bebeğimin bacağındaki katlar

aynurmete

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
3
0
34
mrb arkadaşlar 4 buçuk aylık oğlum var 8.3 kilo bacakları kilosundan dolayı kat kat fakat sol bacağında daha fazla kat var malum ilk bebek olunca insan herşeyine takıyo bu normalmidir tombiş bebekleri olupta bacakları bizimki gibi olan varmıdır annişler?

Allah bagislasin omru uzun olsun canim:nazar:ben kendim yasamadim ama ablamin kizinda ayni durum vardi bi bacagi 3 digeri 4 bogumdu ama buyudukce o katlarda yavastan gidiyo ikiside esitlendi simdi:KK1:gonlun ferah olsun onemli bisey degil yani

saol canım benim inşallah buda geçer zaten yaklaşık 1aydır böle oldu daha önce yoktu.bende kilosundan kaynaklanıyordur die hernekadar düşünsemde annelik işte takıyosun.

merhaba
benim kizimda da aynisi var.Bir bacaginda iki kat digerinde tek kat var.Ikinci kat cok belirgin degil.En basta ben de biraz endiselendim sonra baktik ki kuzeninde de ayni durum var rahatlik:)
bence endise etmeyin ben de endiselenmeyi biraktim.Sonucta kalca filmi cektiler ve her sey yolunda.

kızımda da rutin kalca usg isleminden sonraki zamanlarda bu durum olusmustu. hekim degilim ama bu duruma pli asimetrisi denildigini ogrendim. durumu doktorumuz farketti ve onlem olarak 1 ay kadar cift bez bagladik. 1 ay sonrasinda usg tekrarlandi ve farkli bir sehirde gittigimiz bir hekim sorun olmadigini ve bu sekilde bezlemeyi birakabilecegimizi soyledi. daha sonra kendi doktoru da gordu ve sorun cikmadi. pli asimetrisinin eskiden tek basina kalca cikigi için bir belirti kabul edildigi ancak gunumuzde tek basina bir kriter olarak dusunulmedigini okumustum. siz yine de rutin kontrolunde doktorunuza hatirlatirsaniz iciniz rahat olacaktir.

kızımda da rutin kalca usg isleminden sonraki zamanlarda bu durum olusmustu. hekim degilim ama bu duruma pli asimetrisi denildigini ogrendim. durumu doktorumuz farketti ve onlem olarak 1 ay kadar cift bez bagladik. 1 ay sonrasinda usg tekrarlandi ve farkli bir sehirde gittigimiz bir hekim sorun olmadigini ve bu sekilde bezlemeyi birakabilecegimizi soyledi. daha sonra kendi doktoru da gordu ve sorun cikmadi. pli asimetrisinin eskiden tek basina kalca cikigi için bir belirti kabul edildigi ancak gunumuzde tek basina bir kriter olarak dusunulmedigini okumustum. siz yine de rutin kontrolunde doktorunuza hatirlatirsaniz iciniz rahat olacaktir.

merhaba
merak ettigim bir sey var.cocugunuzun bacagindaki kat kayboldu mu?Ben yazdiginizi okuyunca yine endiselenmeye basladim.Bu durumun pli asimetrisi olarak tanimlandigini bilmiyordum.Ben doktorumuza sordugumda normal demisti ama bilemiyorumki simdi.

kızim su anda 22 aylik ve katlar kayboldu. Ben de doktor ilk soyledigi zaman asiri endiselenmistim. ama arastirinca icim biraz rahatladi. usg olcumleri normalse ( ki bizde yanlis hatirlamiyorsam 7-8 derece fark vardi) cok korkulacak bir durum oldugunu sanmam. kizim yuruyor, kosuyor ve o gunlerdeki korkumuzu cok sukur unuttuk. tabi yasanmadan bilinemiyor. hekime danisin dememin nedeni icinizin rahat olmasini saglamak icindi. bebeginizi saglikli ve mutlu buyutmeniz dilegiyle..

kızim su anda 22 aylik ve katlar kayboldu. Ben de doktor ilk soyledigi zaman asiri endiselenmistim. ama arastirinca icim biraz rahatladi. usg olcumleri normalse ( ki bizde yanlis hatirlamiyorsam 7-8 derece fark vardi) cok korkulacak bir durum oldugunu sanmam. kizim yuruyor, kosuyor ve o gunlerdeki korkumuzu cok sukur unuttuk. tabi yasanmadan bilinemiyor. hekime danisin dememin nedeni icinizin rahat olmasini saglamak icindi. bebeginizi saglikli ve mutlu buyutmeniz dilegiyle..[/QUOT

cok tesekkür ederim cevabiniz icin.ben de size mutlu ve huzurlu zamanlar diliyorum.
hoscakalin....

mrb arkadaşlar 4 buçuk aylık oğlum var 8.3 kilo bacakları kilosundan dolayı kat kat fakat sol bacağında daha fazla kat var malum ilk bebek olunca insan herşeyine takıyo bu normalmidir tombiş bebekleri olupta bacakları bizimki gibi olan varmıdır annişler?

acaba büyüdükçe o katlar eşitlendi mi

X