Bebeğim...

Ponpiripinpon

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
98
31
31
merhabalar. Sizlere danışmak istediğim birşey var. Kızım 1nisanda 2yaşına girecek geceleri hala çok kalkıyo mama içmeye günde 4 5biberon mama içiyor 6 - 7 ölçek. Ballı Süt vermeye çalışıyorum ara ara hep deniyorum biberonda sevmedim bunu diyor içmiyor yeni maman fln dedm kutuyu gösterdim bu mamanın içine bal koydum bitek dedim zar zor 1ölçek içti. Napıcam bilmiyorum kutu mamalar çok sağlıklı değil artık süte başlatmak istiyorum zar zor 1ölçek kdr içti içmedi o mamalar çok tokta tutmuyo sulu olduğu için süt tok tutar arkadaşlarımda tok turuyo akşam 12de veriyorum bidaha sabah kahvaştı ediyo diyolar yaşlar aynı ama içmiyo. acaba içinizde bu şekilde olan başta içmeyen sonradan içen süt var mı tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler.

Gunde 4 5 Kere formula sut cok ama iki yasinda cocuga. Benimkiler 18 aylik aptamil 3 veriyorum. O da sadece aksam yattiklari zaman. Inek sutu bu birkac Kere denedim. AMA tadini begenmediler. Yemesi nasil cocugunun? Gun icinde neler yiyor? Gece kalkmalari aciktii icin degildir. Her uyandiginda biberon verirsen tabiki alisir cocuk. Azaltarak kesmeye calis bence canim.

merhabalar. Sizlere danışmak istediğim birşey var. Kızım 1nisanda 2yaşına girecek geceleri hala çok kalkıyo mama içmeye günde 4 5biberon mama içiyor 6 - 7 ölçek. Ballı Süt vermeye çalışıyorum ara ara hep deniyorum biberonda sevmedim bunu diyor içmiyor yeni maman fln dedm kutuyu gösterdim bu mamanın içine bal koydum bitek dedim zar zor 1ölçek içti. Napıcam bilmiyorum kutu mamalar çok sağlıklı değil artık süte başlatmak istiyorum zar zor 1ölçek kdr içti içmedi o mamalar çok tokta tutmuyo sulu olduğu için süt tok tutar arkadaşlarımda tok turuyo akşam 12de veriyorum bidaha sabah kahvaştı ediyo diyolar yaşlar aynı ama içmiyo. acaba içinizde bu şekilde olan başta içmeyen sonradan içen süt var mı tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler.
Cok kati olmayan muhallebi pisirip biberonla verseniz.

Sadece mama mi veriyorsunuz hic emzirmediniz mi ona göre yorum yapalim
Yani emzirmeyi birakirken mamayi da gece birakmak lazim zaten gece beslenmesi 1 yasina gelmeden birakilmali emse bile. Buyuk ihtimal açliktan degil aliskanliktan uyaniyordur.

Gece beslenmesini bir şekilde kesmeniz gerekiyor. Sabırla bıkmadan denerseniz olur. Yaşı itibari ile çok fazla mama içiyor.
Benim kızım 2 Yaşında ve 7 aylıkken gece beslenmesini kestim. 8. Aydan i itibaren de mama sadece bir kez o da 6-7 ölçek verdim.
Sabah kahvaltı, 11 gibi meyve öğlen çorba 4-5 gibi yoğurt cevizli, akşam 7'gibi yemek yatmadan önce de bir biberon mama şeklinde devam ediyoruz.

Süt verdim sevmedi çok da umursamadım :))
Mamayı sütle yapın yavaş yavaş mama miktarını azaltıp sütü arttırmayı deneyin.

Gunde 4 5 Kere formula sut cok ama iki yasinda cocuga. Benimkiler 18 aylik aptamil 3 veriyorum. O da sadece aksam yattiklari zaman. Inek sutu bu birkac Kere denedim. AMA tadini begenmediler. Yemesi nasil cocugunun? Gun icinde neler yiyor? Gece kalkmalari aciktii icin degildir. Her uyandiginda biberon verirsen tabiki alisir cocuk. Azaltarak kesmeye calis bence canim.
Sma 3kullanoyorum ağtamil sevmedi denedim bi ara. Yok mamaya kalkıyo uykusunda ağznı şaplatıyo sanki parmaklarını yalıyo uyurken ağlıyo sonra bu yüzden veriyorum fazla biliyorum ama açta brakamam ztn susmuyo verene kdr ağladımıda. Gün içinde ya kahvaltı ediyo yada sadece 2yumurta yiyo sabahları ayran çok tüketiyo öğlen çorba veya makarna.meyvesuyu içiyo Akşam yemek ne yaptysam yemeZse köfte veriyorum meyve veriyorum yiyo ama arka dişlerini çıkartçak çok kabarmş o iştahsızlık yaptı ona sanırım bi haftadr hiçbişey yemiyo

Gece beslenmesini bir şekilde kesmeniz gerekiyor. Sabırla bıkmadan denerseniz olur. Yaşı itibari ile çok fazla mama içiyor.
Benim kızım 2 Yaşında ve 7 aylıkken gece beslenmesini kestim. 8. Aydan i itibaren de mama sadece bir kez o da 6-7 ölçek verdim.
Sabah kahvaltı, 11 gibi meyve öğlen çorba 4-5 gibi yoğurt cevizli, akşam 7'gibi yemek yatmadan önce de bir biberon mama şeklinde devam ediyoruz.

Süt verdim sevmedi çok da umursamadım :))
Mamayı sütle yapın yavaş yavaş mama miktarını azaltıp sütü arttırmayı deneyin.
Evet dwniycem bnuda. Sütün içine kaça kaç koymalıyım ölçek sizce hüç denemedim bilemiyorum. Sizin süt içti mi sonradan içmedimi akşamları

Sma 3kullanoyorum ağtamil sevmedi denedim bi ara. Yok mamaya kalkıyo uykusunda ağznı şaplatıyo sanki parmaklarını yalıyo uyurken ağlıyo sonra bu yüzden veriyorum fazla biliyorum ama açta brakamam ztn susmuyo verene kdr ağladımıda. Gün içinde ya kahvaltı ediyo yada sadece 2yumurta yiyo sabahları ayran çok tüketiyo öğlen çorba veya makarna.meyvesuyu içiyo Akşam yemek ne yaptysam yemeZse köfte veriyorum meyve veriyorum yiyo ama arka dişlerini çıkartçak çok kabarmş o iştahsızlık yaptı ona sanırım bi haftadr hiçbişey yemiyo
Bazen diş çıkardıkları dönemde de sadece mama veya süte düşüyorlar, belki geçince düzelir. benim kızım 1. Yaş gününden sonra 1 ay süt dışında hiçbirşey almadı, tam 1 ay sürdü, dişleri çıkınca yemesi düzeldi.

Birde şu Pınar'ın veya diğer markaların çocuk sütünü deneseniz, onlar daha tatlı, belki sever. Birde mamayı yavaş yavaş azaltıp, alıştıkça sütü arttırabilirsiniz, ama dişler çıktıktan sonra başlayın bu işlere

Sadece mama mi veriyorsunuz hic emzirmediniz mi ona göre yorum yapalim
Yani emzirmeyi birakirken mamayi da gece birakmak lazim zaten gece beslenmesi 1 yasina gelmeden birakilmali emse bile. Buyuk ihtimal açliktan degil aliskanliktan uyaniyordur.
Ben sezeryan doğum yaptm suyum azaldğı için apar topar 9. Aya girdiğim gbi sezeryanla doğum yaptm 4gün sütün gelmedi doktor mama vermemiz lazm aç bebek dedi snrada mamaya aliştı çock hem mama ver hem emzir dedi geceler mama gündüzleri emİr mamaya alştı dedi mamaya başladğı için 3 ay emdi 4. Ayda braktı maşesef çok sütüm vardı ama kabl etmiyosu sağıp veryodum içiyodu ama makineler o kdr kvbetli olmadığı için emilmeye emilmeye sütümde kesildi.

Evet dwniycem bnuda. Sütün içine kaça kaç koymalıyım ölçek sizce hüç denemedim bilemiyorum. Sizin süt içti mi sonradan içmedimi akşamları
Benimki hiç süt içmedi , içimiyor da. Açıkçası yoğurt ve peyniri güzel tüketiyorsa kalsiyumu ve yararlı bakterileri oradan aldığı için süte gerek yok gibi. İnek sütü demir eksikliği de yaptığı için vazgeçtim .günlük keçi sütü denedim yine içmedi.
Başlangıçta yarısı süt yarısı su şeklinde hazırlayın. Sonra yavaş yavaş mamayı azaltıp sütü arttırın. Tadını pekmez ve seviyorsa balla tatlandırın.
Gece beslenmesini de sabrederseniz ağlamalarına dayanırsanız su ile geçiştirin. Maksimum bir haftada unutur rahat uyku çekersiniz siz de.
Sağlıkla büyüsün evladınız.

hiç biberon almadigi için içemese zamanla içer derdim ama sizin durum farkli biraz
bardakla yada pipetle denedinizmi, suslu pipetli pardaklar fln varya onlarla
maasallah bide bildikliymis, benim oglan da iki yasinda ne içtitignden haberi bile yok ne versen diker tepeye iki dk da ful dip yapâr kalkar gider :))

ama ben vanilyali yani tatli olan devam sutunu hiç vermedim,devam sutunun de sadesi var hep onu aldim, o evde bittiginde inek sutu verdim vs hiç yadrugamadi ne koyduysam içti gitti
simdi de dogum gununden beri 3 haftadir gunluk sute geçtim onu veriyorum tam yagli olani

sabah kahvalti, ogle yemegi , uyku sonrasi meyva ve aksam yeemginin uzerine birer biberon yapiyoprum içiyor,yemeklerden sonra içtigi için kansizlik olmaz diyorum , simdilik geliismi guzel insalalh boyle gider
haa bu arada 20 ay emdi

siz galiba toz mamadan bahsediyorsunuz ondan hiç kullanmadim ben

bide aklima gelmemis yazmak, sutu soguk deneyin
renkli bi bardaga yemegin yanina dolaptan koyup versen direk hani meyva suyu niyetine içmezmiki, tadina bi baksa devami gelecekdir

X