Bebeğimin durumuyla ilgili kendimi suçluyorum

Evet Google a bakınca %80 yazıyor ama bugün doktor sanki %1 gibi konuşunca çok kötü hissettim sanırım aldırış etmeden kendime iyi bakıp bebeğime süt vermeye gayret etmem lazım. Henüz bir iki damla sütüm oldu
Nerdeyse 2 aydır neler yaşadın kolay mı? Artık bebişin doğdu nefes alıyor ve büyüyüp kocaman olucak, hiç stres olma. Normal giden doğumlarda bile bazen süt 3 gün gelmeyebiliyor. Dediğin gibi doktorlar en kötüsünü söyler hep. Kendine cici bak herşey düzelecek 💕💕💕

Bugün yoğun bakım doktoru bilgi verdi. Doktor çok sert ve kötü konuştu kızım 28 haftalık oradaki en küçük en kritik bebek dedi. Kalbinde delik varmış tansiyonu düşükmüş. Çok üzüldüm kendime gelemedim. Kızım dayanır inşallah

Dayanır insallah

Süt için incir ve süt kaynatmak çok iyi gelmişti bana incir uyutmasi yani

Bi de bulgur pilavı yesillik çok arttirirdi kimyon ile yerdim

Nerdeyse 2 aydır neler yaşadın kolay mı? Artık bebişin doğdu nefes alıyor ve büyüyüp kocaman olucak, hiç stres olma. Normal giden doğumlarda bile bazen süt 3 gün gelmeyebiliyor. Dediğin gibi doktorlar en kötüsünü söyler hep. Kendine cici bak herşey düzelecek 💕💕💕
Evet 6 haftamız bitiyor neredeyse. 3. Düzey en kötü yoğun bakım sanıyordum ama bugün öğrendim ki 4. Düzey de varmış biraz moral oldu bana. İnşallah dediğin gibi olur çok teşekkür ederim 🙏

Dayanır insallah

Süt için incir ve süt kaynatmak çok iyi gelmişti bana incir uyutmasi yani

Bi de bulgur pilavı yesillik çok arttirirdi kimyon ile yerdim
Bu akşam taburcu oluyorum evde bunları yapacağım şu an sadece 2 damla sütüm var şırıngaya aldım götüreceğim yine de minik kızıma

Bir an önce birbirinize kavuşursunuz sağlıcakla İnşallah 🍀🌸💝

Herkese merhabalar. 23 haftalık gebeyim perşembe akşamı ıslaklık ve ağrı ile acile gittim ve bebeğimin suyunun çok az olduğunu öğrendim yatış verildi tedaviye başlandı sadece yatıyorum. Bu bölüm çok okunduğu için belki böyle şeyler yaşayan insanlarla konuşup biraz rahatlarım diye düşündüm. Sömestr tatilinde bayağı temizlik işlerim oldu hadi bebeğim çok büyümeden evi düzene sokayım derdine düştün. Şu an bebeğimin suyunun az olmasından kendimi suçluyorum. Henüz bebeğim çok küçük doğarsa yaşayamaz diye düşünüp kendimi bitiriyorum. Sürekli bebeğimi kaybedeceğimi hatalarımı düşünüyorum bu yüzden şekerim yükseldi çok stresliyim. Bu durumu yaşayan var mı lütfen yorumlarınızı esirgemeyin hep yattığım için hep forumu okuyorum kendimi çok kötü hissediyorum…
17 Mart güncelleme
Tekrar güncelleme yapmak istedim. 5.5 hafta kızım susuz dayandı. Ama dün akşam 8 gibi bebeğin eşi ayrılması nedeniyle aşırı kanama yaşadım ve bebeğimi acil sezeryanla aldılar. Bebeğim 28+2 de 1050 gram olarak doğdu. 3 seviye yoğun bakımda ağzında burnunda hortumlar var onu öyle görmek beni yıktı. Sütüm gelse de götürsem diye dua ediyorum…Prematüre anneleri böyle bir süreç yaşadılarsa benimle paylaşmalarını rica ediyorum
Öncelikle hayırlı olsun bebişin sağlıkla büyüsün.Kuzenim iki hafta önce 27. haftasında 880 gr erkek bebek dünyaya getirdi.Daha önce cok sayıda bu şekilde kayıpları vardı.Doguma giderken tansiyonu 23 e cıkmıstı gebelik zehirlenmesi gecirdi.Cok şükür şuan durumları daha iyi.Bebek hala küvözde 1 kg yi yeni gecti.Ilk zaman kg kaybida oluyor cünkü 800 gr a düşmüstü.3.gün sütü gelmeye başladı.Hergün sağıp götürüyor.En önemlisi kendine dikkat et yemen içmene özen.Stresi artiracak seyleri dusunmekten vazgec.Nasip denen birsey vardir ve degistiremezsin.Ona iyiyken faydan var sen iyi olacaksın ki bebişin iyi olsun.Bu arada ben 7 aylik dogmusum kiz kardesim 6.5 aylik 900 gr dogdu.Suan 35 yasinda iki yavrusu var.Hersey güzel olacak insallah bol bol dua et 💐

Öncelikle hayırlı olsun bebişin sağlıkla büyüsün.Kuzenim iki hafta önce 27. haftasında 880 gr erkek bebek dünyaya getirdi.Daha önce cok sayıda bu şekilde kayıpları vardı.Doguma giderken tansiyonu 23 e cıkmıstı gebelik zehirlenmesi gecirdi.Cok şükür şuan durumları daha iyi.Bebek hala küvözde 1 kg yi yeni gecti.Ilk zaman kg kaybida oluyor cünkü 800 gr a düşmüstü.3.gün sütü gelmeye başladı.Hergün sağıp götürüyor.En önemlisi kendine dikkat et yemen içmene özen.Stresi artiracak seyleri dusunmekten vazgec.Nasip denen birsey vardir ve degistiremezsin.Ona iyiyken faydan var sen iyi olacaksın ki bebişin iyi olsun.Bu arada ben 7 aylik dogmusum kiz kardesim 6.5 aylik 900 gr dogdu.Suan 35 yasinda iki yavrusu var.Hersey güzel olacak insallah bol bol dua et 💐
Allah sizden razı olsun gözlerimden yaşlar akarak okudum. 5 damla sür götürdüm yoğun bakıma ilk sütümdü şırınga ile alabildim. İnşallah biz de o günleri görürüz

Ben oruç tutuyorum 27.haftam . Oruçtan dolayı su azalması yaşar mıyım acaba ☹️ bugün doktora gidip kontrol ettireyim bari çok korktum ya

Hem zorunlu değilsiniz hem başka bir canlıya sorumlusunuz. Yaptığınız büyük cesaret birsey olsa geri dönüşü nasıl olacak? Orucu çok severim hastalıktan kalkamayin ama tutun ama tekseniz. Bir bebeği karıştırmayın.

Konu sahibi hiç korkmayın sütü arttıracak tek şey pozitif düşünce ve uyku. Günler çabucak geçecek yanınıza gelecek.

Konu sahibi hiç korkmayın sütü arttıracak tek şey pozitif düşünce ve uyku. Günler çabucak geçecek yanınıza gelecek.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten doktorlar ağır konuşuyor çok zorlanıyorum isyan etmiyorum ama böyle konuştuklarında üzülüyorum

Prematüre bebekler survivor gibi oluyorlar. Benimkiler de 1.5 kilo doğdular, şimdi maşallahları var. Şimdi eski zamanlarımı hatırlayıp gülümsüyorum bazen, yoğun bakım kapılarında bekledim hep süt vermek için. Elime ilk verdiler tutmaya korktum, o kadar miniktiler. Sen bebeğinle kavustugunda tüm günlerinin tadını çıkarmaya ve toparlanmaya odaklan mutlaka

Desteğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten doktorlar ağır konuşuyor çok zorlanıyorum isyan etmiyorum ama böyle konuştuklarında üzülüyorum

Arkadaşımın bebeği 26 haftalık 600 gr doğdu ve şuan 12 yaşında çok güzel bir kız🥰 siz güçlü olursanız bebeğinizde güçlü olacaktır onlar bizi hissediyor. Ve şunu unutma bir anne yavrusu ile ilgili herşeyi hisseder sen doktorların dediğine değil kalbinin dediğine odaklan. Ben inanıyorum ki sene ye bu zamanlarda ne günlerdi diye hatırlayacak yanı başında uyuyan bebeğini uyansada öpsem biraz mıncırsam diye bekleyeceksin. Dualarımız sizinle❣️

Prematüre bebekler survivor gibi oluyorlar. Benimkiler de 1.5 kilo doğdular, şimdi maşallahları var. Şimdi eski zamanlarımı hatırlayıp gülümsüyorum bazen, yoğun bakım kapılarında bekledim hep süt vermek için. Elime ilk verdiler tutmaya korktum, o kadar miniktiler. Sen bebeğinle kavustugunda tüm günlerinin tadını çıkarmaya ve toparlanmaya odaklan mutlaka
Kaç haftalık doğdular yoğun bakım süreçleri nasıl oldu biraz anlatabilir misiniz

Arkadaşımın bebeği 26 haftalık 600 gr doğdu ve şuan 12 yaşında çok güzel bir kız🥰 siz güçlü olursanız bebeğinizde güçlü olacaktır onlar bizi hissediyor. Ve şunu unutma bir anne yavrusu ile ilgili herşeyi hisseder sen doktorların dediğine değil kalbinin dediğine odaklan. Ben inanıyorum ki sene ye bu zamanlarda ne günlerdi diye hatırlayacak yanı başında uyuyan bebeğini uyansada öpsem biraz mıncırsam diye bekleyeceksin. Dualarımız sizinle❣️
Yoğun bakıma ilk girip gördüğümde hayatımdaki en güzel bebek ya dedim. O kadar güzeldi ki hiç gözümün önünden gitmiyor. İnşallah kızım toparlar bırakmaz bizi

Kaç haftalık doğdular yoğun bakım süreçleri nasıl oldu biraz anlatabilir misiniz
35 haftada doğdular ama dediğim gibi kiloları düşüktü, gelişim geriliği vardı. 30 hafta uyumluydular. 14 gün kaldılar yoğun bakımda, sadece 1 kez gördüm bu süre boyunca

35 haftada doğdular ama dediğim gibi kiloları düşüktü, gelişim geriliği vardı. 30 hafta uyumluydular. 14 gün kaldılar yoğun bakımda, sadece 1 kez gördüm bu süre boyunca
Yoğun bakım seviyeleri değişti mi günden güne yoksa 14 gün sonra çıktılar mı direkt ? Bi de doktorlar böyle karamsar konuştu mu beni çok korkuttular

Yoğun bakım seviyeleri değişti mi günden güne yoksa 14 gün sonra çıktılar mı direkt ? Bi de doktorlar böyle karamsar konuştu mu beni çok korkuttular
Yani net bir şey demediler hiç. Tek bir yoğun bakımda kaldılar sadece, sanırım en düşük seviyeydi. Çünkü solunum sıkıntısı yoktu, sadece kilo için bekledik

Öncelikle geçmiş olsun. Allah umarım bebeğinizle birlikte sağlıkla evinize gitmeyi nasip eder🙏 Zor bir süreç üzüleceksiniz elbette ama kendinizi çok bırakmamaya çalışın.
Yenidoğan yoğun bakım doktorları ekstra tedbirli ve karamsar davraniyorlar. Özellikle bebeğiniz epeyce küçük oldugu icin size cçok kotu konuşmuş olabilirler. Benim oğlum vaktinde doğmasına rağmen hafiften solunum sıkıntısı olduğu için yoğun bakıma girmişti. O durumda bile epeyce korkuttu bizi doktorumuz. Benzer şey arkadaşımızın başına da geldi. Mevcut durumdan daha tedbirli yaklaşıyorlar hep.

Benimki 2.basamaktan direkt taburcu oldu. Sizinki önce 2.basamağa alınır. Sonra taburcu olursunuz. Gerçekten boşuna korkuyorsunuz. Ayni şeyleri yaşadım sizi anlıyorum ama inanın ben çok daha kötü şeyler yaşadım. Biraz inanın. Doktorlar benimki için de çok küçük bi bebek diye korkuttular ama aslında onlar bebeğin küçük olduğunu soylemeye çalışıyorlar, küçük olduğu için umut vaad etmediğini söylemeye çalışmıyorlar

Bu ramazan günü dua edin sadece. Bebegimizin yaşamaması için hicbir sebep yok. Her 10 bebekten biri erken doğuyor zaten.

Üzülüp ağlanacak bi durumunuz yok. Benim başıma neler geldiğini size anlatsam kendi derdinize binlerce şükür namazı kilarsınız.
Lütfen bi daha korku dolu endişeli bir mesajinizi görmeyeyim
Çok fena kızarım.

Bebeğimiz Allahın izniyle kapı gibi taburcu olacak. Elbiselerini ütüleyin. Süt sağın. Tatlı tüketin. Mutlu olun.

X