Bebek Beslenmesi Bebeğim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Masallah bebegin cok guzel besleniyor. Benim oglum hic yemezdi emzirirken hic birsey yemek istemiyordu sütden haric. Ama uyku düzeni emzirmeyi biraktikdan sonra degisti. Nerdeyse 2 yasina kadar emzirdim ve her gece emerdi. Nezaman emzirmeyi biraktim aksamdan sabaha kadar uyanmadan uyumaya alisti.

Menune kesunlıkle yogurt eklemelısın hatta içine 1 tatlı kasıgı cekılmıs kuruyemıs koy hıppin manasını gece yatarken 7.ayda baslamıstım su an 2 yasında hala gece yatmadan yedırıyorum

Havuc suyu ekleye bilirsiniz aralara ,kati meyve sikacaginiz yoksa cam rende bu is icin birebir ,yaz mevsiminde seftali suyu ayni sekilde ,
Muhallebi yerine kasik mamasi verseniz daha iyi cunku onlarin icinde vitamin var ,bebegin corbasini tarhana ,patates vs yerine sebzeler arti az bir et ile pisirip blenderdan gecirin ya da catalla ezin ,bebege baharat ,salca buzluk eti kullanmayin gunluk alin ,
Tel sehriye +tavuk corbasi yapabilirsiniz,azar azar ekmek verebilirsiniz
Yavas yavas pirinc pilavi ,kofte (kizarma degil ,firin ya da teflon tava ), balik verebilirsiniz

uyanma isi açlikdan deilidr
emziriyorsaniz ona uynair
maximum bir sene daha gider sonbra duzelir
yuedikleri yeterli bence emzirleyle beraber çok bile :))

Yeme sıklığı iyi ama besinlerini geliştirmenizi öneririm özellikle protein açısından ya da bir öğün daha ekleyebilirsiniz.
Mesela çorba yaptığınızda yanında et, tavuk ya da balıktan 1 yemek kaşığı kadar yedirin ya da çorbasına karıştırın.
Yoğurdu da kahvaltıda vermeyin, artık kahvaltı olarak çeşitli tarifler uygulayabilirsiniz.
Patatesli yumurta, sebzeli krep, yumurtalı ekmek, bebek bisküvisi ile muhallebi ilk aklıma gelenler.

Şöyle anlatayım, benim bebeğim 8 aylık oldu ve yemesi sıkıntılı.
6.ayda bu saydıklarınızı yiyordu o sebeple içerikleri geliştirmeniz lazım.
Şuanda evde hipp in her türlü kaşık mamasını kullanıyorum, kendi yemeğini beğenmediği zaman onu veriyorum.
Ama gece tok tutar diye bir şey yok, geceleri sadece biberon maması veriyorum.
Ne zaman bu kaşık mamalarını yedirsem daha sık uyanıyor.
Yoğurda 5 tahıllı mamasından döküp veriyorum.
Meyveleri, pirinçli muhallebisine karıştırıyorum ya da ara öğün olarak yediriyorum.
Kahvaltı, çorba, et-balık öğünlerinden biri, kaşık maması ve meyveli bir mama olarak 5 öğün veriyorum.

Hipp in mamaları internet dışında hangi marketlerde satılıyor? Hangi biberon mamasını kullanıyorsunuz gece uyumadan önce mi yoksa gece uyandiginda mi veriyorsunuz ? Yogurda direk paketten çıkan 5 tahıllı mamayi pisirmeden mi döküyorsunuz? Bide emziriyormusunuz? Cok soru sordum kusura bakmayin bu konularda hic bi bilgim yok

uyanma isi açlikdan deilidr
emziriyorsaniz ona uynair
maximum bir sene daha gider sonbra duzelir
yuedikleri yeterli bence emzirleyle beraber çok bile :))
Evet onceden emmek icin uyanirdi simdi emzirdigim halde uyutamiyorum malesef. Sütümde var. Son 20 gundur böyle

Ben de başka sebepden kullanmıyordum doktor tavsiyesiyle.sonra başka bir Dr yürümeye başlayınca bacakları yamulur dedi.korktum.kullanmaya başladım
Ciddi misiniz siz? Ay bendemi kullanmaya devam etsem. Bizim zamanimizda yokmuş bu vitaminler bize bisey olmamis diye vermemeye baslamistim ben

O z
Masallah bebegin cok guzel besleniyor. Benim oglum hic yemezdi emzirirken hic birsey yemek istemiyordu sütden haric. Ama uyku düzeni emzirmeyi biraktikdan sonra degisti. Nerdeyse 2 yasina kadar emzirdim ve her gece emerdi. Nezaman emzirmeyi biraktim aksamdan sabaha kadar uyanmadan uyumaya alisti.
O zaman emzirmeyi birakana kadar sabretmekten baska care yok sanirim

Ciddi misiniz siz? Ay bendemi kullanmaya devam etsem. Bizim zamanimizda yokmuş bu vitaminler bize bisey olmamis diye vermemeye baslamistim ben
d vit eksikliginde olusan arazlari google da arastirin bi isterseniz
biliyoruml onermeyen dr var ama çogunluk oneriyor, yurt disindayium, dr 2 yasindaki oglum 4 ayd abir ampul veriyor
buyuklere yani bizlzrede alti ayda bir almamiz lazim

biraz daha arastirin bence siz bu isi
arkadasin bahsettigi bacak egriligi rasitizm turlerunden bizi, boy da uzamama vs vuir suru yan etkisivar eksikliginde insallah gunes goren bi yerde yasiyorsunuzdur

doktorlarin anlasamadigi konu o kdr çokki :))
asilar, ates dusurme,ilaç kaullanimi
bir tip kitabinda ne yaziyorya hepsinde tezat gorusluler var
btek kemikleirn organlarin yerlerini fln tartisamiyoalr galiba o kesin :))

Havuc suyu ekleye bilirsiniz aralara ,kati meyve sikacaginiz yoksa cam rende bu is icin birebir ,yaz mevsiminde seftali suyu ayni sekilde ,
Muhallebi yerine kasik mamasi verseniz daha iyi cunku onlarin icinde vitamin var ,bebegin corbasini tarhana ,patates vs yerine sebzeler arti az bir et ile pisirip blenderdan gecirin ya da catalla ezin ,bebege baharat ,salca buzluk eti kullanmayin gunluk alin ,
Tel sehriye +tavuk corbasi yapabilirsiniz,azar azar ekmek verebilirsiniz
Yavas yavas pirinc pilavi ,kofte (kizarma degil ,firin ya da teflon tava ), balik verebilirsiniz
Gece uyumadan once muhallebi yerine kaşık mamasi veriyim yani degil mi? Hangi kaşık mamasini vermeliyim gece yatmadan önce uykusunda midesini rahatsiz etmemesi açısından?

Ben
d vit eksikliginde olusan arazlari google da arastirin bi isterseniz
biliyoruml onermeyen dr var ama çogunluk oneriyor, yurt disindayium, dr 2 yasindaki oglum 4 ayd abir ampul veriyor
buyuklere yani bizlzrede alti ayda bir almamiz lazim

biraz daha arastirin bence siz bu isi
arkadasin bahsettigi bacak egriligi rasitizm turlerunden bizi, boy da uzamama vs vuir suru yan etkisivar eksikliginde insallah gunes goren bi yerde yasiyorsunuzdur

doktorlarin anlasamadigi konu o kdr çokki :))
asilar, ates dusurme,ilaç kaullanimi
bir tip kitabinda ne yaziyorya hepsinde tezat gorusluler var
btek kemikleirn organlarin yerlerini fln tartisamiyoalr galiba o kesin :))
Bende yarin sabahtan itibaren vermeye basliyim o halde korktum gercekten :KK43:

Gece uyumadan once muhallebi yerine kaşık mamasi veriyim yani degil mi? Hangi kaşık mamasini vermeliyim gece yatmadan önce uykusunda midesini rahatsiz etmemesi açısından?
Deneyerek bunu ogrenmeniz gerekecek ,hipp ,bebelac ,aptamil her marka da var ,bebek hangisini severse ,
Birde yogurt verirken icine cok az karbonat,pudra sekerin,pekmez meyve ile karistirip verinki gaz yapmasin
Super bir annesiniz ,ilgili ve ogrenmeye acik kalbinizden operim

X