Bebek Beslenmesi Bebegimi mamadan kesmesemiydim diyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Toprak Hayal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
7
1
29
Merhabalar benim hep aklıma takılan bir konu var bebegim 2 aylıkken göğsüm iltihaplandı mastit oldu ve o güne kadar da göğüslerimde hep yaralarım vardı ve mantara dönmüştü artık ağlaya ağlaya emziriyordum ve kullandığım ilaclardanmidir nedir sanki sutum azaldı biberon mamasıyla takviye ye basladim 4. ayın sonuna kadar yani 2 ay mama ve meme olarak devam ettik 4. Ayin sonunda baktım meme reddine başladı bi telaşa kapıldım bırakır diye korktum ve araştır araştır süt artiricilar şunlar bunlar içerek biberon mamasını bırakmaya karar verdim ve okuduğum yazılarda göğüsleriniz yumuşasada sut uretiminden endise etmeyin yazıyordu evet vardı ama yeterlimiydi bilmiyorum ve nihayetinde biberon mamasını biraktim bi süre sonra kaşıkla biseyler vermeye başladım bu süreçte kilo alımı çok düştü 4. Ay 7 kilo olan bebegim mamayi biraktiktan sonra 6. Ayin sonunda yani 3 ay sonra 8300 ve o zamana kadar her ay 1 yada buçuk kilo alırdı hep 9 aylıkken tekrar mamaya başladım ama iş işten geçmişti sanırım 1 yaşında 10 kiloydu çok iştahlı bi bebekti kesmeseydim farklı olurmuydu acaba diyorum o zaman 4-5 gün tuvaletini felan yapmayisi hep kafamda soru işareti bırakıyo vicdan azabı duyuyorum doymadimi acaba diye benim gibi

X