bebeğimin yürümesi için neler yapabilirim.

Öncelikle sakin olun çünkü bebeğinizin en çok sakin bi anneye ihtiyacı var. Başkalarını umursamayin. Bebeğinizin gelişimi inanın çok normal. Benim oğlum 41+ da doğdu 8 aylıkken bile yamuk oturuyodu dengesini iyi kuramiyodu. Bir yaşındayken yatar pozisyondan oturur pozisyona geçmiyodu. Şuan 14 aylık bi yerlerden tutup kalkmaya başladı . Bana da herkes çok şey söylüyo ama umurumda değil .ben onun annesiyim ve herşeyin yolunda gittiğinin farkındayım. Selçuk şirin in yetişin çocuklar kitabını okumaya başladım. Kitapta beni en çok şaşırtan bilgilerden biri gelişim tablolarının geçerliliğini çok uzun yıllardır kaybettiğini söylemesi oldu. Yani gerçeği yansıtmıyor ve uzun yıllardır hiç bir bilimsel yayında kullanılmıyor. Şu aylarda şu kadar kilo, boy, şu ay döndü bu ay yuvarlandı vs vs bunlar bilimsel değil yani çok çok çok eski bilgiler.
Yeni bilgi her çocuğun gelişimi farklıdır. Üstelik siz prematüre bi meleğin annesisiniz bu tip malupulasyonlar yapanlara papuc bırakmayın
Merhaba benim oğlumda 1 yasinda kendi tutunup kalkamıyor ve emeklerken oturma pozisyonuna geçemiyor yürümesi de parmak ucu şimdi nasıl merak ettim cvplarsaniz sevinirim

Merhaba benim oğlumda 1 yasinda kendi tutunup kalkamıyor ve emeklerken oturma pozisyonuna geçemiyor yürümesi de parmak ucu şimdi nasıl merak ettim cvplarsaniz sevinirim
Şuan 16 aylık oldu. Desteksiz yürümeye yavaş yavaş 15 ayda başladı. Benim oğlum da oturma pozisyonuna gerçekten çok geç geçmeye başladı 13 ama büyük ihtimalle 14 aylıkken geçmeye başladı . Bir yaşında ayağa kalktı desteksiz yuruyemiyordu ve oturma pozisyonuna gecemiyodu.ne zaman geçti hatırlamıyorum. . Şuan normal basıyo ama ayak baş parmakları alttan sık sık soyuluyo . Bu da parmaklara daha kuvvetli bastığını gösteriyo.

Merhabalar. Yürüme geç.olabilir ama parmak ucunda yürüyorsa çocuk dr una bir gösterin belki başka bölüme sevk eder, kasılma olabiliyor ayak kaslarında, fizik tedavi gerekebiliyor. Erken tedavi çok önemli çünkü . Bir de eğer w şeklinde oturuş vars mutlaka düzeltin çok zararlıymış

Merhabalar. Yürüme geç.olabilir ama parmak ucunda yürüyorsa çocuk dr una bir gösterin belki başka bölüme sevk eder, kasılma olabiliyor ayak kaslarında, fizik tedavi gerekebiliyor. Erken tedavi çok önemli çünkü . Bir de eğer w şeklinde oturuş vars mutlaka düzeltin çok zararlıymış
Çocuk doktoruna götürdüm ön muane etti .Suan çok küçük olabilir dedi.sonra kan tahlilinde bi değere baktılar düzgün çıktı. Ama işte genede endişe ediyorum

Çocuk doktoruna götürdüm ön muane etti .Suan çok küçük olabilir dedi.sonra kan tahlilinde bi değere baktılar düzgün çıktı. Ama işte genede endişe ediyorum
Anladım , çocuk dr u sıkıntı yok dediyse hiç üzmeyin kendinizi biraz daha gözlemleyin.baktınız içiniz rahat etmiyor bi çocuk nöroloğuna götürürsünüz

Şuan 16 aylık oldu. Desteksiz yürümeye yavaş yavaş 15 ayda başladı. Benim oğlum da oturma pozisyonuna gerçekten çok geç geçmeye başladı 13 ama büyük ihtimalle 14 aylıkken geçmeye başladı . Bir yaşında ayağa kalktı desteksiz yuruyemiyordu ve oturma pozisyonuna gecemiyodu.ne zaman geçti hatırlamıyorum. . Şuan normal basıyo ama ayak baş parmakları alttan sık sık soyuluyo . Bu da parmaklara daha kuvvetli bastığını gösteriyo.
Inşallah kısa sürede herşey yoluna girer. O niye böyle bu niye böyle diye düşünmeden edemiyorum. Parmak ucu yürümesi canımı sıkıyor

Inşallah kısa sürede herşey yoluna girer. O niye böyle bu niye böyle diye düşünmeden edemiyorum. Parmak ucu yürümesi canımı sıkıyor
Ben parmak ucuna başkasından dolayı götürdüm. Doktor 3 yaşına kadar normal ama yürüteç vs kullanmayın dedi. Ben çok ısrarcı davranınca filim çekti temiz çıktı. İnşallah sizin çocuğunuz da bir an önce yürür . Çocuğun gelişimi değil ama beni çevrem çok yormustu

Ben parmak ucuna başkasından dolayı götürdüm. Doktor 3 yaşına kadar normal ama yürüteç vs kullanmayın dedi. Ben çok ısrarcı davranınca filim çekti temiz çıktı. İnşallah sizin çocuğunuz da bir an önce yürür . Çocuğun gelişimi değil ama beni çevrem çok yormustu
Inşallah allah hepimize iyilikler versin.yurutece 1 aydır hıc koymuyorum ondan öncede az duruyodu.

merhaba anneler...34 haftalik doğup 32 hafta ile uyumlu olan bir kızım var.suanda düzeltilmiş 1 yaşında kronolojik 14 aylık.kendi kendine oturabiliyor 5aydir.istedigi yere yuvarlanarak gidiyor iki hafta bile olmadi yatar durumdan oturur duruma gecmeye basladi.bir kaç gundurde bir yerlerden tutunup dizlerinin üstüne kalkabiliyor anca ayağa kalkamiyor henüz.elindem tutunca yürüyor yeni yeni kanepede siralamaya başladı ama dengesini kaybedip düşüyor henüz yanlız duramıyor.ne yapmalıyım gün icersinde evde yürütmeye çalışıyorum elimden geleni yapıyorum herkez daha yurumedimi diyw baski yapiyor daha kalkamiyor bile uykularım kaçıyor çok üzülüyorum kızımda çok istiyor yürümeyi bu arada parmak ucuna çok basıyor ne yapabilirim önerileriniz varmı.
Onunla ilgilenmekten başka yapmanız gereken bir şey yok.
Zaten her şey normal görünüyor.
Elalem el kadar bebek için bile sid*k yarıştırır onlara ne bakıyorsunuz.
Kimi çocuk geç yürür kimi erken.
Şuan zaten başlamış hareketlenmeye.
Oynaması için buldunduğu odaya parkelerin üzerine oyun matı sererseniz üşümez.

Onunla ilgilenmekten başka yapmanız gereken bir şey yok.
Zaten her şey normal görünüyor.
Elalem el kadar bebek için bile sid*k yarıştırır onlara ne bakıyorsunuz.
Kimi çocuk geç yürür kimi erken.
Şuan zaten başlamış hareketlenmeye.
Oynaması için buldunduğu odaya parkelerin üzerine oyun matı sererseniz üşümez.
tskkur ederim bebeğim 1 aydir yürüyor çok şükür.

X