Bebek Beslenmesi bebeğime nezaman KİVİ VERMELİYİM

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ta_nem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
464
0
8.5 aylık bebeğime bugün ilk kez kivi verdim 2 dilim acaba zararı olurmu ?

Bence verme.Benim oğlum 1 yaşında doktor 1.5-2 yaşına kadar yasaklılar listesine koydu alerji yapma ihtimali yüksek olduğu için.Tropik meyvelerin hepsi,çilek,yumurta beyazı,bal,bakla,patlıcan...bikaç yasaklı bişey daha var şimdi hatırlayamadım.Her gittiğimizde yasaklıları tekrarlıyo vermeyin diye.Kendisi İstanbul ünv.de ders veren bir prof.Vardır bir bildiği heralde.

ben 1 yaşından sonra vermeye başladım sebebi ise kivinin ağızda tuhaf tat bırakması dili farklılaştırması nedeniyle bi arkadaşımın kiviyi küçükken verdiğini ve dilini kanattığını biliyorum o yüzden 1 yaşında başladım sizde öyle yaparsanız daha iyi olur ayrıca kiviyi vermeye başladığınızda vucudunda alerji olup olmadığınada dikkat edin ben oğluma 8 aylıkdan sonra kereviz ve sarımsak vermiştim ikiside alerji yapmıştı omuz başları kızarmıştı hemen kestim yaşına girdiğinde kerevizi tekrar verdim sorun yok sarımsağı denemedim her verdiğiniz yeni sebze yada meyvede çocuğunuzu kontrol ederseniz sorun olmaz sanırım

X