Bebegim ölümle savaşıyor

Soz konusu olan evlat olunca , ufak bir bebek olunca soylenecek hicbir soz bulamiyor insan acinizi dindirecek
Yavrunuza sifa diliyorum , size de bu zor zamanlara dayanacak guc diliyorum
Bir yavrunuz daha varmis , bol bol ona sarilin , onun varligindan guc alin , iki bebeginizinde size ihtiyaci var , Allah yardimciniz olsun

Diyecek hiç bir şey bulamıyorum gerçekten o küçücük bedeniyle hayata tutunmaya çalışıyor benim oğlumda ölü olarak kordon boynuna 2 kere dolanmıştı ve hava alamadı o şekilde doğdu ama çok şükür orada müdale ile geri döndü hayata o yüzden bizde elimiz boş olarak dönebilirdik size Rabbim en kısa zamanda şifa ver sabır versin sabır her kapıyı açar bebeğiniz hayata tutunmaya çalışıyor Allah güçversin ona inşallah güzel haberlerinizi duyarız

Öncelikle geçmiş olsun.
Allah sabır versin şifa versin.
Bu tür durumlarda hipotermi tedavisi yapılıyor bilddiğim kadarı ile.
Bebeğin vücudu olabildiğince soğurulup bir süre bu şekilde tedavi altında tutuluyor.
Ama tabi bu ilk 36 saatte yapılacak müdahale..
Beyin felci ve bu tür durumlarda hayat kurtardığını söylemişlerdi
Merhaba doğar doğmaz hipotermiye girdi.72 saat vücut ve baş soğutma yapıldı.Girmeseydi büyük ihtimal o zaman kaybederdik apgar skoru 10.dk da 3 tü.Ama beyindeki hasar oranını azaltmadı.Ya da azalttiysa da bu kadar oldu...Beyin hücrelerinin tamamına yakını ölmüş.Beyni hucreler gidince küçüldü yerine su ve dokular geldi

X