bebegim oyun hamuru yuttu

keylin

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
132
4
31
Selam,kizlar .bebegim kucuk miktarda oyun hamuru yuttu .sizce bi sey ola bilirmi bundan?bi bilgisi olan varmi?

Meleknaz

Herşeyin hayırlısı
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2012
7.902
4.802
Aşağıya kopyalıyorum ama bu sadece sözkonusu marka için geçerli.
Kullandığınız markaya göre araştırma yapın ve yine de çocuk doktorunuzdan bilgi alın:

Soru: Play-Doh oyun hamurunun içinde hangi maddeler var?

Cevap:

Play-Doh oyun hamuru piyasadaki diğer oyun hamurlarından farklı olarak tümüyle doğal maddelerden imal edilmiştir ve içinde çocuklara zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi içermez. Temel olarak su, tuz ve buğday unundan oluşur. Yine de çocukların güzel vanilya kokusunun cazibesine kapılıp hamuru yemesini engellemek için hamurun içine yüksek miktarda tuz eklenmiştir. Play-Doh oyun hamurları toksik ve lateks içermez.

keylin

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
132
4
31
Kullandığınız markaya göre araştırma yapın ve yine de çocuk doktorunuzdan bilgi alın:

Cevap:

Play-Doh oyun hamuru piyasadaki diğer oyun hamurlarından farklı olarak tümüyle doğal maddelerden imal edilmiştir ve içinde çocuklara zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi içermez. Temel olarak su, tuz ve buğday unundan oluşur. Yine de çocukların güzel vanilya kokusunun cazibesine kapılıp hamuru yemesini engellemek için hamurun içine yüksek miktarda tuz eklenmiştir. Play-Doh oyun hamurları toksik ve lateks içermez.
[/

Cok tesekkur edeim kardesim.play dough joo jo yaziyor kutusunda ama bebegim yuttuktan sonra anne agzimi yakti dedi.keske hic almasaydim.cok az miktarda yuttu ama yinede korkuyirum zehirlenir eder diye.hamuru soyle azacik dilime vurdum sanki asit gibi bisey tadiyordu.

demet_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2013
347
24
31
ben okul öncesi mezunuyum otistikli öğrencim vardı geçen sene.. annesi yanında olurdu annesinin dalgınlığından dolayı çocuk oyun hamurunu baya baya yemişti öğrencime hiçbirşey olmamıştı hiç endişelenmeyin okul öncesi döneimde bir çok cocuk merakından dolayı birparça yiyor zatn :)

Samsonn

Nirvana
Pro Üye
25 Mart 2012
18.107
43.122
Arkadaşın dediği gibi aşırı tuzdandır o acılık.

Bişey olacağını sanmıyorum. Yoğurt yedirin yine de, içiniz rahat etsin. Bebişinize sağlıklı bir ömür dilerim :nazar::emir_bebek:

BenIpek

en sevdiğim....
Pro Üye
21 Aralık 2009
33.522
18.101

Cevap:

[/

Cok tesekkur edeim kardesim.play dough joo jo yaziyor kutusunda ama bebegim yuttuktan sonra anne agzimi yakti dedi.keske hic almasaydim.cok az miktarda yuttu ama yinede korkuyirum zehirlenir eder diye.hamuru soyle azacik dilime vurdum sanki asit gibi bisey tadiyordu.

Seninkinin markasi jo jo demek ki.ben bir sey olacgini sanmiyorum.keske almasaydim da deme bence guvenilir markalari sectikten sonra sorun olmaz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1519 gün geçti.

demet_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2013
347
24
31
Seninkinin markasi jo jo demek ki.ben bir sey olacgini sanmiyorum.keske almasaydim da deme bence guvenilir markalari sectikten sonra sorun olmaz.

kesinlikle arkadaşa katılıyorum güvenilir markalarda sorun olmaz... çocuğunuzun küçük kas motor becerisinin, yaratıcılığının hayal gücünün gelişmesinde oyun hamurlarının çok büyük katkısı var

amadaclarke

ATATÜRK..
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2013
1.196
241
O markayı bilmiyorum ama bundan sonra daha dikkatli davranırsınız hamuru seçerken. Çünkü bazı markalar var ki gerçekten birsürü kontrollerden geçiyor zararın en az düzeye inmesi için, zaten oyüzden diğerlerine göre pahalılar..

Az bir miktar yediyse birşey olacağını sanmıyorum ama siz genede önleminizi alın derim. Geçmiş olsun

keylin

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
132
4
31
ben okul öncesi mezunuyum otistikli öğrencim vardı geçen sene.. annesi yanında olurdu annesinin dalgınlığından dolayı çocuk oyun hamurunu baya baya yemişti öğrencime hiçbirşey olmamıştı hiç endişelenmeyin okul öncesi döneimde bir çok cocuk merakından dolayı birparça yiyor zatn :)

Cok saolun.gercekten kalbim rahatladi mesajinizi okuduktan sonra.rabbim daim yardimciniz olsun.