Bebeğim reflüsü

tugbaasaf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2018
107
218
32
Annenler bana yardımcı olun lütfen. Bebeğim 7 aylık kusma problemlerimiz çok fazla idi doğal olarak kilo alımı da çok yavaş oldu. Doktora çok gittik ve en son gittiğimiz doktor reflü tanısı koydu. Aptamil ar mamayı ve ilaç tedavisi başladı ilk sorum; şu ar mama kullanıp kilo alımı artan bebekler ölçümü çevremde hep yaramıyor diye duydum. Bebeğim sadece aptamil mama kullandı anne sütü almadı.
İkincisi ; ar mama ile mama kusması olmadı fakat ek gıdayı kusmaya devam ediyor üç öğünden fazla ek gıda almıyor ve bu da bir her öğünde çay bardağını geçmiyor. Ben nasıl yol izlemeliyim kusmaları artık kabusum oldu ek gıda vermeye korkar oldum. Tecrübeli anneler lütfen Öner’i verin

Merhaba. Kusma bir alerji belirtisi aynı zamanda. Alerjisi tespit edilemeyip reflü tanısıyla yanlış tedavi alan bebeklerin hikayesini sık duyuyorum. Bir çocuk alerji uzmanına ve çocuk gastroenteroloji uzmanına gorunmenizi tavsiye ederim. İstanbuldaysaniz Zeynep Kamil çocuk Hastanesi'nde çocuk gastroenterolog nevzat aykut bayrak tavsiye ederim. Çocuk alerji uzmanı olarak da maddi durumunuz el veriyorsa fügen çullu çokuğras çok tavsiye ediliyor.

Offff konunuzu okurken resmen kendimi gördüm. Gayet tombiş doğan kızım sonrasında şiddetli kusma ve iştahsızlık sorunuyla bizleri çok uzdu ne yese kusuyordu yavrum sonra bize de reflü teşhisi koydular ar mama kullandık bizde aptamilin ama geçmedi gecicek gibide değildi ve kilo almak bir yana zayıflıyor du yavrum sonra doktorumuz bizi Marmara üniversitesi gastroenteroloji bölümüne gönderdi orada yapılan tahliller ve floriskopi sonucu ozefagus teflusu olduğunu öğrendik adını vermiyim ama bir şurup verdiler ve biz humana a.r mama kullanmaya başladık ve kusmasi şak diye kesilmişti çok şaşırmıştim ek gıdaya yavaş yavaş geçtik çünkü ek gidayida kusuyordu ama yavaş yavaş bünyesi alıştı ve şuan 1,5 yaşında herşeyi yiyor az ama sık evet biraz zayıf ama boyu uzun ve kan değerleri çok sağlıklı zor bir süreç gerçekten Allah yardımcın olsun

Bayanlar bizde de böyle bir sorun vardı kv her sabah aç karnına patatesi rendeler suyunu verirdi ve böylelikle reflüden kurtulduk özellikle nişastalı yerini verirdi bir hafta falan deneyin derim ama gene de siz bilirsiniz

Merhaba. Kusma bir alerji belirtisi aynı zamanda. Alerjisi tespit edilemeyip reflü tanısıyla yanlış tedavi alan bebeklerin hikayesini sık duyuyorum. Bir çocuk alerji uzmanına ve çocuk gastroenteroloji uzmanına gorunmenizi tavsiye ederim. İstanbuldaysaniz Zeynep Kamil çocuk Hastanesi'nde çocuk gastroenterolog nevzat aykut bayrak tavsiye ederim. Çocuk alerji uzmanı olarak da maddi durumunuz el veriyorsa fügen çullu çokuğras çok tavsiye ediliyor.
Çok

Çok teşekkür ederim. İstanbul’da yaşamıyoruz maalesef ama bu şüpheden kurtulmamız lazım umarım güzel sonuçlar alırız z☺️

Offff konunuzu okurken resmen kendimi gördüm. Gayet tombiş doğan kızım sonrasında şiddetli kusma ve iştahsızlık sorunuyla bizleri çok uzdu ne yese kusuyordu yavrum sonra bize de reflü teşhisi koydular ar mama kullandık bizde aptamilin ama geçmedi gecicek gibide değildi ve kilo almak bir yana zayıflıyor du yavrum sonra doktorumuz bizi Marmara üniversitesi gastroenteroloji bölümüne gönderdi orada yapılan tahliller ve floriskopi sonucu ozefagus teflusu olduğunu öğrendik adını vermiyim ama bir şurup verdiler ve biz humana a.r mama kullanmaya başladık ve kusmasi şak diye kesilmişti çok şaşırmıştim ek gıdaya yavaş yavaş geçtik çünkü ek gidayida kusuyordu ama yavaş yavaş bünyesi alıştı ve şuan 1,5 yaşında herşeyi yiyor az ama sık evet biraz zayıf ama boyu uzun ve kan değerleri çok sağlıklı zor bir süreç gerçekten Allah yardımcın olsun

Zaten bunu yaşamayan anlayamaz aslında ilk aylardan beri vardı ama doktorlarımız çok önemsemedi o yüzden doktor değiştirdik ve çok gereksiz tedaviler uygulandı(raporlu özel mamalar kilo alımı yerine gelsin diye , çölyak testi vs) sadece eziyetten başka hiçbir şey değilmiş. Ar mamayı çok iştahlı içiyor daha önce hiç böyle içmezdi hatta bir yaptığım mamayı bir kaç saatte ancak bitirirdik. Peki size bir sorum olacak kadı gıdayı alıştırmak zor oldu mu pütürlü şeyleri hiç sevmiyor hemen rahatsız olup kusuyor doktorumuz kussada ver diyor ama kusması beni çok yoruyor siz bu konuda sıkıntı yaşadınız mı. Teşekkür ederim şimdiden ☺️İnşallah benim bebişte bir an önce atlarız size de geçmiş olsun sağlıklı günleriniz olsun

Ne kadar veriyordu acaba ortalama kaç tatlı kaşığı , denemek istiyorum belki etkili olur. Öner’iniz için çok sağolun

Bebeğiniz ne kadar bizimki 1 yaşında falandi kv 2 tatlı kaşığı falan veriyordu ve gercekten etkisini gördük doğal zaten çocuğa zararı olmaz

Dikkat edin patates alerjiktir. Çiğ patatesin alerji yapma ihtimali daha yuksektir. Bal da dogaldir, şifa kaynagidir fakat bebekler için hayati risk oluşturacak kadar ciddi alerjik reaksiyon oluşturabileceği için bir yaşından önce tavsiye edilmez. Yani doğal olan her şey zararsızdır mantığı bebeğinize zarar verebilir, aman dikkat edin.

Zaten bunu yaşamayan anlayamaz aslında ilk aylardan beri vardı ama doktorlarımız çok önemsemedi o yüzden doktor değiştirdik ve çok gereksiz tedaviler uygulandı(raporlu özel mamalar kilo alımı yerine gelsin diye , çölyak testi vs) sadece eziyetten başka hiçbir şey değilmiş. Ar mamayı çok iştahlı içiyor daha önce hiç böyle içmezdi hatta bir yaptığım mamayı bir kaç saatte ancak bitirirdik. Peki size bir sorum olacak kadı gıdayı alıştırmak zor oldu mu pütürlü şeyleri hiç sevmiyor hemen rahatsız olup kusuyor doktorumuz kussada ver diyor ama kusması beni çok yoruyor siz bu konuda sıkıntı yaşadınız mı. Teşekkür ederim şimdiden ☺️İnşallah benim bebişte bir an önce atlarız size de geçmiş olsun sağlıklı günleriniz olsun

Evet katı gıdaya geçişimiz sıkıntılı oldu genel olarak yoğurt püre ve çorba makarna pilav falan çok nadir 1,2 kaşık yiyor hala sıvı şeyleri daha çok tercih ediyor doktor 3 yasina kadar zorlamayın herşeyden az az yedirin ama ısrar etmeyin 3 yaşından sonra zamanla gecicek dedi bakalım sabırla bekliyoruz :dua:

Merhaba benim kızım 5 aylık ve reflüsü var. Acaba zantac şurubu mu kullandınız?

Merhaba ben kızım mide kanaması geçirdi Tokat'ta tedavisi burda nevzat Aykut bayrak hocam ilgilendi çok basarili ve çok güzel ilgileniyor çok memnunum 3aylik kızım var yine oda anne sütü yeterli gelmedi mama destekli oluyor mama alerjik etti nevzat hocama goturcem yanakları kıpkırmızı oldu

Eklentiler

• IMG_20201119_002842_687.jpg
    IMG_20201119_002842_687.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 48
Aptamil ar mama kullanıyorum. Topaklanma sorunu taşıyorum. Kullanıp bu topaklanmayı çözen var mı içiniz de ?

X