Bebeğimin bağırsakları dışarıda

Turkuazkizz

Mucizemiz👶👪
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2018
479
674
yaa sizden allah razı olsun içimi rahatlattınız. bende internette baktım 12. haftaya kadar normal yazıyor çok şükür. Dua ettığiniz içinde teşekkür ederim inşallah herkes sağlıkla kucağına alır bebeğini😊 şu an kulaklarında olanlar da allah bağışlasın. yeni yaşı sağlıkla mutlulukla gelsin inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Turkuazkizz

Mucizemiz👶👪
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2018
479
674

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mervikli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2016
520
244
25
Arkadaşlar cevap vereceklere şimdiden teşekkürler. Sorum şu 10+4 haftalık hamileyim. Bugün kontrolde bebeğim hareketli maşallah herşeyi iyiydi fakat bağırsakları göbek kordonunun orda yani dışarıdaydı. 11. hafta gibi içeri çekilmeli dedi doktorum. İnşallah düzelir benim için dua eder misiniz. Birde bu durumu duyan yaşayan var mı 😭
Korkmayın lütfen her gebelik böyle benim ki de öyleydi sonra dan içeri giriyor 🙇

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-04-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Neslhannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
2.577
1.969
yaa sizden allah razı olsun içimi rahatlattınız. bende internette baktım 12. haftaya kadar normal yazıyor çok şükür. Dua ettığiniz içinde teşekkür ederim inşallah herkes sağlıkla kucağına alır bebeğini😊 şu an kulaklarında olanlar da allah bağışlasın. yeni yaşı sağlıkla mutlulukla gelsin inşallah
Iyi düşün iyi olsun canım doktora kalsa benım oğlan kac defa ameliyat oluyodu bak bir şeyi yok çok şükür bekle bakalım biraz 🥰 Rabbım şifasını versin sağlıkla doğsun bebeğin inşallah 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-10-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Turkuazkizz

Mucizemiz👶👪
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2018
479
674
Iyi düşün iyi olsun canım doktora kalsa benım oğlan kac defa ameliyat oluyodu bak bir şeyi yok çok şükür bekle bakalım biraz 🥰 Rabbım şifasını versin sağlıkla doğsun bebeğin inşallah 🤗
Amin inşallah. Korktum açıkçası çünkü doktor amniyosentez yaparız falan dedi eve gelince biraz araştırdım içim rahatladı

Neslhannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
2.577
1.969
Amin inşallah. Korktum açıkçası çünkü doktor amniyosentez yaparız falan dedi eve gelince biraz araştırdım içim rahatladı
Allah büyük korkman normal ama korkma bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-10-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)