Bebeğimin uykuya dalma sorununu nasıl çözebilirim

ben de yeni sutten kestim sipayi, verdim babasi uyuttu bir hafta, ben hic odaya girmedim, gece uyandiginda da o bakti.
simdi alisti ben de uyutuyorum.
Göğsünde ağrı oldu mu goha? Gelen sütü sağdın mi? Ben de büyük ihtimal babaya paslacagim belki anneanneye.

Bi kaç gün zorlar ama pes eder bence alamayacağını anlayınca :) sadece sen sakinleştirici kullan bi kaç gün :KK70:
bizden akıllılar onlar :)
Ya diyorum kışı geçirelim. O ara da gündüz yavaştan azaltirim sut azalır.26-27 ay civarı keserim yani inşllah.Suan gözümde çok büyüyor ya tuvalet eğitimi de var sonrasinda
Geceleri de huni takarim napayim:deli:

[
10 ayda 2 uyku gerekir. 45 dakika uyku felaket uykusudur bir kere. Hic uyumamasindan daha zararli. 2 saatten uzun gunduz uykusu da gece uykusundan çaldığı için, 2 saati gecerse uyandırılır. En ideali 1-1.5 saat kadar olan 2 uyku. Ikinci uyku 45 dakikaya kisaldiginda ve artik uyumaya direndiginde yavas yavas tek uykuya dusurulur. Bu da yaklasik 15 aydan sonra
dogrudur evet benIkinci uyku 45 dakikaya kisaldiginda ve artik uyumaya direndiginde yavas yavas tek uykuya dusurulur kismini yanlis anlamisim sanirim :) benim kiz 2.uykuyu uyumuyor artik neredeyse

Ya diyorum kışı geçirelim. O ara da gündüz yavaştan azaltirim sut azalır.26-27 ay civarı keserim yani inşllah.Suan gözümde çok büyüyor ya tuvalet eğitimi de var sonrasinda
Geceleri de huni takarim napayim:deli:
Ben o ikinci kısım delirmece olan ev eğitimindeyim şu an :KK47:

Ama iyi gidiyoruz maaşallah :)

bence gündüz tek uykuya düşmek için çok erken, genellikler 18civarını uygun buluyorlar bizim kızlar(ikiz ve 25aylıklar) 14aylıkken tek uykuya donduk ancak ondan sonra gunduz 2saat ksdar uyumaya basladılar ondan once tek seferde 1-1,5saat bile uyumazlardı. Yalnız gece beslenmesi uykuyu cidden etkiliyor. Ben 18aylıkken kestim gece emzirmesini ondan sonra süt veriyordum tek sefer, bir gun mideden rahatsız olunca ikizlerden biri doktor süt verme dedi gece süt süt diye aglayınca ıhlamur verdik bir süre sonra onuda kestim ondan beri gece uyanmama süreleri arttı. Kocaman oldular hala 1-2 kez uyanırlar hatta bazen 3. O bakımdan siz cok sanslıymışsınız 10aylıkken kaç kez kalktıgımı bilmezdim, sabaha kadar bi birine bi birine:) yalnız uyuduktan sonra gece 2ye kadar uyanana eşim bakar. Ayrıca gece yatışı da erken değil bence o aylarda 7.30falan yatıyordu bizimkiler. Şuan bile 8,30-9 arasında uyuyorlar sabah 6,45-7,15 aralığında kalkıyorlar . Bizimde dinlenmeye vaktimiz olmalı. Sizinkinin sorununun tatil sonrası adaptasyon oldugunu düşünüyorum ben. Odalarında yer varsa bir sure yanlarında uyuyun belki sizi orda hissedince bukadar uyanmaz. Uykusuzluk ciddem çok zor, Allah yardımcınız olsun

Benim kızım 5 yaşında,oğlum 11 aylık.İnan 11 aydır doğduğundan beri bir gece kesintisiz uyuduğunu bilmem.Bir ara iyice çığlık çığlığa uyanıyordu.Zor sakinleştiriyordum.Şimdide defalarca uyanıyor.Benimki 2 kere uyansa ben sevinirim bu durumda.Bazı çocuk böyle işte uykusu sorunlu.Kızım böyle değildi benim.Napalım canları sağolsun.Benimkinin dişleri de ard arda patladı birazda ona yoruyorum.1 ayda 5 tane diş oluverdi ağzında.İlk ikisi 3 gün arayla patladı.6.da patlamak üzere.O da sıkıntı yapar haliyle.

Büyüme atağında çünkü bebeğiniz.
O kurduğunuz muhteşem süzen yazlıktan dolayı bozulmadı.
İlk 9 ay sorunsuz olan uykular 10. Ayda bozulur ve artık kendi nasıl istiyorsa öyle devam eder.
Benim de 11 aylık bebeğim var.
9 ay dolana kadar sadece acıktığı için uyanır, daha mama yerlen geri dalardı.
Şimdi ise ne gece ne gündüz uyutamıyoruz.
Geceleri 3 4 defa uyanıyor ama her seferinde 40 45 dk bazen 1 saati aşıyor geri uyutmam.
Yatağına geri koyduğum an cıngar çıkarıyor, tırmanıyor tepeye.
Sanki az önce horlayan kendisi değil gibi, hemen uykuyu bitiriyor.
Günde toplam 9saat uyuyor, şaka gibi!
Atağın geçmesini, 1 yaşının dolmasını bekliyorum ben.
Ondan sonra yeni bir düzen kuracağım.

Gerçi büyük oğlum iki yaşında, geceleri hala defalarca uyanır çığlık çığlığa ağlar, bu sebeple bizle yatıyor çünkü 10 dan fazla uyanıyor.
Sizin bocalamanız gayet normal, bende bin beter bir türü daha var.

Pinar sibirskynin ucreti 3 ay once 1300 liraydi. Benim bebegim de tam 10 aylik. 7 aylikken uyju egitimi verdim. Hatta basli basina bir konuda anlattim. Ama biz de tam devam edemedik. Disarida, bebek arabasinda, otomobilde hic uyutamadim. Sadece besiginde uyur haldeydi. Mecburen disarilarda ayagimda sallamaya alistirdim simdi oyle devam ediyorduk sorun yoktu. Ana 2 haftadir emmeden dalmıyor. Gunduz uykulari bozuk. Ama gece uyanmiyor. Bir kere ben uykusunun icinde emziriyorum.
Her bebek farklidir ama benim bebegim beni gorunce asla uyumuyor. Uyaninca kameradan bakıyordum saga sola donup uyuyordu odasina girmiyordum. Eger girersem koyveriyor cigligi ve geri uyumuyor.
Sizin cok uyku eğitimlik bir durumunuzu goremedim ama yine de vermeye kararliyim derseniz ben elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisayim

Galıba bır konu okudum o sıze aıt ama kullanıcı adınız farklı o sız mısınız?
Sanırım aynı kısının uygulamasıyla denemısız bende denedım ılk uykuyu 20. dakıkada ıkıncı uykuyu 60 dk sonunda bıle yaptıramadım oyle zorladı yanı benı. ama sonunda oldu kesıntısızde uyudu ama benım o zaman derdım gunduz cok cok kısa uyuması ıdı 20 dk 30 dk 40 dk elımıze yuzumuze bulastırmamısızdır ınsallah. ben mayıs ayında egıtım verdım hazıran sonunda egıtım uctu.

Buarada konuyu actıgım gun 11 de o uyurken emzırdım aynı odada yattım ve sabaha karsı uyandı ve kolaycacık daldı. Aha dedım duzelıyor ama dun aksam yıne 11 de emzırmeden ben o uyandı 12.30 kadar yatır kaldır uyut salla emzır ayakta salla kucakta salla derken maaf ettı benı. sabaha karsıda uyandı o da kısa surdu ama sonuc olarak cok duzensız uyanma saatlerı . uyanma sayısı az da olsa gerıye uyutabıldıgım sure cok uzun gercekten

Uyku eğitimi de denemişsiniz, sebebi dişler degil mi diyorsunuz kesin?
Çünkü bizim iğrenç berbat bir bir uyku meselemiz vardı, ben hep dişlere bağladım.
Sabahları ağlaya ağlaya işe gidiyordum, dayanamadım, çocuğun kontrolünde ilaç istedim doktordan.
1 hafta kullandık bıraktık.
Sonra muhteşem olmadi tabii ama insanlığımı hatırlayacak kadar uyumaya başladım.
Nedır o ılac ne ıcın verıldı. Acıkcası konuyu actıgım gun bu aksam bıraz calpol verıcem dıye ıcımden gecırıyordum ama ıyı kı unutmusum eve gıdınce

bence dişi çıkacaktır çocuğun. zaten akıllı bir bebekmiş maşallah. kolay değil tabi bi 20 lik çıkarıyoruz perişan oluyoruz.

Gece neden 3 kere emziriyorsunuz ki? Bence düzeni o bozuyor. Böyle olması çok normal. Benimde bebeğim 8 aylık. 6. Aydan sonra gece yarısı emzirmeyi bırak dedi doktor. 5-6 aylıkken de gece 1kez kalkmamı önerdi kilosu normal olduğu için. Sizinkinin de kilosu iyi. Bence gece emzirmeyi kesin. Çok geç kalmışsınız gece emzirmeyi bırakmak için. Veya bir çocuk doktoruyla görüşün
Uyku eğitimini de 3 Aydan sonra vermeye başladım benimki gece deliksiz uyur. Her ağladığında da gitmem yanına. Doyurup yatırırım kendi uyur. Sallayarak ya da emzirerek uyutmadım. İlk başlarda zor oldu ama alıştı
Ben gecede 3 kere emzırmıyorum aslında 24 saatte 3 kere emzırebılıyorum gece harıc. Sabah ıse cıkmadan, aksam eve donunce ve uyuturken gece emzırmesını o yuzden suanda bence bırakmamam gerekıyor.

Onun harıcınde ben gece emzırmesını hıc kesmek zorunda kalmadım cunku benım oglum zaten uyanmıyordu yanı oyle bır gırısımde bulunmama gerek kalmıyordu. Bebek yenıdogankende ben hıc emzırmeye kalkmadım 2 kere uyanıyordu o zamanda .

sımdı ıse ıse gıttıgım ıcın ve sabah 5.30 da kalktıgım ıcın panıkleyıp uyandıgında emzırıyorum cok baska bısey bu yasamayan anlamaz 11 de yatıyorum 12 gıbı uyanıyor 2 de gerı uyutabılıyorum. 4 te bır daha kalkıyor mu? Geberıyorum uykusuzluktan

HOŞ GELDİN CUTE.
Allah analı babalı büyütsün inşallah . uyku problemlerini hep yaşadım . çözüm bulamadım

Nedır o ılac ne ıcın verıldı. Acıkcası konuyu actıgım gun bu aksam bıraz calpol verıcem dıye ıcımden gecırıyordum ama ıyı kı unutmusum eve gıdınce
Calpol çığlık çığlığa uyandığı zamanlarda verdim dişi ağrıyor diye ama hiç faydası olmadı.

Doktor 3 bitkisel ilaç ismi verdi, uyku düzenleyici olarak mı geçiyor bilmiyorum.
Day&night şurup kullandık bizimkine.
Ama gündüz uykuları baygın geçtiği için ve kısmen işe yaradığı için bir hafta dolmadan bıraktık, aslında düzenli kullanım gerekiyor.

Ben çocuğun kötü bir döngüde olduğunu, uykusunu bir kez uzatabilsem döngüyü değiştireceğimizi düşünüyordum, ilacı onun için istedim.
İlaç birkaç güne etki etti veya öyle denk geldi belki de, gece yine çok kalktı ama saatlerce emmedi 5 dakika falan emip uyudu.
Yalnız gündüz uykusundan başını kaldıramıyordu, ben zorla uyandırıyordum.

Yine belki öyle denk geldi belki ilaçtan bilmiyorum, uykusu hiç o zamanki kadar bozuk olmadı, bozulsa da 3-5 gün sürdü.
Bu arada bozuk uyku dediğim 10 kez falan kalktığı geceler.

Şu an 25 aylık, hala gündüz uykusunda 1 kez, gece uykusunda en az 2 kez emmek için kalkar, bu iyi tablomuz.
İnşallah bulursunuz bir çare.

Galıba bır konu okudum o sıze aıt ama kullanıcı adınız farklı o sız mısınız?
Sanırım aynı kısının uygulamasıyla denemısız bende denedım ılk uykuyu 20. dakıkada ıkıncı uykuyu 60 dk sonunda bıle yaptıramadım oyle zorladı yanı benı. ama sonunda oldu kesıntısızde uyudu ama benım o zaman derdım gunduz cok cok kısa uyuması ıdı 20 dk 30 dk 40 dk elımıze yuzumuze bulastırmamısızdır ınsallah. ben mayıs ayında egıtım verdım hazıran sonunda egıtım uctu.

Buarada konuyu actıgım gun 11 de o uyurken emzırdım aynı odada yattım ve sabaha karsı uyandı ve kolaycacık daldı. Aha dedım duzelıyor ama dun aksam yıne 11 de emzırmeden ben o uyandı 12.30 kadar yatır kaldır uyut salla emzır ayakta salla kucakta salla derken maaf ettı benı. sabaha karsıda uyandı o da kısa surdu ama sonuc olarak cok duzensız uyanma saatlerı . uyanma sayısı az da olsa gerıye uyutabıldıgım sure cok uzun gercekten
Evet izinli ikinci hesabim. Uyku egiminden neredeyse 2 ay sonra uzadi gunduz uykulari. Eger hep uyandigi belli bir saat varsa,oglum alarm kurmus gibi 38 dakikada uyanir mesela, ondan bir kac dakika once girip hafif uyandırıp derin uykuya gecmesi sağlanıyor. Ben denemedim ama yontem bu.
Bu arada besikte kalma suresi 1 saati tamamlamali. Uyumazsa 1 saat sonunda aliniyor besikten. Ağlayınca emzirmek yok. Meme ve aglama baglantisi kurmamali. Agladim ve meme geldi baglantisini kurarsa her agladiginda agzina ister. O uyurken gidip emzirilmeli, ruya öğünü olarak. Sonra da karninin tok oldugunu bildiginiz icin, yakin saatteki aglamalarinda kendi kendine uykuya geri donmesini beklemelisiniz 15 dakika. Zaten bir sure sonra uyanmiyorlar.
Gunduz uykusunu uzatmak icin 6 aydan once 30 dk, 6 aydan sonra 45 dk uykuya geri dondurmek icin ugrasmak gerekiyor. Gunduz uykulari duzgun olunca gece uykusu düzeliyor.
Bu gece benimki de 2de uyandi 5te zor uyuttum. 8de yine uyandı. Zombi gibi geziyoruz

X