Bebeğimin böbreğinde genişleme varmış

Rizeli-53

önce vatan sonra sevdam ...
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.215
4.174
lızlar çok üzgünüm ayrıntılı usg de bebeğimin sağ böbrek pelvis ap çapı 5.2 sol böbrek 3.4 diyor. Allah rızası için bilen yaşayan bar mı Dr bişey demedi korluyorum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1449 gün geçti.

dilekylmz22

benim beybim,canimm beybimm ❤❤❤
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2016
6.164
3.717
33
lızlar çok üzgünüm ayrıntılı usg de bebeğimin sağ böbrek pelvis ap çapı 5.2 sol böbrek 3.4 diyor. Allah rızası için bilen yaşayan bar mı Dr bişey demedi korluyorum
arkadasmn bebegndede vardı dogumdan sonra baya kosturdular ama sımdı ıyı.normale donmus.sıkıntı yapma saglıkla al kucagna ınsallah

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1280 gün geçti.

qzleem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2016
542
611
teyzemin kızının bebeğinde vardı ayrıntılıda çıkmıştı, doğuma kadar düzeldi sıkıntı kalmadı böbrekte, ayrıca doktor nasıl bişi söylemedi sen kendin mi büyüme var diye yorumladın anlamadım ?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1469 gün geçti.

Rizeli-53

Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.215
4.174
teyzemin kızının bebeğinde vardı ayrıntılıda çıkmıştı, doğuma kadar düzeldi sıkıntı kalmadı böbrekte, ayrıca doktor nasıl bişi söylemedi sen kendin mi büyüme var diye yorumladın anlamadım ?
Can'ım Dr büyüme var dsdi takip edilecek dsdi başka hiç bişey demedi çıktı gitti kaldım öyle

_buhara_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2011
614
243
Canım korkma benim kuzenimin bebeğin de de wardı anne karnında doktor takip edicez dedi doğumdan 15 gün sonra fln ultrason çekildi hiç bi sorun yoktu hiç kafana takma takipte ol sadece..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1374 gün geçti.

Rizeli-53

Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.215
4.174
Canım korkma benim kuzenimin bebeğin de de wardı anne karnında doktor takip edicez dedi doğumdan 15 gün sonra fln ultrason çekildi hiç bi sorun yoktu hiç kafana takma takipte ol sadece..
İnşlh benim bebeğimde sağlıkla dünyaya gelir eşimde bende perişan olduk ağlamaktan. Yarın başka bi Dr a gideceğiz allahım inşlh yavrumun yüzüne bakar

qzleem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2016
542
611
429347
Can'ım Dr büyüme var dsdi takip edilecek dsdi başka hiç bişey demedi çıktı gitti kaldım öyle

anladım canım, bizimde durum böyleydi, anne karnında takip edilebiliyor, bazen doğuma kadar normale dönüyor, bazen doğumdan sonra normale dönüyor, umarım tez zamanda düzeldiğini duyarsın canım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1469 gün geçti.

burcu1888

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
2.323
2.333
32
Burda birkaç kişiden dıymuştum canım bu durumu. Ama doğuma kadar kendi kendine düzeliyormuş çoğunlukla sanırım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1483 gün geçti.

Nrmsnmz

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2016
604
229
39
Benim oğlum A hamile iken demişlerdi böbrek büyük takip edelim diye doğunca hemen usg yaptırın dediler. Doğdu hemen yaptırdık hiç bi sorun yok onu nerden çıkarmış doktorunuz dedi. Sende canını sıkma hiç bişey çıkmıyo

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1435 gün geçti.

Frddd

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2015
3.348
2.865
35
canım benim ayrıntılı sonucumda aynen yazdıgım gibi çıktı ;hafif derecede bilateral renal pelviektazi mevcut olup sag renal pelvis ön-arka çapı 4,5mm,sol renal pelvis ön arka çapı 4 mm ölçülmüştür,doktor bu sonuçla ilgili 10mm kadar normal korkulacak birşey yok dedi,takma sende bu kadar bence düzelir.

Rizeli-53

Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.215
4.174
429347

anladım canım, bizimde durum böyleydi, anne karnında takip edilebiliyor, bazen doğuma kadar normale dönüyor, bazen doğumdan sonra normale dönüyor, umarım tez zamanda düzeldiğini duyarsın canım
İnilh CANıö kızım sağlıkla gelsin başka hiç bişey istemiyorum

Rizeli-53

Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.215
4.174
Benim oğlum A hamile iken demişlerdi böbrek büyük takip edelim diye doğunca hemen usg yaptırın dediler. Doğdu hemen yaptırdık hiç bi sorun yok onu nerden çıkarmış doktorunuz dedi. Sende canını sıkma hiç bişey çıkmıyo
Evet erkek bebeklerde sık oluyormuş ama benim ki kız ya ondan çok korkuyorum

Rizeli-53

Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.215
4.174
canım benim ayrıntılı sonucumda aynen yazdıgım gibi çıktı ;hafif derecede bilateral renal pelviektazi mevcut olup sag renal pelvis ön-arka çapı 4,5mm,sol renal pelvis ön arka çapı 4 mm ölçülmüştür,doktor bu sonuçla ilgili 10mm kadar normal korkulacak birşey yok dedi,takma sende bu kadar bence düzelir.
İnşlh Can'ım senin bebeğin kız mi erkek mi . Dua et nolur benim kızım için

msbd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2017
815
976
Canim geçen hafta Ayni böyle bir durumdan yakınım bahsetti. Anne karnında büyüme varmış dedi. Bebek doğdu suan iyi Dr zamanla kendiliğinden düzelir demiş. Korkma bir şey olmaz Allahın izniyle.