Bebeğimin uykuya dalma sorununu nasıl çözebilirim

Evet izinli ikinci hesabim. Uyku egiminden neredeyse 2 ay sonra uzadi gunduz uykulari. Eger hep uyandigi belli bir saat varsa,oglum alarm kurmus gibi 38 dakikada uyanir mesela, ondan bir kac dakika once girip hafif uyandırıp derin uykuya gecmesi sağlanıyor. Ben denemedim ama yontem bu.
Bu arada besikte kalma suresi 1 saati tamamlamali. Uyumazsa 1 saat sonunda aliniyor besikten. Ağlayınca emzirmek yok. Meme ve aglama baglantisi kurmamali. Agladim ve meme geldi baglantisini kurarsa her agladiginda agzina ister. O uyurken gidip emzirilmeli, ruya öğünü olarak. Sonra da karninin tok oldugunu bildiginiz icin, yakin saatteki aglamalarinda kendi kendine uykuya geri donmesini beklemelisiniz 15 dakika. Zaten bir sure sonra uyanmiyorlar.
Gunduz uykusunu uzatmak icin 6 aydan once 30 dk, 6 aydan sonra 45 dk uykuya geri dondurmek icin ugrasmak gerekiyor. Gunduz uykulari duzgun olunca gece uykusu düzeliyor.
Bu gece benimki de 2de uyandi 5te zor uyuttum. 8de yine uyandı. Zombi gibi geziyoruz
ben egıtımdeyken hem gunduz uykuları uzadı hemde gece kesıntısız uyuyordu. Sımdı gunduz guzel uyuyorda gecelerı bılıyorsun zaten.
Pekı sızınkı uyanınca suanda tamamen uyanık kalıyor mu? yoksa benım gıbı uyutulmayımı beklıyor cunku benımkı uyanık degıl ama uyumuyorda . Tam dıyor oh be 10 dk sonra ben tam uykuya dalacakken bısey oluyor uyanıyor. Suanda 11 emzırmesı yapmaya kararlıyım tabı 11 kadar uyanmamasını arzu edıyorum cok zor oluyor tam bebek uyuyor buyugu uyuyor hadı dıyosun ıkı rahat edeyım oda olmuyor, e gece nasıl gececek oda bellı degıl.
Egıtıme suanda asla donemem sahsen benım arkadasımda protokol ılk 6 ay ıcındı 6 aydan sonra daha zor olacagını bılıyorduk kı zaten calısıyorum suanda baslatsamda annemden o ıstıkrarı goremem . Ama basaran cok kısı varmıs okuyunca ben becerıksız cıktım herhalde dedım. Yazlıkta ev ıslerıne dalmasaydım kı bunda sununda cok etkısı var esım hafta sonları geldı buyuk olanda o kadar sure tek basına ustelık yazlık gıbı daha sessız sakın yerlerde benı bekleyemıyordu. Bahce kapısı evın kapısı camı acıkmı derken zaten egıtımın altından gırıp ustunden cıktık ama yınede sorunsuz uyuyordu. Ne olduysa eylulde oldu ıstanbula donmemızle.

Büyüme atağında çünkü bebeğiniz.
O kurduğunuz muhteşem süzen yazlıktan dolayı bozulmadı.
İlk 9 ay sorunsuz olan uykular 10. Ayda bozulur ve artık kendi nasıl istiyorsa öyle devam eder.
Benim de 11 aylık bebeğim var.
9 ay dolana kadar sadece acıktığı için uyanır, daha mama yerlen geri dalardı.
Şimdi ise ne gece ne gündüz uyutamıyoruz.
Geceleri 3 4 defa uyanıyor ama her seferinde 40 45 dk bazen 1 saati aşıyor geri uyutmam.
Yatağına geri koyduğum an cıngar çıkarıyor, tırmanıyor tepeye.
Sanki az önce horlayan kendisi değil gibi, hemen uykuyu bitiriyor.
Günde toplam 9saat uyuyor, şaka gibi!
Atağın geçmesini, 1 yaşının dolmasını bekliyorum ben.
Ondan sonra yeni bir düzen kuracağım.

Gerçi büyük oğlum iki yaşında, geceleri hala defalarca uyanır çığlık çığlığa ağlar, bu sebeple bizle yatıyor çünkü 10 dan fazla uyanıyor.
Sizin bocalamanız gayet normal, bende bin beter bir türü daha var.
Ben fılmgıbı ıle senı aynı kısı sanmıstım ılk basta.

Tamamen durum 11 aylıktakı bebek gıbı . Bır uyanıyor tamamen uyanıyor ınanamıyorum. Çok zor dalıyor . Gunde sızınkınden daha uzun uyuyorda o arada uyutmaya cabalamalarımı cıkarmıyorum . Butun bunların ısıgında buyugunde uykusu cok kotu durumda. Okula gıttıgı ıcın uyuyor da gece bazen ben odadayım kardesını uyutmaya calısıyorum anneee dıye bagrıyor , korkuyor. Gıt gel durumlardayız hala

ben egıtımdeyken hem gunduz uykuları uzadı hemde gece kesıntısız uyuyordu. Sımdı gunduz guzel uyuyorda gecelerı bılıyorsun zaten.
Pekı sızınkı uyanınca suanda tamamen uyanık kalıyor mu? yoksa benım gıbı uyutulmayımı beklıyor cunku benımkı uyanık degıl ama uyumuyorda . Tam dıyor oh be 10 dk sonra ben tam uykuya dalacakken bısey oluyor uyanıyor. Suanda 11 emzırmesı yapmaya kararlıyım tabı 11 kadar uyanmamasını arzu edıyorum cok zor oluyor tam bebek uyuyor buyugu uyuyor hadı dıyosun ıkı rahat edeyım oda olmuyor, e gece nasıl gececek oda bellı degıl.
Egıtıme suanda asla donemem sahsen benım arkadasımda protokol ılk 6 ay ıcındı 6 aydan sonra daha zor olacagını bılıyorduk kı zaten calısıyorum suanda baslatsamda annemden o ıstıkrarı goremem . Ama basaran cok kısı varmıs okuyunca ben becerıksız cıktım herhalde dedım. Yazlıkta ev ıslerıne dalmasaydım kı bunda sununda cok etkısı var esım hafta sonları geldı buyuk olanda o kadar sure tek basına ustelık yazlık gıbı daha sessız sakın yerlerde benı bekleyemıyordu. Bahce kapısı evın kapısı camı acıkmı derken zaten egıtımın altından gırıp ustunden cıktık ama yınede sorunsuz uyuyordu. Ne olduysa eylulde oldu ıstanbula donmemızle.
Su an bi aksilik yoksa 10bucuk civarı uyuyor. 6 gibi ben emziriyorum o uyanmadan. 8 gibi de uyanıyor.
Ama eğer uyanacagi varsa, tamamen uyaniyor. Bu gece 2 de uyandi. Defalarca emzirdim, ayagimda salladim, kucaginda salladim, yanina yatirdim. Tam ayık degil gozu kapali ama asla dalmıyor. Biraktigim an ağlıyor. Ama bir derdi vardi sanirim. Normalde boyle degil.
Uyumadan once emzirin ve ruya ogunu icin 4 saati bekleyin. 4 saatten once kendi uyanirsa, mumkunse bi 15 dakika odasina girmeden bekleyin. Saga sola donup uyuyabilir. Önce aglardi bebegim, simdi aglamiyor. Hatta hic uyanmıyor.
Duzen değişikliği illa ki etkiliyor bebekleri. Mevsim de birden değişti. Belki gecici birseydir

Su an bi aksilik yoksa 10bucuk civarı uyuyor. 6 gibi ben emziriyorum o uyanmadan. 8 gibi de uyanıyor.
Ama eğer uyanacagi varsa, tamamen uyaniyor. Bu gece 2 de uyandi. Defalarca emzirdim, ayagimda salladim, kucaginda salladim, yanina yatirdim. Tam ayık degil gozu kapali ama asla dalmıyor. Biraktigim an ağlıyor. Ama bir derdi vardi sanirim. Normalde boyle degil.
Uyumadan once emzirin ve ruya ogunu icin 4 saati bekleyin. 4 saatten once kendi uyanirsa, mumkunse bi 15 dakika odasina girmeden bekleyin. Saga sola donup uyuyabilir. Önce aglardi bebegim, simdi aglamiyor. Hatta hic uyanmıyor.
Duzen değişikliği illa ki etkiliyor bebekleri. Mevsim de birden değişti. Belki gecici birseydir
20 gundur bende bugun yarın gıdeyerek kendımı sakınlestırıyorum. Bazen sabahları aglıyorum cunku gercekten hıc uyumamıs oluyorum. Ben odada o kadar aglamasına fırsat veremıyorum abısı var. Kı suanda oyle cok korkuyorum kı uyanıp uyanmayacak dıye ık dese basına gıdıp once bakıyorum uyanıyor mu ne oluyor dıye :KK43:

20 gundur bende bugun yarın gıdeyerek kendımı sakınlestırıyorum. Bazen sabahları aglıyorum cunku gercekten hıc uyumamıs oluyorum. Ben odada o kadar aglamasına fırsat veremıyorum abısı var. Kı suanda oyle cok korkuyorum kı uyanıp uyanmayacak dıye ık dese basına gıdıp once bakıyorum uyanıyor mu ne oluyor dıye :KK43:
Bebegimin halini anlatsam bi de oturur ona aglardiniz. Butun dunya uyur, benim bebegim uyumaz diyordum. Cok patolojik bi uyku bozukluguydu. Simdi de, oglum uyursa herkes uyuyabilir diyorum. Isterseniz bi sure odalarını ayırın. 2 haftaya alışır en fazla. Uyku dongulerinde kendi kendine geri dalabilmeyi öğrenirse, aglamaz. Bu arada ben 24 saatte 5 kez emziriyorum. Her uykudan uyandiginda ve gece uykusundan once ve bir kez ruya öğünü. 10 aylık.

Aynısını yaşadım ve artık cinnet gecirecektim.

İşe başlayana kadar gece bir kez uyanıp mamasını yiyip yatan cocuğun işe başladığımın haftasına geceleri her iki saatte bir uyanmaya başladı. Artık uykusuzluktan zombi gibi olmuş, balkona cıkıp sinirden ve yorgunluktan hüngür hüngür ağlar olmuştum.

Ne kadar kitap varsa alıp okuyup uyku eğitimi vermeye karar verdim ama ben onu değil o beni eğitti :) Ne denediysem yapamadım ve pes ettim. Bu arada gündüz uykuları gayet iyiydi ve beşiğinde sallanarak uyuyordu.

Havalar cok sıcak dedim, büyüme atağı dedim böylece uykusuz, kahvelerle :) dolu günler gecti.

En son geçen hafta cuma günü akşam uyuturken beşik kırıldı ben de bu bana Allahın bir işareti dedim ve odasındaki park yataga götürüp bıraktım :KK70:

Yanındayım, burdayım, şişşş pat pat derken o gece bir kez uyandı. Kucağıma almadım.

Ertesi gece iki kez uyandı ağladı, kucağıma almadım.

Dün gece aylar sonra ilk kez kesintisiz uyudum. Allaha sükürler olsun. Gözlerim sismişti uyumaktan :)

Aynısını yaşadım ve artık cinnet gecirecektim.

İşe başlayana kadar gece bir kez uyanıp mamasını yiyip yatan cocuğun işe başladığımın haftasına geceleri her iki saatte bir uyanmaya başladı. Artık uykusuzluktan zombi gibi olmuş, balkona cıkıp sinirden ve yorgunluktan hüngür hüngür ağlar olmuştum.

Ne kadar kitap varsa alıp okuyup uyku eğitimi vermeye karar verdim ama ben onu değil o beni eğitti :) Ne denediysem yapamadım ve pes ettim. Bu arada gündüz uykuları gayet iyiydi ve beşiğinde sallanarak uyuyordu.

Havalar cok sıcak dedim, büyüme atağı dedim böylece uykusuz, kahvelerle :) dolu günler gecti.

En son geçen hafta cuma günü akşam uyuturken beşik kırıldı ben de bu bana Allahın bir işareti dedim ve odasındaki park yataga götürüp bıraktım :KK70:

Yanındayım, burdayım, şişşş pat pat derken o gece bir kez uyandı. Kucağıma almadım.

Ertesi gece iki kez uyandı ağladı, kucağıma almadım.

Dün gece aylar sonra ilk kez kesintisiz uyudum. Allaha sükürler olsun. Gözlerim sismişti uyumaktan :)
Ay ne guzel darısı basımıza olsun ınsallah
ne kadarlık sızın bebek ?
Buarada bende park yataga gecmek ıstıyorum mobılya besıgı cok severek oglumun odasına uyumlu dıye yaptırdım o yuzden cok ıcım el vermesede ondan vazgecmek zorundayım sanırım. Bırde mobılya besık odadan cıkacak gıbıde degıl sanırım ayrılması gerekıyor bu aksam artık ınsallah mobılyayı odanın bır koseısne cekıp park yatagı koyacagım eger olursa mobılyayı satarım artık napayım

Ay ne guzel darısı basımıza olsun ınsallah
ne kadarlık sızın bebek ?
Buarada bende park yataga gecmek ıstıyorum mobılya besıgı cok severek oglumun odasına uyumlu dıye yaptırdım o yuzden cok ıcım el vermesede ondan vazgecmek zorundayım sanırım. Bırde mobılya besık odadan cıkacak gıbıde degıl sanırım ayrılması gerekıyor bu aksam artık ınsallah mobılyayı odanın bır koseısne cekıp park yatagı koyacagım eger olursa mobılyayı satarım artık napayım
Aslında 10 aylık ama 6,5 aylık doğdu düzeltilmiş 7,5 aylık. Gelişimi de o yönde.
Park yatak müthiş oldu ki ben de hic sevmem park yatagı cok plastik plastik gelir hep bana.

Bir de ben park yatakta oynamasına vs hic müsade etmiyorum. Onun sadece yatmak icin olduğu intibası veriyorum. Hava karardığında rutinlerimizi yapıp öpücük verip yatırıyorum. Dilerim böyle devam eder...

Siz de en yakın zamanda bu işi cözersiniz umarım. Uykusuzluğun, yorgunluğun ne demek olduğunu cok iyi biliyorum.

Cute hem hoşgeldin hem de hayırlı olsun kuzum Allah gönlüne göre verdi 2 erkek anası oldun ömrün boyu herşey gönlünce olsun

Ben gecede 3 kere emzırmıyorum aslında 24 saatte 3 kere emzırebılıyorum gece harıc. Sabah ıse cıkmadan, aksam eve donunce ve uyuturken gece emzırmesını o yuzden suanda bence bırakmamam gerekıyor.

Onun harıcınde ben gece emzırmesını hıc kesmek zorunda kalmadım cunku benım oglum zaten uyanmıyordu yanı oyle bır gırısımde bulunmama gerek kalmıyordu. Bebek yenıdogankende ben hıc emzırmeye kalkmadım 2 kere uyanıyordu o zamanda .

sımdı ıse ıse gıttıgım ıcın ve sabah 5.30 da kalktıgım ıcın panıkleyıp uyandıgında emzırıyorum cok baska bısey bu yasamayan anlamaz 11 de yatıyorum 12 gıbı uyanıyor 2 de gerı uyutabılıyorum. 4 te bır daha kalkıyor mu? Geberıyorum uykusuzluktan
24 saatteyse eğer normal hatta az bile. Ben uyuttuktan sonra gece yarısı 3 kez sandım. Bende işe giderken emziriyorum gelince emziriyorum işe gidince sağıyorum orda maalesef. Belki 5-6 kez emziriyorum bende

24 saatteyse eğer normal hatta az bile. Ben uyuttuktan sonra gece yarısı 3 kez sandım. Bende işe giderken emziriyorum gelince emziriyorum işe gidince sağıyorum orda maalesef. Belki 5-6 kez emziriyorum bende
İste gece durumu karısık canım ne olacağı belli olmuyor sukur olsun İkı gun dur eski duzenı de gidiyor da ben onların odasında yatıyorum haliyle diken ustunde uyuyorum bugun de yatayım sonra yatak odasına donecegım

İste gece durumu karısık canım ne olacağı belli olmuyor sukur olsun İkı gun dur eski duzenı de gidiyor da ben onların odasında yatıyorum haliyle diken ustunde uyuyorum bugun de yatayım sonra yatak odasına donecegım
Çok zor bilmez miyim Allah yardımcınız olsun belki geçici bi dönemdir atak dönemleri oluyor diyorlar

Oğlum Ali 34 aylık. 12. ayından beri akşam 21:00 gibi odasına geçer, yatağına uzanır. Ben de yanına uzanırım, masal falan derken uyur. Ama öncesi bir sene çok çok çok zordu. Ne sallamayla, ne uyku eğitimiyle bir yere varamadım. Sadece sabrettim. O zamanlar da ayağımda sallandığı sürece uyurdu ya da elektrikli beşiğinde. Çözüm bulamamıştım. Yürümeye falan başladığında öğle ve gece uykusuna kendi yatmaya başladı. Allah yardımcınız olsun.

X