Aile Planlaması Bebeğimi aldırmaya karar verdim.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bazı şeyleri yargılamak ne kadar kolay değil mi?Peki eşim benim kararıma saygı duyuyor mu sizce ?Evlilik gerçekten bu demek değil mi?Sadece eşim istediği için bu bebeği doğurursam sizce çocuğada kendimede,eşimede yazık etmez miyim?Bu psikolojiyle bir çocuk sahibi olmak doğrumu peki ?
o zaman yapmayacaktın

Arkadaşlar merhaba ,34 yaşında 8 aylık evli bir bayanım.7 haftalık hamileyim.Daha öncede bebeğime alışamıyorum olarak konu açmıştım.Gün geçtikçe gerçekten bebeği istemediğime ve aldırmaya karar verdim.Linç etmek isteyen arkadaşlar mutlaka olacaktır. Neden daha önce düşünmedin neden korunmadın madem istemiyordun gibi.Bilmiyorum inanın bunları bende hergün düşünüp keşke diyorum.Biraz eşimin gazıyla ,çokça o istedi diye yaptım bir hata.AAma şu anda anlıyorumki ben bu sorumluluğu asla alamıcam .Gerek şartlarım ,gerekse anne olma fikrinden ne kadar uzak olduğumu anladım.Çalışıyorum ve hep çalışmak zorundayım.Kendimi suçluyorum.Suçlamak istemiyorum.Eşim çok istediği için perişan halde ben öyleyim.Çok severek evlendik.Önceden çocuğumuz olmasada olurdu .Ama şimdi bu düşüncemi anlamıyor,biliyorum çok üzgün olduğunu anlıyorum.ama bende içimde çok savaş verdim ama yapamıyorum.Belkide Allah bana o duyguyu bahşetmedi .Bir taraftan hayat benim hayatım diyorum.Beden benim.Doğurmak kadar doğurmama hakkım var.İstemediğim halde bunu yaparsam ileride pişmanda olduğumda geri dönüşü asla olmayacak. Sonuçta bu bebeği ben taşıcam,doğurucam ömür boyu en büyük sorumluluğunu ben alıcam ve ben buna kendimi asla hazır hissetmiyorum.Beni yargılamayın lütfen. Zaten eşim tarafından yetericnce yargılanıyorum ,suçlanıyorum bununla başa çıkamıyorum. Çoks everek evlendik ama bu kararımdan sonra resmen nefret diyor benden .Demekki diyorum tek derdi çocuk sahibi olmakmış. Bana sevgisi buraya kadarmış
Ablacım yaşını başını almışsın cahil bı insan değilsin tabiki anne olmayı istemek kadar istememek te gayet doğal ama onu baştan dusunseydin keşke. Biz arıyoruz bulamıyoruz siz kıymet bilmiyosunuz bazen sorgulamadan edemiyorum gerçekten. Tamam bu senin sınavınsa o küçücük bebeğin günahı ne? Sana kıyma canından bı parcan o senin dicem ama böyle düşünen bı insan nasıl annelik yapar bilemedigim için diyemiyorum 😒

Evet kendinizi suçlayın. Beden sizin diye de bir can kıymaya hakkınız yok. Evet bunu en başından düşünmek zorundaydınız. Eşinize beden benim doğurmak ya da doğurmamak benim kararım neden demediniz? Eğer hamile kalmadan önce bu düşüncenizi söyleseydiniz eşiniz kararınıza saygı duyardı. Kendiniz hariç herkesi suçluyorsunuz Allah bana o duyguyu bahşetmedi ne demek? Allah'a bu kadar inancınız var da bu canı aldırmayı nasıl düşünüyorsunuz? Herkes çocuk sahibi olmak zorunda değil evet ama 7 haftalık olan bir cana da kıymak akıl işi değil üstelik bile isteye yapmışsınız. Eşinize de üzüldüm.

Selam..kaynanam 12 cocuk buyutmus. 10 tane kendinin, 2 tane ise bosanan cocugunun. Hepsi evlenmis duzenini kurmus herkes isinde gucunde ne guzel. O yoklukta 12 cocuk buyumus allahin muş'unda. Baba desen tarim ve hayvancilik yapirak evi gecindirmis.ama yetebilmis tum aileye. Korkmayin o kadar evet zor ama allah yardim ediyor.insan alisiyor. Tam olarak yapamam dediginiz sey ne acaba ?

Canın istere aldırırsan aldır ama eşin seni anında boşar bunu da göze al böyle bir durumda sonuçta adamın sevincini kursağında bırakıyorsun.
Hem fikir istiyorsun hem de kızıyorsun. 34 yaşındasın bir dahakine de sen istersin Mevlam bakalım verir mi e malum yaş geçiyor? Beden senin değil bu arada sadece emanetin. :KK66:

Aldırmamak için ikna edilmek istiyor galiba :işsiz:
Bence de…
Linc yemrk için sanırım Allah hakk eden insanları anne yapsım yıllardır bebek hasreti çekenler var
Ben anneligin hakedilen ya da hakedilmeyen bir sey oldugunu dusunmuyorum, sonucta her canli ciftlesince anne oluyor. Yani bu kadar anlam yuklemeye gerek yok, istemiyorsa ya da hazir hissetmiyorsa aldirir, bunda da bir yanlis yok. Sonucta aldiranlar, bebek isteyenlerin hakkini yemiyor 🤷🏼‍♀️

Ustelik kimin neyi hakettigine biz karar veremeyiz, tanimiyoruz insanlari.

Niyeyse bana böyle konular hep fake geliyor. İnanmak istemiyorum belki de ondan.

Yaşınız gayet yerinde mantıklı kararlar alabilirsiniz çocuk değilsiniz. 8 aylık evliymişsiniz daha evliliğiniz oturmamış madem hazır değildiniz neyin acelesi bu?

Hiçbirimiz meryem ana değiliz ve o bebeğin kendi kendine olduğunu söyleyemeyiz yaparken düşünmedin mi diye sorarlar insana.
Linçlenmek istemiyorum diyorsunuz ama ben dahil bu forumda birçok insan o mucizeye ulaşabilmek için maddi, manevi her şeyini veriyor. Onu geçtim benim bedenim diyorsunuz bebeğinizin şu anda iç organları oluşmuş durumda ağzı burnu oluşuyor ve belli bir süredir kalbi atıyor. Mademki kendi bedeninize saygı duyulsun istiyorsunuz, onun bedenine yaşama hakkına nasıl saygı duymuyorsunuz? Yukarıdaki iyi kötü yorumların hepsine katılıyorum maalesef ve böyle anne olacaksanız belki de o bebeğin yaşamadan ölmesi en çok onun için iyi olacaktır.

Açıkçası eşinizin yerinde olsam bu evliliğe olan inancımı yitirirdim. Böyle kararlar en başta düşünülüp ortak verilmeli, yumurta kapıya gelince tek başına değil.

Hiçbirimiz mükemmel anne değiliz olmak zorunda da değiliz ve en baştan ayyy annelik ne yüce duygu hemen geldi şıp diye bana bahşedildi diye de başlamadık bu işe. İçinizde ufacık olsun insan sevgisi varsa eğer bir daha düşünün derim.

Arkadaşlar merhaba ,34 yaşında 8 aylık evli bir bayanım.7 haftalık hamileyim.Daha öncede bebeğime alışamıyorum olarak konu açmıştım.Gün geçtikçe gerçekten bebeği istemediğime ve aldırmaya karar verdim.Linç etmek isteyen arkadaşlar mutlaka olacaktır. Neden daha önce düşünmedin neden korunmadın madem istemiyordun gibi.Bilmiyorum inanın bunları bende hergün düşünüp keşke diyorum.Biraz eşimin gazıyla ,çokça o istedi diye yaptım bir hata.AAma şu anda anlıyorumki ben bu sorumluluğu asla alamıcam .Gerek şartlarım ,gerekse anne olma fikrinden ne kadar uzak olduğumu anladım.Çalışıyorum ve hep çalışmak zorundayım.Kendimi suçluyorum.Suçlamak istemiyorum.Eşim çok istediği için perişan halde ben öyleyim.Çok severek evlendik.Önceden çocuğumuz olmasada olurdu .Ama şimdi bu düşüncemi anlamıyor,biliyorum çok üzgün olduğunu anlıyorum.ama bende içimde çok savaş verdim ama yapamıyorum.Belkide Allah bana o duyguyu bahşetmedi .Bir taraftan hayat benim hayatım diyorum.Beden benim.Doğurmak kadar doğurmama hakkım var.İstemediğim halde bunu yaparsam ileride pişmanda olduğumda geri dönüşü asla olmayacak. Sonuçta bu bebeği ben taşıcam,doğurucam ömür boyu en büyük sorumluluğunu ben alıcam ve ben buna kendimi asla hazır hissetmiyorum.Beni yargılamayın lütfen. Zaten eşim tarafından yetericnce yargılanıyorum ,suçlanıyorum bununla başa çıkamıyorum. Çoks everek evlendik ama bu kararımdan sonra resmen nefret diyor benden .Demekki diyorum tek derdi çocuk sahibi olmakmış. Bana sevgisi buraya kadarmış

Doğru söylediniz, kendi bedeniniz, kendi kararlarınız. Hata yapmak insanın doğasında var. Fakat bundan sonra bir adım atmadan önce 2 kez düşünmenizde, ne istediğinizi bilmenizde fayda var. Bebek büyük sorumluluk getiriyor.
Dünyaya getirip bakamamaktan, sorunlu çocuklar yetiştirmektense aldırmak bazen daha mantıklı.

Sizi yargılamak asla bana düşmez bu sizin kararınızdır ama gaza gelip nasıl böyle bir şey yaptığınızı anlayamadım. Madem hazır değildiniz neden önlem almadınız ne olmasını bekliyordunuz ki? Endişelerinizde haklısınız hepimizin endişeleri var iyi bir ebeveyn olabilecek miyim çocuğuma maddi manevi yetebilecek miyim diye? Ben de mevcut koşullar yüzünden çalışmak zorundayım ama tüm bunları düşünerek bu kararı aldık eşim ile Bence nasıl ki çocuk sahibi olma kararı iki kişi ile alınıyor olmama kararı da iki kişi ile alınmalı. Ayrıca eşiniz bu bebeği istemeseydi de siz çok isteseydiniz nasıl bir karar alacaktınız? Bu karardan sonra eşinizle eskisi gibi olabileceğinizi sanmıyorum siz de işinize sarılırsınız artık. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Evet linç etmeye geldim.

34 yaşında dana kadar büyümüş bir insansın. Madem istemiyordun neden “gaza gelip” çocuk yaptın? Kocam istedi yaptım. Eeee, şimdi ben istemiyorum aldırıcam. bu kadar basit mi ya bir cana kıymak? Oyun mu bu? Lades mi?! Bu forumda çocuk sahibi olmaya çalışan kaç kadın var biliyor musun sen? Bu kadar kolay hamile kalabildiğin için bu şımarıklığın Bu densizliğin! Hiç de saygı duymuyorum bu fikre. Tecavüze uğrasan, istemeyerek kalsan, istismar bebeği olsa belki bak ona bile belki diyorum, bir ihtimal seni anlarım ama bile isteye yapılmış, Allah da vermiş o çocuğu şimdi istemiyormuş. bak bak, lükse bak!!!!

3 sene sonunda sayısız tedavi sonrası hamile kalmış, çocuk çocuk diye deliren bir insan olmama rağmen hamileliğimin ilk ayları annelik hissini oturtamadım içimde. O kadar garipsedim ki. Kaldı ki bebeği öğrendiğimde şükür namazı kılmıştım. Üstüne bir de 3 ay düşük riskim oldu, hastanelerde süründüm, serumlar fitiller iğneler haplar, ne tedaviler gördüm düşmesin diye. Çok şükür Allah’a bebeğim tutundu ve şu an 6 aylık. Hala başka sağlık sorunları nedeniyle her gün hastanedeyim ve düşündüğüm tek şey bebeğimin sağlıkla dünyaya gelmesi. kalp atışını duydukça içimde baharlar açıyor. O içimde tekme attıkça, karnımı sevmeme/sesime karşılık verdikçe şükrediyorum.

Dini inancın beni hiç bağlamaz. ister müslüman ister hrıstiyan musevi Budist ister ateist Ol Ama sakın unutma sen neye inanırsan İnan o çocuğu sana veren Allah. Senden almasını bilen de Allah’tır. Allah da sana akıl fikir vicdan versin. Aldırırsan da inşallah ömür boyu vicdan azabıyla yanarsın.

Evet linç etmeye geldim.

34 yaşında dana kadar büyümüş bir insansın. Madem istemiyordun neden “gaza gelip” çocuk yaptın? Kocam istedi yaptım. Eeee, şimdi ben istemiyorum aldırıcam. bu kadar basit mi ya bir cana kıymak? Oyun mu bu? Lades mi?! Bu forumda çocuk sahibi olmaya çalışan kaç kadın var biliyor musun sen? Bu kadar kolay hamile kalabildiğin için bu şımarıklığın Bu densizliğin! Hiç de saygı duymuyorum bu fikre. Tecavüze uğrasan, istemeyerek kalsan, istismar bebeği olsa belki bak ona bile belki diyorum, bir ihtimal seni anlarım ama bile isteye yapılmış, Allah da vermiş o çocuğu şimdi istemiyormuş. bak bak, lükse bak!!!!

3 sene sonunda sayısız tedavi sonrası hamile kalmış, çocuk çocuk diye deliren bir insan olmama rağmen hamileliğimin ilk ayları annelik hissini oturtamadım içimde. O kadar garipsedim ki. Kaldı ki bebeği öğrendiğimde şükür namazı kılmıştım. Üstüne bir de 3 ay düşük riskim oldu, hastanelerde süründüm, serumlar fitiller iğneler haplar, ne tedaviler gördüm düşmesin diye. Çok şükür Allah’a bebeğim tutundu ve şu an 6 aylık. Hala başka sağlık sorunları nedeniyle her gün hastanedeyim ve düşündüğüm tek şey bebeğimin sağlıkla dünyaya gelmesi. kalp atışını duydukça içimde baharlar açıyor. O içimde tekme attıkça, karnımı sevmeme/sesime karşılık verdikçe şükrediyorum.

Dini inancın beni hiç bağlamaz. ister müslüman ister hrıstiyan musevi Budist ister ateist Ol Ama sakın unutma sen neye inanırsan İnan o çocuğu sana veren Allah. Senden almasını bilen de Allah’tır. Allah da sana akıl fikir vicdan versin. Aldırırsan da inşallah ömür boyu vicdan azabıyla yanarsın.
Hayy ağzından bal damlıyor allah bebeğini sana bağışlasın inşallah,

O zaman gidin aldırın hanımefendi , ne diyelim ki şimdi . O adamın da zamanını çalmayın gidin boşanın çocuk istiyormuş adam , yaşlanmadan yeni birini bulsun kendine . Bir süre sonra taraflardan biri istiyor bunu , evlenmeden önce istemiyorum dese bile . Siz de bir daha ya evlenmezsiniz yada aldırırsınız rahminizi , yumurtalığınızı.

Aslinda dogurmak istiyor acimasiz yorumlarin kendisini vazgecirecegini umuyor

Benim bedenim benim kararım ne hayırdır sen Tanrı mısın? Adamla istekli şekilde korunmasız ilişkiye gir ortaya bir canlı çıksın sonra da "yok yhaaa şimdi canım çekmedi seneye tekrar deneriz " diye çocuk aldır.

Bu arada cidden o çocuğu aldır kimse böyle bir anneyi haketmez.
Kürtaja asla karşı değilim bilerek ve isteyerek bir canlının oluşumuna izin verip sonra da onu öldüren canlıların doğurganlık hakkı elinden alınmalı bide bu insan 33 yaşındaysa..

Bebeği aldırırsan sadece bebeği değil, eşini, evliliğini de kaybedecek gibisin. Seneye evli mutlu çocuklu mu olmak istersin yoksa çocuk aldırmış onun vicdan azabını çeken+ bu olaydan dolayı eşiyle boşanma aşamasında olan ama işte çalışan sorumluluk almak zorunda olmayan özgür birimi olmak istersin. Bu seçimi yapmak zorundasın

Sanki her anne güllük gülistanlık büyütüyor zorluk olmadan demi .
Tam 3 sene 2 bebek kaybından sonra hamile kaldım korkudan aylarca ağladım
Taa ki hareketlerini hissedene kadar .

Zaten bir anda bağ kurup anneliğe bürünmek olmuyor .
Karninizda ki bir yabancı veya sadece et parçası değil . O sizin bebeğiniz evladınız
İyi düşünün !

X