Bebeğimin neyi var?

Kuzum alerjilerde farjli bulgular oluyor. Kakasi bile degisiyor.

Ben sana sorunu söyleyim benimde bebegim öyleydi midesi yaniyor cocugun reflusu var emmeyide sutude red ediyor.

Aptamil AR mama deneyebilir misin? Normalde doktorlarda bu mamayi oneriyor veya ilac veriyor simdi ilaci foktor onersin ama ben sana bunu oneririm.

Mamayi dene yogun kıvamlı oldugu icin kusmayacaktir. Ve istahi acilacak.

Birde vitaminlerine bakildi mi?
Denicem o mamayı maması bitti bitecek zaten🙏🏻 Bu arada b12 eksik ama vitamin alıyoruz 🙏🏻

7aylık bebeğe olur mu bu acaba hafif burnu tıkandı
Yok simdi bal alerjisi olabilir henuz cok erken bal icin aktarda nane yagi var biraz keskin bir kokusu var ama bence burnunun ucuna sürün nane yagini acilir hemen.

Birde aktarda yinr migren tasi diye bir tas var krem gibi bisiy tas dendigine bakmayin cok etkili bende de burun tikanikligi var suruyorum hemen açılıyor. En kotu serum fizyolojik varya onunla burnu sürekli temizle :KK43:

Allah bagislasin canimm.

Eger hirilti varsa goguste mutlaka vikisle gogsunu ve kalin bir pecete ile kapat uyurken yap eminim iyi olcaktir..

Geçmiş olsun çok üzüldüm, günde 5 den fazla yapması ve ishal olması zaten kötüyken birde kusma eklenince ne kadar yesede kilo almaz bebiş, ishal için biogaia damla vermişti bize doktor ama onun fiyatı yüksek ve sigorta karşılamıyor, kusma sorununu nasıl çözersiniz bilemiyorum. Herşeyi deneyin en son pirinç unu, bebe biskuvisini sulandırıp verseniz bile olur en azından kilo aldırır. nurse harveyin d vitamini var içinde başka vitaminler de bulunuyor onunda fiyatı biraz yüksek ama sağlık konusunda alternatif çözüm olmuyor malesef. Bebek eşyasından kısıp yatırımı ilaçlara yapmak en mantıklısı.

Merhaba arkadaşlar burada yeniyim iyi akşamlar diyorum öncelikle.. Gelelim soruma.. aylardır hastahanelerden çıkamıyoruz lütfen yardımcı olun... bebeğim 6 ay 22 günlük inanın o kadar bunaldım ki. Hamileliğim ilaçlarla geçti doğum yaptım emziremedim, bebeğim sarılık oldu hiç uyanmıyordu biberonla verdim ve sonra meme reddi yaşadım 1 hafta tek emzirebildim. Sağarak veriyorum mama takviyesi ile. Bebeğim sürekli huysuz kusuyor mide bulantısı çok fazla beslenmek istemiyor nesi var anlayamıyor doktorlar keyfi yerinde deyip gönderiyorlar.
Kendi sütümü, mamayı biberonla veriyorum eliyle itiyor ağzını kitliyor ağlıyor sonra aç ta bıraktım ama yok yok az kg alıyor aldığını da veriyor... çok yoruldum Eşim sen bu çocuğu böyle yaptın hastahaneye gide gele diyor... ben bebeğimin sıkıntısı olduğunu biliyorum ilk 2-3 ay böyle değildi MaaşAllah çok güzel sütünü mamasını içerdi yarı yarıya düştü beslenmesi birşey olacak diye korkuyorum göz altları çöktü artık bebeğimin😔😔😔 nolur akıl verin artık internetten araştırarak tanı koyup çocuk doktorlarına olabilir mi diye soruyorum... 😔😔😔 laktoz intoleransı ve inek sütü alerjisinden şüpheleniyorum yarın test isticem alerji doktorundan... Gecem gündüzüm belli değil bebeğimi dünyaya getirmekle ona kötülük mü yaptım diye kendimi suçluyorum artık 😔😭😭😭
merhaba cnm laktoz alerjisi olabilir birde bebeğin halsizlik yaşıyormu çölyak testide iste bizim başımıza da benzer bı durum geldi altı aylıktan sonra ek gıdaya geçtiğimizde öğrendik

Arkadaşlar hepinize çokk teşekkür ediyorum 🙏🏻❤️ ek gıdaya geçince herşey geçti çok fazla test yaptırıp çok fazla kan verdim o kadar pişmanım ki anlatamam… Üstüne düştükçe daha kötü oldu pes ettim ve ek gıdaya yavaştan başlayınca bile geçti çok şükür🥲🥲❤️ ilaçlardan oldu diye düşünüyorum keşke hiç vermeseydim ev ilaç doldu görünce kendime çok kızıyorum… sebebi belli değilken neden yazılan ilaçları verirsin ki değil mi? Artık bebeğime göre hareket ediyorum çok şükür geçti o günler Allah kimseye yaşatmasın🥲❤️🧿

oncelikle gecmis olsun bebek 6 aylik olmus artik ona havuc pirinc patetesli hafif bir ek gida ile yemege baslayin yag tuz gibi seyler vermeyin ama.ishaline haslanmis az patetes verin birsey olmaz korkmayin benim ogluma ozel hs dr 16 yil once 4 aylikken zayifladigi gerekcesiyle baslamisti.

oncelikle gecmis olsun bebek 6 aylik olmus artik ona havuc pirinc patetesli hafif bir ek gida ile yemege baslayin yag tuz gibi seyler vermeyin ama.ishaline haslanmis az patetes verin birsey olmaz korkmayin benim ogluma ozel hs dr 16 yil once 4 aylikken zayifladigi gerekcesiyle baslamisti.
Merhaba çok şükür geçti o günler ek gıdaya geçtik ama çoğu besinde yüzünde 4-5 tane kırmızı noktalar çıkıyor anlam veremedim alerji değildir vücut ilk kez tanıyor diye düşünüyorum. Bazen oluyor bazen olmuyor çünkü ama artık çok üstüne düşmüyorum sonra daha kötü oluyor 😃

X