Bebeğimin durumuyla ilgili kendimi suçluyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Allah umarım bebeğinizle birlikte sağlıkla evinize gitmeyi nasip eder🙏 Zor bir süreç üzüleceksiniz elbette ama kendinizi çok bırakmamaya çalışın.
Yenidoğan yoğun bakım doktorları ekstra tedbirli ve karamsar davraniyorlar. Özellikle bebeğiniz epeyce küçük oldugu icin size cçok kotu konuşmuş olabilirler. Benim oğlum vaktinde doğmasına rağmen hafiften solunum sıkıntısı olduğu için yoğun bakıma girmişti. O durumda bile epeyce korkuttu bizi doktorumuz. Benzer şey arkadaşımızın başına da geldi. Mevcut durumdan daha tedbirli yaklaşıyorlar hep.
Onlara da hak veriyorum bebeğim zaten küçücük ama işte anne olarak bir umuda sarılmak istiyoruz sanırım öyle konuşunca baya kötü hissettim

Benimki 2.basamaktan direkt taburcu oldu. Sizinki önce 2.basamağa alınır. Sonra taburcu olursunuz. Gerçekten boşuna korkuyorsunuz. Ayni şeyleri yaşadım sizi anlıyorum ama inanın ben çok daha kötü şeyler yaşadım. Biraz inanın. Doktorlar benimki için de çok küçük bi bebek diye korkuttular ama aslında onlar bebeğin küçük olduğunu soylemeye çalışıyorlar, küçük olduğu için umut vaad etmediğini söylemeye çalışmıyorlar

Bu ramazan günü dua edin sadece. Bebegimizin yaşamaması için hicbir sebep yok. Her 10 bebekten biri erken doğuyor zaten.

Üzülüp ağlanacak bi durumunuz yok. Benim başıma neler geldiğini size anlatsam kendi derdinize binlerce şükür namazı kilarsınız.
Lütfen bi daha korku dolu endişeli bir mesajinizi görmeyeyim
Çok fena kızarım.

Bebeğimiz Allahın izniyle kapı gibi taburcu olacak. Elbiselerini ütüleyin. Süt sağın. Tatlı tüketin. Mutlu olun.
Çok haklısınız burdan ve özelden gelen mesajlar sağolsun biraz kendimi topladım. Bebeğim doğduğu an nefes aldıysa bu süreci de atlatacaktır orda ona çok iyi bakılıyor. Hem kızım 5,5 hafta susuz bebekti her gün ultrasonla kalp atışına bakarken doktor durmuş olabilir böyle ani ölümler oluyor derdi. Hepsini atlattı kızım. İnşallah sizin evladınız da sağlıklı bir şekilde yanınızdadır. Teşekkür ederim size.

Ciger gelisimi tamamlaninca 2.basamaga alinir. Ordan direkt taburcu olunur
Ciğer gelişimi için bir süre var mıdır yoksa tamamen bebeğe mi bağlıdır? Bugün bana üç hafta boyunca zayıflayacak kalbinde delik var tansiyonu düşük vücut ısısını kontrol edemiyor dediler. Yarın beynine bakılacakmış inşallah kanama olmaz

Ciğer gelişimi için bir süre var mıdır yoksa tamamen bebeğe mi bağlıdır? Bugün bana üç hafta boyunca zayıflayacak kalbinde delik var tansiyonu düşük vücut ısısını kontrol edemiyor dediler. Yarın beynine bakılacakmış inşallah kanama olmaz
Normalde erken dogumlarda ciğer gelisimi için anneye iğne yapilir bebegin cigerleri gelissin diye. Bana yapılmıştı.

Her bebekte farklı olabilir. Ama önü sonu gelişir yani cigerler. Kendi başına nefes alamıyor oluşu bi şey ifade etmez. Makineler ona nefes aldıracak zaten ciğer gelisimi tamamlanana kadar.

Boşuna yipratmayin kendinizi. Bebeğimiz taburcu olduktan sonra erken doğumun getirdiği takipleri olacak. Roptu, şaşılıktı filan..cunku solunum destegi alan bebeklerde bunlar yapılır. Bizim bebegimize de yapılmıştı .

Bunlar için guç toplayın. Cünkü her kontrol acabaları da birlikte getiriyor. Şimdiden kendinizi yipratmayin.

Normalde erken dogumlarda ciğer gelisimi için anneye iğne yapilir bebegin cigerleri gelissin diye. Bana yapılmıştı.

Her bebekte farklı olabilir. Ama önü sonu gelişir yani cigerler. Kendi başına nefes alamıyor oluşu bi şey ifade etmez. Makineler ona nefes aldıracak zaten ciğer gelisimi tamamlanana kadar.

Boşuna yipratmayin kendinizi. Bebeğimiz taburcu olduktan sonra erken doğumun getirdiği takipleri olacak. Roptu, şaşılıktı filan..cunku solunum destegi alan bebeklerde bunlar yapılır. Bizim bebegimize de yapılmıştı .

Bunlar için guç toplayın. Cünkü her kontrol acabaları da birlikte getiriyor. Şimdiden kendinizi yipratmayin.
10 ve 11 şubatta ciğer geliştirici yapmışlardı suyum geldiği için hemen doğum olabilir diye. Yine yapılacaktı ama doğumum çok ani oldu. 10 dakika içinde odamdan doğumhaneye alındım. Sizde de kalpte delik var mıydı ?

10 ve 11 şubatta ciğer geliştirici yapmışlardı suyum geldiği için hemen doğum olabilir diye. Yine yapılacaktı ama doğumum çok ani oldu. 10 dakika içinde odamdan doğumhaneye alındım. Sizde de kalpte delik var mıydı ?
Bizde kalpte delik yoktu ama genetik bir akciğer hastalığı ile doğdu maalesef. Hep kontrol altında

Ben hep bunu bilir bunu söylerim hatta ben de hamileyim ve beni bişey yapma diye çok darlıyorlar. Herşey olacağına varır. Bişey olacaksa siz engel olamazsınız, olmayacaksa ne yaparsanız yapın olmaz gibi. Eskiden istemeden gebe kalıp çocuk düşürmek için herşeyi yapıp düşüremeyen ninelerimiz var, gayet sağlıklı çocuklar dünyaya getirmişler. Ya da her önlemi alıp sonu kötüye giden de var şuan. O yüzden kendinizi asla suçlamayın hiç bir şey için

X