bebegim oyun hamuru yuttu

keylin

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
132
4
34
Selam,kizlar .bebegim kucuk miktarda oyun hamuru yuttu .sizce bi sey ola bilirmi bundan?bi bilgisi olan varmi?

Aşağıya kopyalıyorum ama bu sadece sözkonusu marka için geçerli.
Kullandığınız markaya göre araştırma yapın ve yine de çocuk doktorunuzdan bilgi alın:

Soru: Play-Doh oyun hamurunun içinde hangi maddeler var?

Cevap:

Play-Doh oyun hamuru piyasadaki diğer oyun hamurlarından farklı olarak tümüyle doğal maddelerden imal edilmiştir ve içinde çocuklara zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi içermez. Temel olarak su, tuz ve buğday unundan oluşur. Yine de çocukların güzel vanilya kokusunun cazibesine kapılıp hamuru yemesini engellemek için hamurun içine yüksek miktarda tuz eklenmiştir. Play-Doh oyun hamurları toksik ve lateks içermez.

Kullandığınız markaya göre araştırma yapın ve yine de çocuk doktorunuzdan bilgi alın:

Cevap:

Play-Doh oyun hamuru piyasadaki diğer oyun hamurlarından farklı olarak tümüyle doğal maddelerden imal edilmiştir ve içinde çocuklara zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi içermez. Temel olarak su, tuz ve buğday unundan oluşur. Yine de çocukların güzel vanilya kokusunun cazibesine kapılıp hamuru yemesini engellemek için hamurun içine yüksek miktarda tuz eklenmiştir. Play-Doh oyun hamurları toksik ve lateks içermez.
[/

Cok tesekkur edeim kardesim.play dough joo jo yaziyor kutusunda ama bebegim yuttuktan sonra anne agzimi yakti dedi.keske hic almasaydim.cok az miktarda yuttu ama yinede korkuyirum zehirlenir eder diye.hamuru soyle azacik dilime vurdum sanki asit gibi bisey tadiyordu.

ben okul öncesi mezunuyum otistikli öğrencim vardı geçen sene.. annesi yanında olurdu annesinin dalgınlığından dolayı çocuk oyun hamurunu baya baya yemişti öğrencime hiçbirşey olmamıştı hiç endişelenmeyin okul öncesi döneimde bir çok cocuk merakından dolayı birparça yiyor zatn :)

Arkadaşın dediği gibi aşırı tuzdandır o acılık.

Bişey olacağını sanmıyorum. Yoğurt yedirin yine de, içiniz rahat etsin. Bebişinize sağlıklı bir ömür dilerim :nazar::emir_bebek:

Cevap:

[/

Cok tesekkur edeim kardesim.play dough joo jo yaziyor kutusunda ama bebegim yuttuktan sonra anne agzimi yakti dedi.keske hic almasaydim.cok az miktarda yuttu ama yinede korkuyirum zehirlenir eder diye.hamuru soyle azacik dilime vurdum sanki asit gibi bisey tadiyordu.

Seninkinin markasi jo jo demek ki.ben bir sey olacgini sanmiyorum.keske almasaydim da deme bence guvenilir markalari sectikten sonra sorun olmaz.

Seninkinin markasi jo jo demek ki.ben bir sey olacgini sanmiyorum.keske almasaydim da deme bence guvenilir markalari sectikten sonra sorun olmaz.

kesinlikle arkadaşa katılıyorum güvenilir markalarda sorun olmaz... çocuğunuzun küçük kas motor becerisinin, yaratıcılığının hayal gücünün gelişmesinde oyun hamurlarının çok büyük katkısı var

O markayı bilmiyorum ama bundan sonra daha dikkatli davranırsınız hamuru seçerken. Çünkü bazı markalar var ki gerçekten birsürü kontrollerden geçiyor zararın en az düzeye inmesi için, zaten oyüzden diğerlerine göre pahalılar..

Az bir miktar yediyse birşey olacağını sanmıyorum ama siz genede önleminizi alın derim. Geçmiş olsun

ben okul öncesi mezunuyum otistikli öğrencim vardı geçen sene.. annesi yanında olurdu annesinin dalgınlığından dolayı çocuk oyun hamurunu baya baya yemişti öğrencime hiçbirşey olmamıştı hiç endişelenmeyin okul öncesi döneimde bir çok cocuk merakından dolayı birparça yiyor zatn :)

Cok saolun.gercekten kalbim rahatladi mesajinizi okuduktan sonra.rabbim daim yardimciniz olsun.

Valla play dough cok unlu marka oldugunu biliyorum ozellikle o markayi aldim ama icerigini bilmedigim icin coo korkdum birden bi sey olur diye.ama burda derdimi yazinca cok yardimci oldu arkadaslar tabi ki.siz de.hepinize cok ama cok tesekkur ederim.

O markayı bilmiyorum ama bundan sonra daha dikkatli davranırsınız hamuru seçerken. Çünkü bazı markalar var ki gerçekten birsürü kontrollerden geçiyor zararın en az düzeye inmesi için, zaten oyüzden diğerlerine göre pahalılar..

Az bir miktar yediyse birşey olacağını sanmıyorum ama siz genede önleminizi alın derim. Geçmiş olsun

Tesekkur ederim .haklisiniz dikkatli olmaliyim,kardesim.suan nenesiyle dedesine gitdi .cok sukur bi aksilik goremedim halinde.)demin bi baktim internete bazi oyun hamurlarinda asitik diye bi sey oluyormus,bir de kansorolojen varmis.play dough da yok anladigim kadariyla saolsun arkadas paylasdi play dough hakinda bilgilendirdi.ama bu aldigim gercek play dough mu degilmi bilemiyorum.ama bundansonra cok dikkatli olucam insallah.bebisimin hayatini riske atnak istemiyorum.neyse ki,suan cok iyi gorunuyor.

kesinlikle arkadaşa katılıyorum güvenilir markalarda sorun olmaz... çocuğunuzun küçük kas motor becerisinin, yaratıcılığının hayal gücünün gelişmesinde oyun hamurlarının çok büyük katkısı var

Haklisiniz bence de katkisi vardir ...kucukken bize de kreşde oyun hamuru verirdiler hayvan filan yapardik.

bildiğim kadarıyla orjinali play doh.seninki çakması oluyor ama onda içerik nedir bilmiyorum tabii.belki o da zararlı madde içermiyordur.bilmen açısından söyledim.bu tarz oyun hamurlarının benzer isimle çok taklitleri oluyor.millet de isme kanıp gerçeği zannediyor.dikkat etmek lazım.geçmiş olsun bişey olmaz merak etme

X