Bebeğimde gaz sorunu ve baskılar

Gunde kac kakali bez aliyorsunuz, cocuk kac aylik?
Kakada sumuksu biseyler var mi?
3 aylık olmasına az kaldı. Kakasını çok geç yapıyo bazen 5 bazen 10 günde bir. Bazen yapmayınca lavman yapıyoruz. Kakasında mukus görmedim hiç ama son zamanlarda pütürlü değil kakası. Biraz daha katı gibi ama kabız da değil

Eger kafanda soru isareti kalacaksa 2 gun de hazir sut dene, ama bence bir farki olmadigini goreceksin. Ben bilegimi actim.bebek sallamaktan, annem bel fitigi oldu, esim yorgunluktan kulagının içinde zona çikardi az kalsin yuz felci geciriyordu.
Ne uyurdu, ne sut icerdi oglum. Perperisan olduk o donem.
Ben cocugu kaynanamin kucagina verip, aldim arabayi evden kactim bir gun. Delirecem sandim.
Ama gecti sukurler olsun. Az biraz sabır, cok kalmadi bitecek insallah..
Hazır süt derken inek sütü diyorsanız bebeklere 1 yaşından önce inek sütü önerilmiyor

3 aylık olmasına az kaldı. Kakasını çok geç yapıyo bazen 5 bazen 10 günde bir. Bazen yapmayınca lavman yapıyoruz. Kakasında mukus görmedim hiç ama son zamanlarda pütürlü değil kakası. Biraz daha katı gibi ama kabız da değil
Gastroya goturdunuz mu bu kaka duzeni normal miymis? Bu kadar kabizken gaz sikintisini atamamasi cok normal bence.

Çok teşekkür ederim. Acı elma yağını da denedim kiraz çekirdekli kemeri de ama hiçbiri fayda etmiyor 😞 çıkmaza girdim sanki. Maflor da kullandık bi ara. Sizinki azalarak mı bitti yoksa birden mi kesildi. Gerçekten o güzel günler gelecek mi hiç umudum kalmadı.
Azalarak bitti bizde 3 aylıkken azalmaya başladı 3 buçuk aylık olduğunda artık sadece kaka sıkıntımız kalmıştı tam 4. Aya kadar onu topladık derken hoop atak haftası geldi 😂 ben o ağlama o uykusuzluk huzursuzluk kaosu içinde bir baktım ki gaz ve kaka normale dönmüştü yani biri bitiyor biri başlıyor maalesef. Ama inanın geçiyor sadece bolca sabır 🙏bende burda çok çare aradım ne dedilerse yaptım ama bu süreç tamamlanmadan ne yaparsan yap tam bir çözüm olmuyor 🙂

Azalarak bitti bizde 3 aylıkken azalmaya başladı 3 buçuk aylık olduğunda artık sadece kaka sıkıntımız kalmıştı tam 4. Aya kadar onu topladık derken hoop atak haftası geldi 😂 ben o ağlama o uykusuzluk huzursuzluk kaosu içinde bir baktım ki gaz ve kaka normale dönmüştü yani biri bitiyor biri başlıyor maalesef. Ama inanın geçiyor sadece bolca sabır 🙏bende burda çok çare aradım ne dedilerse yaptım ama bu süreç tamamlanmadan ne yaparsan yap tam bir çözüm olmuyor 🙂
Evet o sürecin tamamlanması gerek sanırım umarım sizinki gibi bizim de hemen biter inşallah sizin gibi 🙏🏻

Merhaba üzerinden çok zaman geçmiş ama size sormak istedim. Benim bebeğimde çok gazlı nerdeyse 18 saate yakın ağlıyor sadece 4 saat falan uyuyor sizin bebeğiniz de böyle miydi.
Geçemeyecek gibi geliyor artık bana 😞
Kızım şu an 27 aylık oldu. Geçmeyecek gibi geliyor ama geçiyor güzel anne. Gerçekten o günleri hatırlamak istemiyorum bile ama yolun sonu aydınlık sabır edin. Rezene çayı anason kimyon çayı demleyip için. Bebeğin ayağını sıcak tutun. Gaz damlası kullanın ve çokça destek alın anne kardeş eş kim olursa çok zor hiç durmayan sürekli ağlayan bir bebek.

Kızım şu an 27 aylık oldu. Geçmeyecek gibi geliyor ama geçiyor güzel anne. Gerçekten o günleri hatırlamak istemiyorum bile ama yolun sonu aydınlık sabır edin. Rezene çayı anason kimyon çayı demleyip için. Bebeğin ayağını sıcak tutun. Gaz damlası kullanın ve çokça destek alın anne kardeş eş kim olursa çok zor hiç durmayan sürekli ağlayan bir bebek.
Çok teşekkür ederim umarım bir an önce kurtuluruz bu gaz derdinden kayınvalidem yardım ediyor Allahtan yoksa hayatta tek başıma bakamam..önerileriniz için de teşekkür ederim ☺️

X