bebeğimin ense kalınlığı 4.41 mm çıktı...yaşayan ve normal doğan bebekler varmı

Gknbr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
17
7
36
ben 14+3 günlük hamileyim. 11+5 te 2li tes için dr. gittim ancak ultrasyonda ensesi 4.41 mm çıktı buda anormal bir seviyeymiş. Testi yapmadan riskli çıkacağı için 12 haftada cvs yaptırdım. Ön sonuç normal kartiyop çıktı ama asıl sonuç bu hafta veya haftaya çıkacak. Olumlu çıkar ise micro array testi yaptırmak istiyorum. Bu konuda yaşayıp bu süreçleri geçmiş kimse yokmu...okadar zor bir durumki anlatıalamaz.

ben 14+3 günlük hamileyim. 11+5 te 2li tes için dr. gittim ancak ultrasyonda ensesi 4.41 mm çıktı buda anormal bir seviyeymiş. Testi yapmadan riskli çıkacağı için 12 haftada cvs yaptırdım. Ön sonuç normal kartiyop çıktı ama asıl sonuç bu hafta veya haftaya çıkacak. Olumlu çıkar ise micro array testi yaptırmak istiyorum. Bu konuda yaşayıp bu süreçleri geçmiş kimse yokmu...okadar zor bir durumki anlatıalamaz.
Öncelikle Allah sağlık versin bebişlerimize.. Bende aynı durumla karşılaştım ensesi 4,5 çıktı. Cvs yaptırdım. Ön tanı da temiz çıktı. Doktorun bana dediği ön tank temizse detaylı sonuçta temiz oluyor genelde. Şimdi 20. Haftayı bekliyoruz detaylı ultrasonda bakılacak.

Merhaba array testi ben istedim .Henüz çıkmadı bugün yarın çıkacak . Geçen cuma dr. kontrolüne gittik miğde ve diyafram arasında 1 mm kadar su birikmiş bu testte sorun çıkabilirmiş. Yoksa ultrasonda takip edilecek. Umarım seninde bebeğin hayırlısı ile sağlıkla doğar cnm

Merhaba array testi ben istedim .Henüz çıkmadı bugün yarın çıkacak . Geçen cuma dr. kontrolüne gittik miğde ve diyafram arasında 1 mm kadar su birikmiş bu testte sorun çıkabilirmiş. Yoksa ultrasonda takip edilecek. Umarım seninde bebeğin hayırlısı ile sağlıkla doğar cnm
Benimde aynı seyler oldu hemen hemen 1 prof 2 egitim arastirma 2 tane de ozele gittim tek carenin amniyosentez oldugunu soylediler ve sonuç bekliyorum ve bayaaa da bekleyecegim idari izin falan simdi 17. Haftama geldim bu cvs yide ilk burda duydum açıkcası?neden bana hic soylenmedi ve onerilmedi ki? Siz hangi sehirde hangi doktora gidiyorsunuz?

Ayni sorunu yasamis biri olarak ben varim. Bebegimin ense kalınlığı once 3 ölçüldü sonra 3 küsur dendi. Ve doktor bana cok kesin konuştu ileri tetkik istedi. Ne olursa olsun aldirmayacaktim ve yaptirmadim sadece kan testi yaptirdim risk düşüktü orda. Su an kizim kollarimda sapasaglam cok şükür hamileligim zehir oldu ama dogana kadar şüpheyle yaşadım icinizi ferah tutun lutfen

X