Çocuk Hastalıkları Bebeğim sürekli ıkınıyor ve kızarıyor yardım!!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
E

EU3

Ziyaretçi
Arkadaşlar benim bebeğim 20 günlük ve neredeyse 2 haftadır ıkınır gibi sesler çıkarıyo ve kıpkırmızı oluyor anlık bişey o an çok sıkılıyo kızarıyo bozarıyor sonra hiçbişey olmamış gibi uykuya dalıyor.Acaba gazdan dolayımıdır sizdede böyle bir sorun varmı?

kakasını yapmakta zorlanıyordur canım gaz hemen olmuyor sanırım.

kakası katı değil cıvık ama yinede zorlanırmı acaba normalmidir bu durum.geceleri özellikle daha çok oluyor ıkınıp sıkılmaktan uyuyamıyor hiç yavrucak:KK43:

tabi tabi. normal. zaten anne sutu alan bebekler kabız olmazmış. benim oğlum da kakası yumuşak olduğu halde 4-5 gun yapamıyordu. doktor ilaç veriyor. zamanla öğreniyorlar. bunlar geçer sen psikolojini sağlam tut canım. kolay gelsin :)

canım sanki bizi tarif ettin benim oğluşumda aşırı gazlı olduğu için sürekli kızarıyo morarıyodu uykusunda bile ilk 2 ay hep böyleydi.bizde kabızlık yoktu.dr bunun gaz dan kaynaklandığını söylemiştiCADIARZU

aynı durum bendede var cnm ikizlerimden biri sürekli sesler çıkarıyor ıkınıyor kızarıyor mıkır kıkır sonra dalıyor uykuya ve kakaları katı değil kabız değiller .............doktora sordum olur dedi
ve gaz problemleri yok pat pat gidiyor valla

ikinip kizarma gaz oldugunun gostergesia.s
gaz icin damlalar var onlardan kullan emziriyorsan yediklerine dikkat et bir de rezene cayi ic gercekten gaza faydasi oluyor

kendim rezene ve anason çayı içiyorum bebeğede denemediğim yöntem kalmadı gaz için.metsil kullandım,muskat verdim kimyon verdim ama yinede ıkınması geçmedi.doktora götürdüm yüzüne bile bakmadan metsil verdi sadece sinir oldum.
birencim bizimkide gazını çıkarıyor ama bitmez tükenmez bi gaz galiba buu çocuk sürekli sıkıntı çekiyor anlamadımki neyin nesi.

Bebeğinizi güle güle büyütün benim kızım 16 aylık oldu bizde de benzer sıkıntılar oldu yavrum çok sıkıntı çekti dr larda aynen dediğiniz gibi üstün körü baktı şansımıza 5 ay sonunda bebeğimizde laktoz intöleransı olduğu anlaşıldı yani süt şekeri alerjisi inanmayacaksınız ama annesütü dokunuyordu.Sakın yanlış anlamayın sütünüzden de şüphe duymayın inşallah sizin bebeğiniz sadece normal gaz sancısı çekiyordur ama benim bebeğimde ilk zamanlar aynı bahsettiğiniz gibiydi.Siz diyetinizden biraz süt ürünlerini kısmayı deneyin bazı bebeklerde bu bile işe yarıyormuş dr tavsiye etmişti bana ama fayda görmemiştik.Kolik cd si çok işimize yaramıştı sancıları unutuyordu.

Bebeğinizi güle güle büyütün benim kızım 16 aylık oldu bizde de benzer sıkıntılar oldu yavrum çok sıkıntı çekti dr larda aynen dediğiniz gibi üstün körü baktı şansımıza 5 ay sonunda bebeğimizde laktoz intöleransı olduğu anlaşıldı yani süt şekeri alerjisi inanmayacaksınız ama annesütü dokunuyordu.Sakın yanlış anlamayın sütünüzden de şüphe duymayın inşallah sizin bebeğiniz sadece normal gaz sancısı çekiyordur ama benim bebeğimde ilk zamanlar aynı bahsettiğiniz gibiydi.Siz diyetinizden biraz süt ürünlerini kısmayı deneyin bazı bebeklerde bu bile işe yarıyormuş dr tavsiye etmişti bana ama fayda görmemiştik.Kolik cd si çok işimize yaramıştı sancıları unutuyordu.

Uzun süre olmuş yazalı ama acaba laktoz intoleransı için sıkıntınız ne zaman geçti ? veya ne yaptınız ? Biz laktazim ilacı kullanıyoruz emzirmeden önce hala sıkıntılarımız devam ediyor.

X