Bebeğimde FL kısalığı var

Anneler merhaba. Benim bebegimin cok erken haftalarda teshisi konuldu 15. Haftada kemik kisaligi soylendi perinayolaga gttkk onlarda ayni seyi soyledi amniosentz oldum sonucu temiz cikti ama kemik kisaligimiz hala devam ediyor. Bacak kemikleri 4 hafta kol kemikleri 6 hafta kadar geride suan 32 haftalik olduk. Yazilari basindan sonuna kadar okudum bana guc verdiniz. Neyle karsilasacagimi bilmiyorum artik zamanda gecmez oldu. Burun kemigi de basik. Doktorlar akondroplaziyi andiriyor diyorlar ama amniosentez sonucumuz temiz bende anlamadim. Simdi tedaviye basladiniz mi nelerle karsilastiniz bilgi edinmek istiyorum. Allah tum evlatlarimizi korusun

Burdaki yazıları en baştan sona kadar okudum. Allah herkesin yardımcısı olsun. Ben daha 14 haftalıkken başı normal karın 2 hafta bacak bir hafta geri denildi. Amniosentez yapılacak. Allahım ilk bebeğim çok zor çok
Allah yardımcınız olsun inşallah bi mucize olurda düzelir bebeğiniz ya Şafi ismiyle şifa versin inşallah 🙏

Burdaki yazıları en baştan sona kadar okudum. Allah herkesin yardımcısı olsun. Ben daha 14 haftalıkken başı normal karın 2 hafta bacak bir hafta geri denildi. Amniosentez yapılacak. Allahım ilk bebeğim çok zor çok
2 hafta geriliğe kadar kabul ediliyor ama çünkü ölçümlerde hatali olabilir neden amniyosentez istediler anlamadim

2 hafta geriliğe kadar kabul ediliyor ama çünkü ölçümlerde hatali olabilir neden amniyosentez istediler anlamadim
Ben de bilmiyorum özeldeki doktor bu durum normal olamaz dedi beni resmen paramla rezil etti ben zaten mahvolmuşum triploidi diye bir kromozom anomalisi varmış baş büyük gövde küçük olurmuş o olabilir dedi. Sonra devlete gittim orda konsey baktı onlar da triploidi değil karınçevresi az büyümüş bu durum iskelet displazisi olabilir amniosentez dediler. Hepsi başka bişey dedi. Bi başkası makrosefali dedi. Günlerdir ağlıyorum

Ben de bilmiyorum özeldeki doktor bu durum normal olamaz dedi beni resmen paramla rezil etti ben zaten mahvolmuşum triploidi diye bir kromozom anomalisi varmış baş büyük gövde küçük olurmuş o olabilir dedi. Sonra devlete gittim orda konsey baktı onlar da triploidi değil karınçevresi az büyümüş bu durum iskelet displazisi olabilir amniosentez dediler. Hepsi başka bişey dedi. Bi başkası makrosefali dedi. Günlerdir ağlıyorum
Benim bebeğimde son ay 2 hafta geriden geliyordu doktorumuz olabilir kabul edilebilir bu gerilik dedi bende protein kaçağı olmuş bebek beslenemems çok üzülmstm canavar gb bi bebek şuan canınızı sıkmayın zehir etmeyin hamileliginizi

Benim bebeğimde son ay 2 hafta geriden geliyordu doktorumuz olabilir kabul edilebilir bu gerilik dedi bende protein kaçağı olmuş bebek beslenemems çok üzülmstm canavar gb bi bebek şuan canınızı sıkmayın zehir etmeyin hamileliginizi
Sanırım son haftaları normal görüyorlar ama h iyi şeyler söylemediler en son 4 gün önce gittim beklentin olmasın bu bebekten dedi doktorun biri dünyam başıma yıkıldı.

Anneler merhaba. Benim bebegimin cok erken haftalarda teshisi konuldu 15. Haftada kemik kisaligi soylendi perinayolaga gttkk onlarda ayni seyi soyledi amniosentz oldum sonucu temiz cikti ama kemik kisaligimiz hala devam ediyor. Bacak kemikleri 4 hafta kol kemikleri 6 hafta kadar geride suan 32 haftalik olduk. Yazilari basindan sonuna kadar okudum bana guc verdiniz. Neyle karsilasacagimi bilmiyorum artik zamanda gecmez oldu. Burun kemigi de basik. Doktorlar akondroplaziyi andiriyor diyorlar ama amniosentez sonucumuz temiz bende anlamadim. Simdi tedaviye basladiniz mi nelerle karsilastiniz bilgi edinmek istiyorum. Allah tum evlatlarimizi korusun

Doğumunuz olmuştur sanırım, doktorların o söylemlerine rağmen sağlıklı bir bebeğiniz olduğunu temmenni ediyorum, sonuç hakkında bizlere de bilgi verir misiniz..

Merhaba. Benim de bebeğime fl kısalığı demişlerdi. 5 haftaya kadar çıkmıştı fark. Amniyosentez, micro array ve fgfr3 (akondroplezi gen testi) hepsi negatifti. Genetik doktoruna dahi gittim hamileyken. Net bisey soyleyemediler. Doğum oldu ve cocuk doktoru bir sorun görünmüyor diyor Allahasukur. Tabi yine de 1 ay sonra genetik tip doktoruna götüreceğim. Ama kollari ve bacakları sukurler olsun ki görüntü itibariyle normal bebeğimin. Insallah gelecekte de bir sorun çıkmaz.

Merhaba benim bebeğim için de aynısı söylendi, hamileyim. Siz doğum yaptınız mı? Bebeğinizde anomali var mı?

Merhaba arkadaşlar. 28 haftalık hamileyim. 20. Haftadaki ultrason ölçümünde doktor bacakta 2 hafta kısalık gördü, Perinatologa yönlendirdi. 22. Haftadaki muayenemde kol 2 Hafta , bacak 3 hafta geri çıktı. 23. Haftaki muayenede kol2 hafta , bacak3 hafta geri, kalpte delik var 2 mm, göğüs kafesinde darlık, alın çıkıntısı fazla, corpuz collozum şekli normal ana 3 mm kısalık var dendi. Amniyosentez yapıldı. Bebek 46 kromozom ve erkek yani bir sıkıntı (down trizomi falan) yok dendi. Array testi yapıldı , onda da bir şey Çıkmadı. Bu arada kontroller devam etti. 26. Haftada alın çıkıklığı normal, kalpte delik yok -kapanmış, göğüs kafesinde darlık yok gelişmiş dendi. Sadece kollar birbirine eşit 2 hafta geride, bacaklar birbirine eşit 3 hafta geride, corpuz collozum şekli normal, 2 mm kısa dediler. Amniyosentezi Almanya’ya gönderdiler tek gen hastalığı var mı bakmak için. Sonuç bekliyoruz daha gelmedi. Bu süreçte perişan oldum tabi hep mutsuz, huzursuz, endişeli. Anomali kesin olsaydı bebek alınacaktı fakat doktorlar kesin tanı koyamadı. O test bu kontrol derken 28 haftalık oldum toplam 4 Perinatolog muayene etti. Bu tür durum yaşayıp sonucu iyi ya da kötü olan kimler var? Lütfen benle iletişime geçin 🙏🏻

32 haftalık hamileyim. 24. Haftadan itibaren bebegimin bacak ve kollarinda gelisim geriligi yasandi. Su an 5 haftalık gerilik var. Perinatoloji uzmani gördu. Cücelik yani akondroplazi teşhisi kondu. Çaycı hüseyin gibi olacak dendi. Amniyo yapmadılar. Bu durumu yasayip saglikli bebek sahibi olan varmı? Lütfen cevap...
Merhaba bende de benzer sorun var, bebeğiniz doğdu mu? Anomali var mı?

En son gittigim doktora hic bisey soylmdm kontrole geldgimi vs soyledim beni muane ederken yuzume bakip sen hic doktora gitmiyor musun dedi.orda kalakaldim halbuki surekli gidiyordum ozel doktora alaninda iyi bi doktordu bana alti aya kadar hersey cok iyi cok saglikli diyip gonderdi iki ay gitmdm bidahaki gidisimde sekiz aylik hamileydm bu sorunla karsilastk neyse doktor oyle diyince daha once doktora gittigimi herseyn cok iyi gittgini son bir aydr boyle oldgnu bebegimin neden boyle oldugunu sordum oda ailede cuce kisa varmi bazi insanlar var vucut sekli normal kol ve bacak kisa olur seninki oyle bisey dedi binbir uzuntuyle ciktm bidahada gidemdm ama biliyor musun karnima bakiyorumda baya buyuk yani kisa olsaydi karnim kucuk olurdu diye dusunuyorum
Merhaba benim bebeğimde de kol bacak kısalığı var, doğdu mu bebeğiniz, anomali var mı? Lütfen cevap yazın.

Asimetrik gelişim geriliği vardı cnm kafa haftasında karın ölçüsü 2 hafta geri bacak 4/5 hafta geri idi.ikili testim ayrıntılı ultras so n hepsi güzel çıkmıştı. 20.haftada gerilik başladı büyüdükçe fark açıldı :KK43:
Guluncani merhaba, benim bebeğimde de kol bacak kısalığı var. Bebeğin doğdu mu? Anomali var mı?

X