Bebeğimi kaybettim, eşimle kavga ediyorum

Size de geçmiş olsun. Yine de hareket etmeseydim diye çok pişman oluyorum. Tabiki Allah ömür verseydi hareket felan etkilemezdi. Ona şüphem yok
Hiç suyu kalmadığında bile kalbi atıyordu, ama doğurmak zorundasın çünkü enfeksiyon değerlerim yükseliyor, o kısmı çok zordu.. Doğurmasam da yaşamayacak suyu yok. Hepsi ayrı travmaydı.
Teşekkür ederim. Ben ilk hamileliğim de doktor kontrolünden sonra doktora “bir sorun olur mu’ diye sormuştum doktor “herşey yolunda ama buradan gittikten sonra ne olur birşey diyemem sen engel olamayacağın şeyler için canını sıkma onu oraya koyan korur” demişti. İlk çocuğum da 40. Haftamda cam da sildim koltukta çektim ama diğer hamileliğimde oturduğum yerde kaybettim bazen olacaklara engel olamıyoruz maalesef

Öncelikle başınız sağ olsun , inancınız nedir bilmiyorum ama meleğiniz sizi cennette bekleyecek .
Kimsenin suçu yok . Şu fani dünyada bir de böyle sınanmanız gerekiyormuş . Kızınıza odaklanın . O da sizi hasta gördükçe yaralanmıştır , üzülmüştür .
Eşinizle de psikolojik destek alalım ben bu durumu atlatamıyorum diye konuşun . Destek olun birbirinize .
Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez . Sabredin .
4 yaşındaki çocuğun hareketini de çok büyütmeyin . 3 yaşında çiş öğreniyor artık çoğu çocuk . Mahremiyet kavramı oturmamış olabilir .

Takip ediyordum instadan teşekkürler

12.haftada bol kanama başlamıştı zaten.
O haftadan beri evde hapis gibiydim. Biraz toplayıp yatmıştım zaten. Kısmeti yokmuş kabullenmek zor olsada.

Arap şeyhi lafına çok güldüm bu halde, aynen öyle. Hastanede crp 200 oldu, bile kanım 6 ya düştü. 2 ünite kan verdiler. Hergün 2 tane antibiyotik serum yedim. Doğum sancısı zaten fenaydı.
O refakatçim olarak hepsine şahit oldu.

Kaç haftalık doğdu
Beni yatırmadılar, bakacak kimsem yokmuş onu anladım. O yüzden bi daha hamile olursam risksiz olsun diye dua ediyorum.

Benim 6 aydı bu süre, ve çok zor. İnsan kendini herkese yükmüş fazlalıkmış gibi hissediyor.

Öğretmenim, rapor vermişti doktor hala bitmedi. Eşim raporu bozup okula dön dedi birde. Şuan 5 dk yürüyemiyorum, bitik gibiyim. Tepki veriyorum fazlasıyla. Kızım etkileniyor, 2 gün öncesine kadar canım babam derken, şuanda ben sürekli suçladığım için seni sevmiyorum git deyip duruyor.
Eşiniz merhametsizin vicdansızın teki ne yazsam kırılacaksınız diyecek bir şey bulamıyorum.

Çok iyi yapmışsınız. Allah bu yavrunuza sağlıklı uzun ömür versin.
Çok doğru, önüne geçemediğimiz olaylar hepimiz yaşamışızdır.
Hareket etmeseydim yine başıma gelebilirdi, doktorda hareket e bağlamadı, enfeksiyon üzerinde durmuştu.
Anne olunca kendimizi suçlamadan edemiyoruz
Sagolun teşekkür ederim. Allahım size de sabrını versin...kendinizi suçlamayın nasibi olsaydı önünde kimse duramaz, hicbir sey engel olamazdi

Hamileliğimin 12.haftasından sonra hep kanama oluyordu, gece yarısı acile gidiyordum serum iğne vs duruyordu.
16.hafta rahim ağzına dikiş atıldı, (kısaldığı için,) oh be dedim kanama da kesildi.
Bu süreçte doktor hep yat, wc ye kalk sadece diyordu.
Evde 3.5 yaşında kızım var ona annem baktı.
Eşim ise yattığım süre boyunca anlayış göstermedi, bi yemek yapsa uf puf dedi.
Ev hep dağınık pisti.
Baktım eşimle olmuyor anneme gidip yattım. Annemin de sağlık sorunları var çok yoruluyorfu, kızım çok inatçı. 1 ay annemde kaldık. Eve yardımcı bulup evime geçtim, yardımcı geldiği gün aptal kafam kalktım banyodan utandığım için çamaşırları makineye attım biraz ortalığı toparladım. Eşim kendi yaşıyordu en ufak yerden bir çöp bile almamış.
Baktım belim ağrıdı hemen yattım. 3 saat sonra yatakta suyum boşaldı, yani
19 haftalık hamileyken suyum geldi, çok fazla su gelmesine rağmen 5.gün bebeğin suyu bitti ve doğmak zorunda kaldı. Suyu bittiğinde bile kalbi atıyordu. Hastane de yaşadığım acıları anlatmayayım.
Neyse hastaden eve geldik, ertesi gün eşim şu banyodaki çamaşırları bi makineye at dedi. Orda koptum, bebeğimi toprağa verince rahatladın mı, şimdi rahat rahat hizmet edeyim artık işim ne karnım boş diye bağırdım.
Onu bu süreçte çok destek olamadığı için, kendimi de ayağa kalktığım için çok suçluyorum. Pişmanlık ve acı içerisindeyim.
2 gündür eşime saldırıyorum.
Oda altta kalmıyor. İçimdeki bu acı be pişmanlık nasıl geçer, herşey hamileliğimi bebeğimi hatırlatıyor
Kuzum seninki gibi olmasada 10 haftalikken kalbi durdugu icin bebegimi aldilar.İnsan en cok destegi esinden bekliyor.O donem esim asiri gozume batiyordu.Bende kusmaktan is yapamamistim ev cok kotuydu.Kurtaj olunca bizim birden iyilestigimizi felan mi dusunuyorlar aklim almiyor.O da 2 gun sonra ayaklanip her ise kosturmami beklemisti.İlk duydugunda uzulmustu ama gecti.Ben hala hamile gordugumde bebek gordugumde agliyorum.Erkekler de bu duygu bebek dogunca geldigi icin anlayamiyorlar.Hayat hemen normale dondu saniyorlar.Ama giden can, caninin parcasi bunu en derinden bir tek anneler hissediyor.

Allah sevgisi kadar sabrını versin. Eşiniz çok vicdansız.
amin.
Öncelikle başınız sağ olsun , inancınız nedir bilmiyorum ama meleğiniz sizi cennette bekleyecek .
Kimsenin suçu yok . Şu fani dünyada bir de böyle sınanmanız gerekiyormuş . Kızınıza odaklanın . O da sizi hasta gördükçe yaralanmıştır , üzülmüştür .
Eşinizle de psikolojik destek alalım ben bu durumu atlatamıyorum diye konuşun . Destek olun birbirinize .
Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez . Sabredin .
4 yaşındaki çocuğun hareketini de çok büyütmeyin . 3 yaşında çiş öğreniyor artık çoğu çocuk . Mahremiyet kavramı oturmamış olabilir .
inançlıyım ahirette şefaat edecek inşallah

Kuzum seninki gibi olmasada 10 haftalikken kalbi durdugu icin bebegimi aldilar.İnsan en cok destegi esinden bekliyor.O donem esim asiri gozume batiyordu.Bende kusmaktan is yapamamistim ev cok kotuydu.Kurtaj olunca bizim birden iyilestigimizi felan mi dusunuyorlar aklim almiyor.O da 2 gun sonra ayaklanip her ise kosturmami beklemisti.İlk duydugunda uzulmustu ama gecti.Ben hala hamile gordugumde bebek gordugumde agliyorum.Erkekler de bu duygu bebek dogunca geldigi icin anlayamiyorlar.Hayat hemen normale dondu saniyorlar.Ama giden can, caninin parcasi bunu en derinden bir tek anneler hissediyor.
sizinki de zor kalp durması haberi almak...
ben 10 gün hastane de yattım, eve gelince baktım normal hayatına dönüvermiş, ben evden hamile olarak çıkıp elim boş dönünce çok üzüldüm, ev işi yapmak hiç hamile olmamış gibi hayatıma devam etmek çok zor geldi.
kızım olduğu için ayaktayım.
eşim fazla üzülünce isyan olur diyor, ben üzülsem de dillendirmiyorum diyor.
insanın içindeki dışına taşar bence. ben kendimi ve onu suçlayarak Allah a isyan mı etmiş oluyorum.

ben aşırı kötü ithamları doğru bulmuyorum sadece eşiniz çok geri kafalı bence. bazı şeyleri bilmiyor. belki hastaneden ilk geldiğinizde sizin ne duygular içinde olabileceğinizi de bilmiyordu, çamaşırları makineye at diye öylesine söyledi. tahmin bile etmedi belki tepkinizi.

ben daha bebek yokken herşeyi eşime anlatıyorum. hamilelikte hormonların değiştiğini, lohusalık sendromunu. eğitimini şimdiden veriyorum. çünkü bilmiyorlar.

bir de 4 yaşında çocuk için o göstermez, yapmaz ne demek. demek ki bunu da kötü birşey olarak görüyor ki savunuyor. halbuki 4 yaşında ve gayet normal birşey. olabiliyor çocuklar arasında.

Son düzenleme:
ben aşırı kötü ithamları doğru bulmuyorum sadece eşiniz çok geri kafalı bence. bazı şeyleri bilmiyor. belki hastaneden ilk geldiğinizde sizin ne duygular içinde olabileceğinizi de bilmiyordu, çamaşırları makineye at diye öylesine söyledi. tahmin bile etmedi belki tepkinizi.

ben daha bebek yokken herşeyi eşime anlatıyorum. hamilelikte hormonların değiştiğini, lohusalık sendromunu. eğitimini şimdiden veriyorum. çünkü bilmiyorlar.

bir de 4 yaşında çocuk için o göstermez, yapmaz ne demek. demek ki bunu da kötü birşey olarak görüyor ki savunuyor. halbuki 4 yaşında ve gayet normal birşey. olabiliyor çocuklar arasında.

Ben olsam ne olursa olsun böyle bir adama 2. Çocuğu vermezdim .
Hayat müşterek değil mi ? Yarın öbür gün ayağı kolu kopsa ne bileyim yatalak kalsa ki insanın önünde neler var kimse bilemez o zaman sizde aynı şeyi yapın ona ne kadar merhametsiz bir eşiniz var.
Kızınıza gelince asla göndermeyin bidaha babasıyla. Çocuğunun psikolojisini bile görmezden gelen bi adam için 2. Çocuk çok fazla.

Eşiniz sizle aynı duyguyu hissetmiyor erkekler öyle gebelik sürecinde gerçekten fark ediyor.

Ama bir doktor bana şöyle demişti tutunacak bebek ister hopla atla zıpla düşmez

Tutunmayacak bebek sürekli yat yine tutunmaz

Yani siz vicdanen kendinizi rahatsız hissetmeyin

Ben olsam ne olursa olsun böyle bir adama 2. Çocuğu vermezdim .
Hayat müşterek değil mi ? Yarın öbür gün ayağı kolu kopsa ne bileyim yatalak kalsa ki insanın önünde neler var kimse bilemez o zaman sizde aynı şeyi yapın ona ne kadar merhametsiz bir eşiniz var.
Kızınıza gelince asla göndermeyin bidaha babasıyla. Çocuğunun psikolojisini bile görmezden gelen bi adam için 2. Çocuk çok fazla.
Adama bakarsam ben zaten yapmazdım. Eşim 2.çocuk istemiyor zaten, kızıma kardeş olsun yalnız kalmasın istemiştim. Şuan hamile kalmaktan korkarım zaten.
Allah esirgesin, Allah eşimi bana muhtaç etmesin. Beni de kimseye..
Eşiniz sizle aynı duyguyu hissetmiyor erkekler öyle gebelik sürecinde gerçekten fark ediyor.

Ama bir doktor bana şöyle demişti tutunacak bebek ister hopla atla zıpla düşmez

Tutunmayacak bebek sürekli yat yine tutunmaz

Yani siz vicdanen kendinizi rahatsız hissetmeyin
Tutunmuştu aslında, ama 12 haftalıkkken kanama başladı tam düzeldim diye sevinirken oldu, o yüzden şok oldum.
Bazı erkekler çok hassas davranıyor ama bizimki ben yatınca bundan hoşlanıyorum sanıyor, halbuki mecburiyetten.

Geri kafalı mı, işine mi gelmiyor bilmiyorum.
4 yaşındaki çocuk benim yeğenim olsaydı saydırmıştı, kendi tarafından olunca ölümüne savunur. Haklı mı haksız mı bakmaz sırf bu yüzden küsüm görümcelerle. 4 yaşındaki çocuk tabiki yapabilir, belki bilerek yapmadı wc de gördü peşinden gitti. Dikkat edin dedim sadece. Hemen savunmaya geçer ne dediğime bakmadan

Çok ama çok üzüldüm, yanımda olsan sana sarılır moral vermeye çalışırdım… Buna benzer bir pislik benimde başımda vardı, Allah yardımcın olsun 🤲🏻
Lütfen Kendini suçlama ❤️

Allah razı olsun. Doktorun adı nedir
Kendime de kızıyorum, ömrünü rabbim o kadar vermiş hayırlısı böyle belki diye.
Sonra birden öfke ve pişmanlık geliyor, eşimin ben hamileyken yaptığı öküzlükler geliyor. Onun da burnundan getirdim.

Ancak boşanirsan burnundan gelir! Bu adama niye 2ci cocuk? Niye halen boşanmadin? Kendine niye bu kadar az değer veriyorsun?

Kizini kreşe ver, annenlere git ve boşa bu oksijen israfini.

X