Bebeğimin kalp atışlarını duyamadık. Endişelenmek için erken mi?

Batidandogangunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
108
45
39
Sat 25 haziran ve yumurtlama günümü bilmiyorum. Dolayısıyla doktorun geçen çarşamba 5 haftalık gebelik deyişi biraz şaibeli geliyor. Özele gitmiştim. 15 gün sonra gel demişti. Ancak 6 gün sonra biraz kasık ağrısı ve çok çok hafif açık kahve-turuncu arası hayali gibi de olsa bir akıntı olunca anneliktir insan şüpheye düşüyor. Doktora sordum gel bakalım dedi. Kalp atışlarına bakarız diye verdiği randevu gününden 1 hafta öncesinde bu şikayetle gittim. Bilirsiniz özel hastanelerde 10gün içinde aynı doktora yapılan ziyaretlerde giriş ücretsiz. Doğru dürüst bakmadı gibi geldi bana bu yüzden. Ultrasonda şöyle bir baktı, ki bu bakışta geçen bir haftaya oranla nasıl büyüduğünü ben bile gorebilmisken " kalp atisi alamadim" deyip hemen ust kata alttan ultrasona gönderdi. Hem alttan muayeneden ilk haftalarda korkuyorum, hem ilk hamileligimde bu yuzden erken dogum yaptigimi dusunuyorum( alttan kontrolden sonra kanama ve suyun gelmesi) Alttan ultrasona girmedim ve çıktım hastaneden. Kalp atışına bakarız dediği güne 1 hafta varken bana böyle demesi moralimi bozdu. Doktorun geçen haftaki hesabına göre kese 6 haftalık. Bu hafta için başka birşey söylemedi. Kesenin mi yoksa bebeğin mi haftası baz alınıyor kalp atışı zamanı için? Moralim altüst oldu.

Arkadaşım 8 haftalıkken duydu kalp atışını.. ikinci gebeliğinizi ilk gebeliğinizle bir tutmayın her hamilelik, doğum ve bebek kendine özgüdür.. belki geç döllenmedir.. sakin olun. Bebek tutunmaya çalıştığı ara ara kanamalar olablir
Yoğun sancı ve bildiğin kan olursa endişelenin.. sağlıkla doğsun 🤗

6+5 de bende duyamamıştım.
Doktor kese ve bebek için normal dedi.
Bu umut olmuştu.
8+5 de gittiğimde duymuştuk çok şükür. Endişenizi anlayabiliyorum.
İyi haberler almanız dileğiyle İnşAllah 👐

Sende benim gibisin hem evham yapip doktora gitmissin,kendi içinde gitmisken kalp atışında gorurum duyarım hevesiyle.
Görmediğin içinde tekrar evham yapiyorsun
.erken davranma 6. Haftadan daha sonra duyuluyor .doktorunun verdiği randevu tarihinden önce gitme .​

Ağrım olduğu için korkmuştum biraz. O yüzden gittim. Doktor hiç rahatlatıcı konuşmadı. Kalp atışını duyamadım deyip hemen alttan muayeneye postaladı. Moralim bozuldu haliyle. Zaten bu sıralar burnumdan soluyorum. Ters bir durum olsa bende herhangi bir belirti olur mu? Soğandan sarımsaktan tiksindim. Kendi terim, idrar kokusu afedersiniz soğan gibi geliyor ama o soğan da bambaşka bir kokuya evrilmiş. Soğanın girmediği yemek de olmayınca aç geziyorum, halsiz halsiz. Cuma gunu nasıl gelecek

Ben de kilom nedeniyle kalp atisini duyamadim. Inanir misin 2 defadir doktora gidiyorum rahat duyabiliyorum. 14 haftalik hamileyim. Canini sikma

Sat 25 haziran ve yumurtlama günümü bilmiyorum. Dolayısıyla doktorun geçen çarşamba 5 haftalık gebelik deyişi biraz şaibeli geliyor. Özele gitmiştim. 15 gün sonra gel demişti. Ancak 6 gün sonra biraz kasık ağrısı ve çok çok hafif açık kahve-turuncu arası hayali gibi de olsa bir akıntı olunca anneliktir insan şüpheye düşüyor. Doktora sordum gel bakalım dedi. Kalp atışlarına bakarız diye verdiği randevu gününden 1 hafta öncesinde bu şikayetle gittim. Bilirsiniz özel hastanelerde 10gün içinde aynı doktora yapılan ziyaretlerde giriş ücretsiz. Doğru dürüst bakmadı gibi geldi bana bu yüzden. Ultrasonda şöyle bir baktı, ki bu bakışta geçen bir haftaya oranla nasıl büyüduğünü ben bile gorebilmisken " kalp atisi alamadim" deyip hemen ust kata alttan ultrasona gönderdi. Hem alttan muayeneden ilk haftalarda korkuyorum, hem ilk hamileligimde bu yuzden erken dogum yaptigimi dusunuyorum( alttan kontrolden sonra kanama ve suyun gelmesi) Alttan ultrasona girmedim ve çıktım hastaneden. Kalp atışına bakarız dediği güne 1 hafta varken bana böyle demesi moralimi bozdu. Doktorun geçen haftaki hesabına göre kese 6 haftalık. Bu hafta için başka birşey söylemedi. Kesenin mi yoksa bebeğin mi haftası baz alınıyor kalp atışı zamanı için? Moralim altüst oldu.
[/
Canim Kalp atisi için erken bazıları küçüktür diye dinletmiyir boş gebelik dış gebelik yoksa sorun yok sabret .s :/

Canım kalp atisi için erken doktor küçüktür diye dinletmiyordur boş gebelik veya dış gebelik yoksa sorun yok sabret :KK66:
Son randevuda bebeği görebildim. Boş değil yani. Ama daha erken de demedi. Öyle umarsızca "kalp atışını duyamadım" deyip alttan ultrasona yolladı. Yarın yada cuma gideceğim. İnşallqh bu sefer duyulur. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum böyle😟

Öncelikle gebeliginiz hayırlı olsun.anlafigim kadarıyla doktorla hiç guvenmiyorsunuz ama sizi ve bebeğinizi gebeliğiniz boyunca takip edecek, ikinizin de sağlığı için elinden geleni yapacak olan da yine doktorlardır. Sizin gibi günde yüzlerce gebe muayene ediyorlardır, lütfen doktorunuza güvenin. Gebeliğin erken zamanlarında karından gorunemeyen durumlarda elbette vajinal muayene yapmak istemesi "alttan muayene postalamak" olmuyor. Ben aşılama ile hamile kaldım ve doktorum 12.haftaya kadar hep vajinal muayene yaptı hiçbir sorun yaşamadım çok sukur.
Kalp atışını duyanlbilmek için biraz erken olabilir, siz doktorunuzun çağırdığı tarihte gidin bence. 7,8 hatta 9. Haftaya kadar beklenebiliyor. Kendinizi biraz rahatlatmaya çalışın, inşallah yakın zamanda bebeğinizin kalp atisini duyarsınız.

bu 3. hamileliğim.ben 6+2 haftalıkken duydum kalp atışını.daha önce kalp atışını duymadığım ve kürtaj olduğum bir bebeğim vardı.kasık ağrısı ve kanama oldu.ilk önce bende inanmadım doktora başka doktora gidecektim ama kanama olunca anladım doktorun doğru dediğini.demekki sağlıklı bir gebelik değilmiş üzelme dedi doktorum.inş.senin bebeğinin kalbi atar..

Öncelikle gebeliginiz hayırlı olsun.anlafigim kadarıyla doktorla hiç guvenmiyorsunuz ama sizi ve bebeğinizi gebeliğiniz boyunca takip edecek, ikinizin de sağlığı için elinden geleni yapacak olan da yine doktorlardır. Sizin gibi günde yüzlerce gebe muayene ediyorlardır, lütfen doktorunuza güvenin. Gebeliğin erken zamanlarında karından gorunemeyen durumlarda elbette vajinal muayene yapmak istemesi "alttan muayene postalamak" olmuyor. Ben aşılama ile hamile kaldım ve doktorum 12.haftaya kadar hep vajinal muayene yaptı hiçbir sorun yaşamadım çok sukur.
Kalp atışını duyanlbilmek için biraz erken olabilir, siz doktorunuzun çağırdığı tarihte gidin bence. 7,8 hatta 9. Haftaya kadar beklenebiliyor. Kendinizi biraz rahatlatmaya çalışın, inşallah yakın zamanda bebeğinizin kalp atisini duyarsınız.
Yaşadığım olumsuzluklardan sonra ister istemez kafamda bir acaba oluyor. Özele gidiyorum. Normalde tek tek iceri alirlar ama bu gidisimde icerde iki kisi daha vardi ve benimle nerdeyse hic ilgilenmedigini dusundum. Bir de mevzu kalp atisi olunca, zaten asiri hassas bir donemdeyiz, ikileme dustum. Belirttigim sebepten dolayi alttan muayeneden cidden cekiniyorum.

bu 3. hamileliğim.ben 6+2 haftalıkken duydum kalp atışını.daha önce kalp atışını duymadığım ve kürtaj olduğum bir bebeğim vardı.kasık ağrısı ve kanama oldu.ilk önce bende inanmadım doktora başka doktora gidecektim ama kanama olunca anladım doktorun doğru dediğini.demekki sağlıklı bir gebelik değilmiş üzelme dedi doktorum.inş.senin bebeğinin kalbi atar..
Bende kanama olmadi. Sadece cok hafif koyu sari bi akinti, ki idrar da bu donemde o renk gibi. Insallh iyidir

Yarin yada cuma gidecegim. Insallah ben de duyarim😟
Benimde sat 25 haziran... Bugun gittim kontrolüme, 7+6dayiz şuan, çok şükür duyduk kalp atışlarını. Bende senin gibi duymadığım için hep birşey mi oldu diye düşünüyordum, korkma canım benimde ağrılarım var. Bazen nefesimi kesiyor hatta. İlk 5 haftalık iken gittim, birde bugün. Benim drum erken gelme bir anlamı olmaz, 7 haftada gel demişti. Bugün sordum, 8 haftaya yaklaşmış dedi dr. Karindan ultrasonla çok net duyduk sende git ve güzel haberleri getir ♥️♥️♥️♥️

X