanirim ama doktora danisip o turden mamalar kullanabilirsiniz sanirim. Umarim care olur.
Aile düzenimizi huzurumuzu bile etkiliyor inanın gün içerisindeki herşeyi onun mama saatine göre ayarlıyorum. Bugün beslenme tablosu oluşturdum not alıp bir hafta sonra doktora gidicem duyacağım şeylerden eminim ama bı kere daha gidicem. Alerjik olmadığından eminim çünkü mama reddi dışında ki belirtileri tasimiyoo yine de teşekkür ederim mesajınız icin

Maalesef ek gıda da yemiyor yani öyle iştahsız ki kaşık gördüğünde ağzını kapatıyor elime vuruyor veriyorum geri çıkarıyor neler neler… ama her bebek bir olmaz inşallah sizin ki çok güzel yer. Benim çocuğum iştahsız alıştım alışmak çok zor bu duruma anne olarak çaresiz kalıyor insan 80 farklı yemek çeşidi denedim yok yemiyor oynadım verdim Tv açtım verdim aklınıza gelebilecek her yolu denedim eline verdim başkası yedirdi kaşığı değiştirdim inanın tuz bile koydum sırf yesin diye yok yemiyor.. canı isterse yoğurt çorbası yiyor güzel bir de kaşık mama seviyor aptamilin o kadar
Bende ek gıdayı dört gözle bekliyorum doktoru böyle giderse 4 aylıkken başlarsın ek gıdaya dedi zaten. Şuan sağlıklı şeyleri geçtim sevdiği bikac biseyi bulursam yedirip tok olduğundan emin olmak istiyorum sadece.. sizin de işiniz çok zor sağlıklı olsunlar da artık insan bişey istemiyo inanin

X