Bebeğimde bitmeyen gaz sancisi

Nesene

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
1.184
1.004
35
Merhaba Arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun. Benim şuan 7 aylık bir oğlum var. Doğduğundan beri sürekli gaz problemi yasiyoruz. İlk 6 ay çok zor geçti sürekli ıkınma kizarma. Bir dakika kendi başına duramıyordu sürekli ıkınıyordu. Doktora 3 haftalıkken bu durumu danistik. 3 veya 4 uncu ayında geçer gaz problemi dedi. Probiyotik damla ve sab simplex kullanmaya başladık 3. Haftadan itibaren. Az rahatladı ama bir türlü gecmedi geçmiyor. Şuan 7. Ayındayız. Halen ıkınma ve gaz sıkıntısı devam ediyor. Ek gıdaya başladık yoğurt verdik 3 gün gece uyumadı. Bugün labne peynir verdim gün boyu kustu. Ben süt ictigimde de rahatsız oluyor ama alerji için bunun dışında herhangi belirti yok. Alerji testi yaptı doktorumuz sonuç negatif çıktı. 3 Doktora goturduk bütün tahlillerini yaptırdık sıkıntı yok çok sukur. Gaz var ama gecmesi lazımdı bu zamana kadar diyorlar. Böyle bir durumla karşılaşan var mi ya da çevresinde gören bilen. Lütfen yardımcı olun.

Merhaba Arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun. Benim şuan 7 aylık bir oğlum var. Doğduğundan beri sürekli gaz problemi yasiyoruz. İlk 6 ay çok zor geçti sürekli ıkınma kizarma. Bir dakika kendi başına duramıyordu sürekli ıkınıyordu. Doktora 3 haftalıkken bu durumu danistik. 3 veya 4 uncu ayında geçer gaz problemi dedi. Probiyotik damla ve sab simplex kullanmaya başladık 3. Haftadan itibaren. Az rahatladı ama bir türlü gecmedi geçmiyor. Şuan 7. Ayındayız. Halen ıkınma ve gaz sıkıntısı devam ediyor. Ek gıdaya başladık yoğurt verdik 3 gün gece uyumadı. Bugün labne peynir verdim gün boyu kustu. Ben süt ictigimde de rahatsız oluyor ama alerji için bunun dışında herhangi belirti yok. Alerji testi yaptı doktorumuz sonuç negatif çıktı. 3 Doktora goturduk bütün tahlillerini yaptırdık sıkıntı yok çok sukur. Gaz var ama gecmesi lazımdı bu zamana kadar diyorlar. Böyle bir durumla karşılaşan var mi ya da çevresinde gören bilen. Lütfen yardımcı olun.
Hiç kan tahlili yaptırdınız mı?

siz süt içince rahatsız oluyorsa kakası da mukusluysa süt alerjisi vardır ve içinde süt olan hiçbir şeyi ne siz yemelisiniz ne de çocuğunuz. labne de dahil

Evet yaptırdık 2 kere çok sukur temiz çıktı. Rotgen çektirdik. Ultrason çektirdik onlarda temiz. Ama gaz dolu çıktı ultrason
Çok geçmiş olsun. Kan sonuçlarının iyi çıkması çok iyi.. Troid değerlerine de baktılar mı?

Yada emziriyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz.Soğuk sıcak gıdalar ..Her şeyi ılık yemelisiniz. Ek besine geçmiş muhakkak dikkatli yediriyorsunuzdur. Ama yapısalda olabilir bazı çocukların gaz problemi uzun sürebiliyor. Belki ek besine alışma evreside olabilir. Sonuçta bir aydır gıdaları deniyorsunuz.

Çok geçmiş olsun. Kan sonuçlarının iyi çıkması çok iyi.. Troid değerlerine de baktılar mı?

Yada emziriyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz.Soğuk sıcak gıdalar ..Her şeyi ılık yemelisiniz. Ek besine geçmiş muhakkak dikkatli yediriyorsunuzdur. Ama yapısalda olabilir bazı çocukların gaz problemi uzun sürebiliyor. Belki ek besine alışma evreside olabilir. Sonuçta bir aydır gıdaları deniyorsunuz.
Çok teşekkür ederim. Tiroid değerlerine bakılmadı. Doktorda yapısal olabilir dedi ama doğduğundan beri böle. Sürekli ıkınma var. Poposunda çatlak oldu hatta. Çok zorlaniyorum bazen. Hiç ıkınmadan durmuyor bazen. Böyle bir sıkıntı yaşayan tek ben miyim diyorum bazen tedirgin oluyorum. Çevremdekiler halen mi gazi bitmedi diyorlar telaslaniyirum

Evet yaptırdık 2 kere çok sukur temiz çıktı. Rotgen çektirdik. Ultrason çektirdik onlarda temiz. Ama gaz dolu çıktı ultrason

Yada emziriyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz.Soğuk sıcak gıdalar ..Her şeyi ılık yemelisiniz. Ek besine geçmiş muhakkak dikkatli yediriyorsunuzdur. Ama yapısalda olabilir bazı çocukların gaz problemi uzun sürebiliyor. Belki ek besine alışma evreside olabilir. Sonuçta bir aydır gıdaları deniyorsunuz
Çok teşekkür ederim. Tiroid değerlerine bakılmadı. Doktorda yapısal olabilir dedi ama doğduğundan beri böle. Sürekli ıkınma var. Poposunda çatlak oldu hatta. Çok zorlaniyorum bazen. Hiç ıkınmadan durmuyor bazen. Böyle bir sıkıntı yaşayan tek ben miyim diyorum bazen tedirgin oluyorum. Çevremdekiler halen mi gazi bitmedi diyorlar telaslaniyirum
Kuzum ya ..
Lütfen siz başkalarına bakmayın.

Elinizden geleni muhakkak yapıyorsunuzdur.

Tiroidlerde sıkıntı olursa kabızlık olabiliyor o da gaz sancısı yapabilir..Onada bakmalarında fayda var.

Benim kizda boyleydi en son dr bakti rahatlamiyor bir ilac verdi ama şuan burda yazmam doğru olmaz sanirim.
Gaz damlalarida boyle cocuklarda pek ise yaramiyor 😞

Kesinlikle otizm testi icin basvurun genelde otizmliler bebekken cok huzursuzlar icinizin rahat olmasi icin benim oglumda boyleydi diye soyluyorm
Gazla otizmin ne gibi bir alakasi olabilir ki?
Ultrasonda karni gsz dolu cikmis zaten.
Cocugun huzursuzlugu gazdan belliki ama merak ettim gazla bir ilgisi varmi otizmin

Çok teşekkür ederim. Tiroid değerlerine bakılmadı. Doktorda yapısal olabilir dedi ama doğduğundan beri böle. Sürekli ıkınma var. Poposunda çatlak oldu hatta. Çok zorlaniyorum bazen. Hiç ıkınmadan durmuyor bazen. Böyle bir sıkıntı yaşayan tek ben miyim diyorum bazen tedirgin oluyorum. Çevremdekiler halen mi gazi bitmedi diyorlar telasla
Benim 2 çocuk da çok gazliydi bio gaia kullandım doktor 8 damla verebilirsin dedi. Her gün aynı saatte vermek önemliymiş yatmadan 2 saat önce verirdim. Bir de onu deneyin isterseniz
Sizin kaçıncı aya kadar sürmüştü

Yada emziriyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz.Soğuk sıcak gıdalar ..Her şeyi ılık yemelisiniz. Ek besine geçmiş muhakkak dikkatli yediriyorsunuzdur. Ama yapısalda olabilir bazı çocukların gaz problemi uzun sürebiliyor. Belki ek besine alışma evreside olabilir. Sonuçta bir aydır gıdaları deniyorsunuz

Kuzum ya ..
Lütfen siz başkalarına bakmayın.

Elinizden geleni muhakkak yapıyorsunuzdur.

Tiroidlerde sıkıntı olursa kabızlık olabiliyor o da gaz sancısı yapabilir..Onada bakmalarında fayda var.
Evet kabızlığı da var

Rahatsız oluyor yoğurt verdiğimde oyuzden vermiyorum bu aralar.ben süt diyeti uyguladım 3 ay hiç yemedim. Paketli gıdalar bile.Ama gecmedi gazi.
Süt diyetinde simit, tereyağ ,margarin vb.ürünler dahil tüketmemeniz gerekiyor .Arkadaşım inek eti bile tüketemiyordu bilginiz vardır sanırım.

Süt diyetinde simit, tereyağ ,margarin vb.ürünler dahil tüketmemeniz gerekiyor .Arkadaşım inek eti bile tüketemiyordu bilginiz vardır sanırım.
Aslında ben yaptım bu diyeti ama doktorum süt alerjisi yok dedi. Testte negatif çıktı. Ama yoğurt yediği zaman gazdan uyuyamıyor. Bugün labne verdim çok az kustu. Benim icimde şüphe var alerjiden kaynaklı gaz mi die

Hic telaslanma benimde oglum 9 aylık ilk 3 ay çocuğun ağlama sesi nasıl onu bilmezdik 3 ay bi bitti gaz başladı 6 aylık falandı gazı bittiginde ama onunla beraber bende bittim ha şimdi çok mu uslu dersin hayır asla değil ama en azından huysuzlugundan durmadığını biliyorum. Seni çok iyi anlıyorum rabbim kolaylık versin çok zor. Ama geçecek hiç merak etme madem tahlillerinde sıkıntı yok o zmaan rahatla gevşe sen sakin kalırsan bebekte sakin olur unutma çok iyi deneyimledim bunu.

X