Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 37 17,5%
  • 2

OY: 50 23,6%
  • 3

OY: 23 10,8%
  • 4

OY: 32 15,1%
  • 5

OY: 18 8,5%
  • 6

OY: 12 5,7%
  • 7

OY: 11 5,2%
  • 8

OY: 7 3,3%
  • 9

OY: 7 3,3%
  • 10 ve daha çok

OY: 15 7,1%

• Ankete Katılan
    212
33 oldu yaşım, yanlış yazmışım mesajda. Eylülde 34 olacağım hatta. Adanada tedavi görüyorum. Doktorumdan çok memnunum ama adana genelinde laboratuvarların başarısının düşük olduğunu düşünüyorum.
Benim de ilk baktırdığımda amh 0,07 çıktı. Sonra başka bir yerde 0,08 çıktı. En son başka bir yerde 0,45 çıktı. Laboratuvardan ve o ayki folikül sayısından kaynaklı farklılıklar olabilir. Ben ultrasondaki folikül sayısının daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Doktorum 2 ve üzeri folikül büyüyünce topluyordu, 2 kere yumurta toplattım aralıktan beri. benim genelde tek folikül büyüyordu. Ama bu ay zaten totalde 2 tane vardı onlar da büyümedi bile.
Önceki mesajlarınızdan gördüğüm kadarıyla sizin zaten 1 çocuğunuz var. Demek ki gebe kalabiliyorsunuz. Bu çok büyük avantaj bence. Şansınızın benim gibi hiç gebe kalmayan kadınlara göre daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Siz hangi ildesiniz?
Ben ankaradayim burda çok iyi doktorlar var ama çok fazla doktor olduğu için insan biraz karar vermekte zorluk çekiyor şu an bi doktorla görüşüyorum ama maddi durumdan ötürü havuz çok yüksek tutuyor burda o yüzden bi kaç ay bekleme kararı aldık umarım benim için çok geç olmaz. Umarım sizin içinde herşey iyi gider. Evet gebe kalamama gibi bi durum yok benim gebe kalamama durumum amh düşüklüğü rezerv az ve fsh de yüksek o yüzden gebe kalamıyorum ben hormonlarımda düzensizlik var. 1 sene 4 aydır gebe kalamadım. Umarım gönlünüzce olur herşey sizin için. Doktorum bana da senden toplayabilcegim yumurta 1 veya 2 dedi üçüncüsü soru işareti dedi o yüzden havuz ve prp yapacak

Ben ankaradayim burda çok iyi doktorlar var ama çok fazla doktor olduğu için insan biraz karar vermekte zorluk çekiyor şu an bi doktorla görüşüyorum ama maddi durumdan ötürü havuz çok yüksek tutuyor burda o yüzden bi kaç ay bekleme kararı aldık umarım benim için çok geç olmaz. Umarım sizin içinde herşey iyi gider. Evet gebe kalamama gibi bi durum yok benim gebe kalamama durumum amh düşüklüğü rezerv az ve fsh de yüksek o yüzden gebe kalamıyorum ben hormonlarımda düzensizlik var. 1 sene 4 aydır gebe kalamadım. Umarım gönlünüzce olur herşey sizin için. Doktorum bana da senden toplayabilcegim yumurta 1 veya 2 dedi üçüncüsü soru işareti dedi o yüzden havuz ve prp yapacak
Rahim filmi çekildi mi yakın zamanda? Rahim filmi sonrasında benim doktorum 3 ay bekletmişti beni kendiniz deneyin diye. Filmden sonra 3 ay kadar doğal gebelik şansı çok artıyormuş. Doktorum da çok ümitliydi ama işe yaramadı bende. Belki siz faydasını görürsünüz.

Rahim filmi çekildi mi yakın zamanda? Rahim filmi sonrasında benim doktorum 3 ay bekletmişti beni kendiniz deneyin diye. Filmden sonra 3 ay kadar doğal gebelik şansı çok artıyormuş. Doktorum da çok ümitliydi ama işe yaramadı bende. Belki siz faydasını görürsünüz.
Yok hayır hiç cekinmedim aslında çekinsem iyi olurdu benim amh çok çok dusk olduğu için kendi kendime gebe kalmam imkansız kadar zor. Doktor normal yolla kendin %1-2 gebe kalma şansın var dedi.

Yok hayır hiç cekinmedim aslında çekinsem iyi olurdu benim amh çok çok dusk olduğu için kendi kendime gebe kalmam imkansız kadar zor. Doktor normal yolla kendin %1-2 gebe kalma şansın var dedi.
Tabi doktorunuz daha iyi bir bilir. Ama benim doktorum düşük rezervin doğal gebeliğe engel olmadığını söyledi özellikle genç hastalarda. Ben bu forumda düşük amh ile rahim filmi sonrası gebe kalan birkaç kişi görmüştüm. Belki de tıkanıklık vardır, ondan hamile kalamıyorsunuzdur. Benim de sağ tarafta tıkanıklık vardı, film sırasında basınçla açıldı. Tabi yine gebe kalamadım o ayrı konu😅
Benim hamile kalamamanın daha çok yumurta kalitesiyle ilgili olduğunu düşünüyor doktorum.

X