Bebek Beslenmesi Bebeğim uyanıkken hep emmek istiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Oykumkbo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
72
18
33
Merhaba deneyimli anneler 45 günlük bebeğim var gün içerisinde uyandığında hep memede olmak istiyor oyalanmıyo başka birşeyle uyuyakalıyor yinede emiyor bu durum kaç ay daha devam eder

Merhaba deneyimli anneler 45 günlük bebeğim var gün içerisinde uyandığında hep memede olmak istiyor oyalanmıyo başka birşeyle uyuyakalıyor yinede emiyor bu durum kaç ay daha devam eder
Ben de senle aynı durumdayım. Bebeğim 23 günlük. Uykusundışında kalan tüm zamanlarda kucağımda ve mememde. Emio dinlenio orda kestirio. Hayatım tamamen bitmiş durumda. Herkes 40 ı çıksın normale döner diyor ama bilemiyorum. Tecrübeli annelee cevaplarsa mutlu oluruz.

Benim de bebegim 20 gunluk. Hep memede, emerken uyuyo. Bazen tum gun emzirirken buluyorum kendimi. Çözüm önerisi olan var mı? Emzikle uyutmayi denedim ama olmadı. Sallamak da istemiyorum. Alışkanlık bu şekilde olacağı için 40 günden sonra değişeceğine de inanmıyorum. Simden çöźüm bulmak istiyorum.

Sutunuz iyiyse 2 saatte bir en fazla 20 dk emzirin diye okudum forumda hatta bi üye baya detaylı bilgiler vermiş isterseniz atarım onu geri kalan sürelerde aventin emziğini kullaniyomus baya memnundu

Tek dertleri anne kokusu güven ben yeni doğum yaptığım da hep koku alabileceği tarafa bir Kıyafetimı koymuştum birde gazını mümkünse başkası çıkartsın sizdeki kokuyu aldığı için kısır döngü gaz çıkar tekrar emzir başa döner. Emzik tutuyorsa emzik verin. Silikon tutmayan bebekler genelde kauçuğa hayır demiyor.

Sutunuz iyiyse 2 saatte bir en fazla 20 dk emzirin diye okudum forumda hatta bi üye baya detaylı bilgiler vermiş isterseniz atarım onu geri kalan sürelerde aventin emziğini kullaniyomus baya memnundu
Memnun olurum atArsanız bendr avent kullanıyorum ama büyük geiyor sanki rahat emrmiyo benimn bebeğim 45 günlük tabi

Benim de bebegim 20 gunluk. Hep memede, emerken uyuyo. Bazen tum gun emzirirken buluyorum kendimi. Çözüm önerisi olan var mı? Emzikle uyutmayi denedim ama olmadı. Sallamak da istemiyorum. Alışkanlık bu şekilde olacağı için 40 günden sonra değişeceğine de inanmıyorum. Simden çöźüm bulmak istiyorum.
Valla canım 45 günlüğüz hala aynı bendr 3 ay diye duydum ama tabi o bebeğe göre değişirmi gercekten maksimum 3 aymı bilmiyorum

Kızlaaar bende aynı dertten muzdariptim ve doktoruma sordum bunun çok yanlış olduğunu ve bebeğin gelişimini bile etkilediğini söyledi ve 2 saatte 15 dk sol 15 dk sağ göğsünü ver ve sonra bırak dedi bende bunun kolay olmayacaģını nasıl bir yol izleyeceğimi sordum doktorda bunu uygula bebeği bırak yanında uzan uyuyana kadar uyandığında kalk dedi bende uyguladim şuan bebeğim 3.5 aylık ve besliyorum beşiğine koyuyorum kendi kendine uyuyor sallamaya falan da alıştırmadım birde bunu deneyin isterseniz

Emme refleksleri ve güdüleri ni tatmin etmek istiyorlar, aynı nedenle emziğe karşıyım derken ilk hafta sonunda emziğe alıştırmaya çalışırken buldum kendimi(sütümden emziğe damlattım). Çünkü 40 dk gibi bir süre yeni doğanın beslenmesine yetiyor, çenesi güçlendikçe daha iyi emebiliyor ve bu süre giderwk kısalıyor.

Bebegin sadece senin sıcaklığını kullanıyor 15 dakikadan uzun tutma başka şeyle oyalanicak diye bekleme daha çok erken ac kalıp kalmadığını çiş ve kaka sayisindan anlarsın en bunaldigin zaman bebeğinin boynunu şöyle bi içine çek herşeyi unutacaksin

Bence zaman tutmayın çünkü ihtiyacı var annesine. Benim bebeğim de etrafımdaki tüm bebekler de aynıydı. Ben uyuduğu zamanlar hariç indirmedim kucağımdan her istediğinde de meme verdim. 2 aya girdiğimizde emme süresi azaldı. Kızım şuan 3.5 aylık ve memede çok az kalıyor. Sütüm yetersiz olduğu için mama da veriyorum. Karnı doyduktan sonra ya şekerleme yapıyor ya da oyun oynuyor. ÖZellikle oyun halısındaysa bir süre beni bile görmüyor:)

Benim 1 aylık oldu 2,3 saatte 1 emziriyorum önce altını değiştirip sonra emziriyorum çünkü ilk emzirip sonra altını açtığım zaman miyismasi kayboluyor tekrar meme istiyo. Önce alt sonra meme sonra gaz sonra kucakta miyistiriyorum okşayıp ya da ayağımda salliyorum uykuya dalınca beşiğe. 2 saatte 1 30 dakika tek meme emebilir ya da 15 15 dk sağ sol ama uygun olanı tek gögusun bosaltilmasi

Kızlar Allah yardımcınız olsun..Kızım ek gıdaya gectiği zaman rahata kavuştum.Meleğim uyanıkken surekli emmek istiyordu.Aylarca hicbir is yapamadim bazen yerimden kalkmaya fırsat bulamıyordum..Kucagim dısinda hicbir sey istemiyordu..Nihayet o gunler gecti..Simdi ek gıdalar ve oyun aktivitelerimiz sayesinde rahat nefes alıyorum artik kocama eskisi gibi yemek hazırlayabiliyorum :)) hepinize kolay gelsin evlatlarimizi saglikla buyutelim insallah

Kızlar Allah yardımcınız olsun..Kızım ek gıdaya gectiği zaman rahata kavuştum.Meleğim uyanıkken surekli emmek istiyordu.Aylarca hicbir is yapamadim bazen yerimden kalkmaya fırsat bulamıyordum..Kucagim dısinda hicbir sey istemiyordu..Nihayet o gunler gecti..Simdi ek gıdalar ve oyun aktivitelerimiz sayesinde rahat nefes alıyorum artik kocama eskisi gibi yemek hazırlayabiliyorum :)) hepinize kolay gelsin evlatlarimizi saglikla buyutelim insallah
Ohh ne güzel bizde o günleri ne zaman göreceğiz Siz tam olarak ne zaman ek gıdaya geçtiniz bebeğiniz şu an kaç aylık acaba

Ohh ne güzel bizde o günleri ne zaman göreceğiz Siz tam olarak ne zaman ek gıdaya geçtiniz bebeğiniz şu an kaç aylık acaba

Bebegim su an 8 aylık..6 aylik oldugu zaman doktorumun verdigi listeye göre once elma armut suyuyla ek gıdaya basladim.Kizim her istediginde hala emiyor.Kesinlikle emzik kullanmiyor onun yerine beni kullaniyor:) Ozellikle geceleri uyanip uyanip emmesine hala alısamadım cok zor oluyor :KK43: Günduzleri artik bi nebze daha rahatim ama memeye cok alısık oldugu icin gunun birkac saati yine hep kucagimda..En azindan artik islerimi yapabilecek firsat buluyorum

X