Çocuk Hastalıkları Bebeğimin lenf bezlerinde şişme

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bendimm

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
5.473
9.987
Herkese merhabalar, oğlumu emzirirken birkaç gün önce farkettim arkadaşlar, kulak arkası ve baş kısmında beze vardı. Rutin dr kontrolünden de yeni geçmiştik, kan sayımı vs herşey gayet normal. Bugün bezeler için tekrar dr a gittik.
Enfeksiyondan dolayı olabilir dedi, kasıkta da iki tane buldu. Antibiyotik verdi, iki hafta sonra tekrar bakalım dedi.
Oğlumun dişleri çok erken çıktı, suanda 12,5 aylık ve 16 dişi var,( bunu söyleme sebebim dişler zorlamış olabilir mi çocuğu diye söylüyorum)
Birkaç gün önce hapşırık ve en fazla 38 derece ateş eşliğinde bi soğuk algınlığı geçirdi. Bir hafta önce de aşısını oldu.
Dr a da hepsini söyledim tabi.
Kediyle temas etti mi dedi, evde beslemiyoruz ama parkta sahilde vs emekliyor, sonra eller hep ağzında.
Ne kadar dikkatte etsek, yıkasakta..
Belki ordan bir mikrop almış olabilir.
Hiçbir enfeksiyon belirtisi olmadığı halde lenf bezlerinin şişmesi de ayrı bir canımı sıkıyor.
Arkadaşlar sizin de benzer yaşadığınız durumlar oldu mu?
Bu iki hafta bana çok zor geçicek, küçülme vs olmazsa Allah korusun farklı tetkikler isteyecekler, içim çok sıkılıyor, endişeleniyorum.
Sizden iyi birşeyler duymak istiyorum..
Mune Mune konunun yeri burası olmayabilir, ama en azından birkaç cevaptan sonra taşırsanız çok sevinirim. Anlayışınız işin teşekkür ederim.
Dağınık yazdım sanırım kafam yerinde değil, kusura bakmayın :KK43:

cok gecmıs olsun
annemde benzer sıslıkler oldu
doktor kedı beslıyor musunuz dedı
ve evet beslıyoruz

bıkac ılac verdı annem duzenlı kullandı genel kontrol edıldı ve gectı
zararsızdı

Bana zararsız göründü, endişe etme. Bir kaç lenfte şişme olması demek enfeksiyon var/vardı demek. Geçecektir geçmiş olsun.

cok gecmıs olsun
annemde benzer sıslıkler oldu
doktor kedı beslıyor musunuz dedı
ve evet beslıyoruz

bıkac ılac verdı annem duzenlı kullandı genel kontrol edıldı ve gectı
zararsızdı
Teşekkür ederim cevabınız için, inşallah bizde de aynı hızla geçip gider. Annenizin hangi bölgedeki lenf bezleri şişmişti?

benim dudağımda uçuk çıkmadan iki gün önce lenf bezlerimde korkunç bir şişme oluyor yutkunurken bile ağrıyor, doktorum bunun korkulacak bir şey olmadığını söylemişti.. çabuk şişip geç düzeliyorlar korkulacak bir şey değil kanımca..

Teşekkür ederim cevabınız için, inşallah bizde de aynı hızla geçip gider. Annenizin hangi bölgedeki lenf bezleri şişmişti?
kasıklardaydı sonra da koltuk altında cıktı once korktuk lenf bezlerınde kıst dedıler baya bı ınceledıler
halbukı cogu kedı besleyende olu mus mınık canavarın tırmıklarından hep ...aşılı olmasına ragmen
zararsızmıs tedbır amaclı tedavı edıldı

Bana zararsız göründü, endişe etme. Bir kaç lenfte şişme olması demek enfeksiyon var/vardı demek. Geçecektir geçmiş olsun.
İnşallah zararsızdır, bir enfeksiyon belirtisi olsa kafamda daha net oturacak ama iki üç gün hapşırdı burnu aktı bir iki gece çok hafif ateşi çıktı, o kadar. Bu kadarcık hastalık lenf bezlerini bu kadar şişirir mi şaşırdım :KK43:

İnşallah zararsızdır, bir enfeksiyon belirtisi olsa kafamda daha net oturacak ama iki üç gün hapşırdı burnu aktı bir iki gece çok hafif ateşi çıktı, o kadar. Bu kadarcık hastalık lenf bezlerini bu kadar şişirir mi şaşırdım :KK43:
Bebeğin küçük, ateş yapmayacak kadarki virüsler bile şişirebilir, bağışıklık sisteminin tanımadığı bir tür olabilir. Ben bazen hasta olduğumu boynumdaki bezeden anlıyorum klasik semptomları göstermediğim halde. Doktorunun tavsiyesini bekle ama endişe etme bu süreçte.

Bebeğin küçük, ateş yapmayacak kadarki virüsler bile şişirebilir, bağışıklık sisteminin tanımadığı bir tür olabilir. Ben bazen hasta olduğumu boynumdaki bezeden anlıyorum klasik semptomları göstermediğim halde. Doktorunun tavsiyesini bekle ama endişe etme bu süreçte.
Teşekkür ederim, sabırla bekleyeceğim tabi ki. Aslında özellikle araştırma hastanesine götürmedim hemen röntgen vs isterler hiçbir şeyi de yoktur boşuna radyasyon alır diye, ama evlat işte.
Can sıkmadan olmuyor. İki hafta sonra küçülür, büyüme çoğalma vs olmaz inşallah da bizde bayram ederiz.

Benimde arada çene kemiğimin altında yumru yumru şeyler elime gelir hatta en son yıne vardı şimdi siz yazınca aklıma geldi kontrol ettim kaybolmuşlar. Çocukken ensemde vardı bikaçtane onlarda geçmişti bidaha orada çıkmadı. Çok önemli bişey değildir umarım.

Benimde arada çene kemiğimin altında yumru yumru şeyler elime gelir hatta en son yıne vardı şimdi siz yazınca aklıma geldi kontrol ettim kaybolmuşlar. Çocukken ensemde vardı bikaçtane onlarda geçmişti bidaha orada çıkmadı. Çok önemli bişey değildir umarım.
Teşekkür ederim, inşallah değildir, gelip geçicidir.

bendimm bendimm merhaba bebeğiniz nasıl oldu,bzmde bu ara dişler üst üste geliyor?2gün önce sağlı ve sollu hareket eden cok küçük beze farkettm.sürecinz nasıl oldu

bendimm bendimm merhaba bebeğiniz nasıl oldu,bzmde bu ara dişler üst üste geliyor?2gün önce sağlı ve sollu hareket eden cok küçük beze farkettm.sürecinz nasıl oldu
Merhaba, oğlumu bir süre çocuk dr.u takip etti, geçmeyince çocuk onlolojisine yönlendirdi.
Oradaki dr kan tahlili bile yapmaya gerek görmesi, boğazında da var, vücudun bağışıklık sistemiyle alakalı dedi.
Gözle görülür bir büyüme dışarıdan farkedilir şekilde olmadığı sürece korkmayın ara sıra kontrol edin elimizle dedi.
9 yasına kadar olabilirmiş. Birde Allah korusun kötü bir hastalığı olsa yemesi içmesi, uykusu, halsizliği Herşeyiyle belli eder dedi.
Tabi ki bunları duyana kadar uyku nedir bilmedik.
Kulak arkasında hala var, hoşuma gitmiyor ama yapacak birşey de Yok..
Bizde asıdan sonra oldu Buarada. Bu ay sonu tekrar aşısı var ben şimdiden sıkıntısını yasıyorum acaba bir reaksiyon olacak mı diye :KK43:
Sizin yavrunuz kaç yasında, aşı yada hastalık durumu oldu mu?

Merhabalar tekrardan,bnm bebeğim 9aylık bi ay önce grıptı ama ben dha yeni farkettm.önceden var olan bişeymidi yoksa yeni mi cıktı bilmıorum.dişlerımz cok hızlı cıktı acaba onunla alakası var mı bilmıorum.işin kötüsü ailemn yanındayım 20gün snr dönücm burdaki dr ada güvenebilirmym bilmıorum.dışardan gözle görülür bişe yok elediğimde farkettm.hareketli bişe ama bnmde cnm cok skıldı inşallah kötü bişe cıkmaz

Merhaba aynı şikayet bizdede var 18 aylık aşıdan sonra oldu dişlerini se erken çıkardı dediğiniz gibi bu arada kafada kuşak arkasında saçlı yerde uara çıktı acaba o mu yaptı bilemiyorum. .3 doktora götürdüm ultrason ve kan yapıldı takipte olun dendi büyür mü acaba diye..büyümez inşallah 2 ayda bir ultrason çekilip takip edilceke ..doktor kaybolmaz bunlar ama korkacak bişi de değil dedi bize..acaba sizin bebekler nasıl oldu son durumlar ne

Merhaba aynı şikayet bizdede var 18 aylık aşıdan sonra oldu dişlerini se erken çıkardı dediğiniz gibi bu arada kafada kuşak arkasında saçlı yerde uara çıktı acaba o mu yaptı bilemiyorum. .3 doktora götürdüm ultrason ve kan yapıldı takipte olun dendi büyür mü acaba diye..büyümez inşallah 2 ayda bir ultrason çekilip takip edilceke ..doktor kaybolmaz bunlar ama korkacak bişi de değil dedi bize..acaba sizin bebekler nasıl oldu son durumlar ne
Bizim dr.muz cok küçük olduğunu Allah korusun buyume veya bi kızarıklk olursa takıpte olmamızı söledi..

Geçmiş olsun ayni durum bizde de var 3 aylıkken mercimek kadardı farkettiğimde daha da küçük olabilir şimdi 14 aylık ve üç ay önce 1.5 cm demişlerdi bu hafta yine gideceğiz sürekli büyüyor farkediyorum. Sizde süreç nasıl oldu şuan kaç cm acaba?

Geçmiş olsun ayni durum bizde de var 3 aylıkken mercimek kadardı farkettiğimde daha da küçük olabilir şimdi 14 aylık ve üç ay önce 1.5 cm demişlerdi bu hafta yine gideceğiz sürekli büyüyor farkediyorum. Sizde süreç nasıl oldu şuan kaç cm acaba?
İyi günler çoçuğunuzun durumu ne oldu benim kızımında kulak atkadı lenf bezi şişti

X