Doğuma Hazırlık Bebegin Anne karninda sertlesmesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
13. Haftalarda baslamisti. Doktor elektrik supurgesi, temizlik, is yapmayi yasaklamisti. Magnezyum baslamistik. Dikkat edince daha az kasilip toplanma oluyordu. 38.haftada dogum yaptim. Vakti zamaninda saglikla gelsin insallah

Bende bugun tam 30+4 haftaligim
28. Haftada hastanelik olmustum bu durum yuzunden yapmam gereken tek seyin yatmam oldugunu demislerdi
Evet yatiyorum ve hic sorunum yoktu
Bugun kalktim sadece elbiseleri dolaba koyarkzn bir agri hissettim hemen uzandim baktim karnim gene sertlesmis

Sertlesme soyle olmali bir sertlesince butun karin sertlesip gobekte toplaniyorsa dokundugunuzda hic yumusak bir yer kalmiyorsa bu maalesef kasilma o yuzden dikkat etmeniz gerek
Ben hata yaptim anlamadim 25 mmde rahim uzunlugum dinlenmeye ozen gosterin bende korktum bugun agri olunca
Yirmi sekiz haftalıgim ben bu anlattiginiz sertleşme bende yirmi altıncı haftadan beridir var o zamandan beri doktora gitmedim henüz erken doğum belirtisi mi bu , gözüm korktu aynı anlattiginiz gibi top gibi oluyor,bir yerde toplanıyor, ve aşırı sert oluyor 🥺

Yirmi sekiz haftalıgim ben bu anlattiginiz sertleşme bende yirmi altıncı haftadan beridir var o zamandan beri doktora gitmedim henüz erken doğum belirtisi mi bu , gözüm korktu aynı anlattiginiz gibi top gibi oluyor,bir yerde toplanıyor, ve aşırı sert oluyor 🥺
Valla cnm 15 gunde bir doktora gidiyorum takip ediliyor suan 31+5 olduk haftaya yine kontrolum var hala sertlesmeler kasilmalar devam.ediyor benim erken dogum.riskim var birde kayiplar ve erken dogum oykum oldugundan surekli gozlem altindayim allahtan nst de sanci cikmiyor

Canim eger heryerin toplaniyor ve cok sertlesiyorsa ornegin dokundugunda hic bir yerin yumusak degilse bu kasilma
Ama bir yerin toplaniyor azda olsa yumusaklik varsa bu bebek toplanmasi
Doktoru gormeni tavsiye ederim ben kasilmalar yuzunden erken dogum riski yasadim 28.haftada ama ilaclarla duzeliyor hic korkma erkenden onlem almak en temizi

Valla cnm 15 gunde bir doktora gidiyorum takip ediliyor suan 31+5 olduk haftaya yine kontrolum var hala sertlesmeler kasilmalar devam.ediyor benim erken dogum.riskim var birde kayiplar ve erken dogum oykum oldugundan surekli gozlem altindayim allahtan nst de sanci cikmiyor
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun, sağ sağlim kucagimiza mutlu huzurlu bir şekilde almayı nasip etsin inşallah, çok zor işiniz rabbim güç versin , benim ilk gebeliğim o yüzden bilmiyorum nasıl olur , ama sancılarım ara ara oluyor dün gece dört kere büyük sancı girdi, beş saniye falan sürdü her biri , erken doğum belirsitisi mi acaba

Canim eger heryerin toplaniyor ve cok sertlesiyorsa ornegin dokundugunda hic bir yerin yumusak degilse bu kasilma
Ama bir yerin toplaniyor azda olsa yumusaklik varsa bu bebek toplanmasi
Doktoru gormeni tavsiye ederim ben kasilmalar yuzunden erken dogum riski yasadim 28.haftada ama ilaclarla duzeliyor hic korkma erkenden onlem almak en temizi
Hiç yumuşak yer kalmıyor taş gibi oluyor kasılma olduğunu bilmiyordum , doktoruma hemen danisicam , erken doğum riski olduğunu hissediyordum çünkü hep böyle taş gibi oluyordu , umarım bir sorun çıkmaz 🥺 teşekkür ederim 🥰

Merhabalar 35+6 haftalık hamileyim maksimum 2 haftadır yani bebek 33 haftalıkken acaip agrılarım oldu doktora her gittigimde kasıgım cok ağrıyor belim ağrıyor dedikçe normal diyip beni eve gönderdi en son 35+3'ken nstye girdim ağrım eşiğim %40 aşmış durumdaymış doktor acile yönlendirdi serum aldım ama tekrar girdigimde %40in altına inmedigi için hastaneye yatırdı akciğer geliştirici igneler magnezyum ve serum aldım sabaha yakın 4 kere nstye girdim sabah agrılarım geçti beni taburcu etti ve bir hap yazdı nidicard diye kullandım bu sefer gece 4 de lavaboya kalkınca vajinamda bir ağrı oldu kasıgımdada bir saat bekledim geçmedi ama ağrım cok yüksek cıkmadı nst'de ama doktor en ufak ağrı da gel mutlaka dedi ama bende smdi açılma yok bebek ise 2500 kg daha zayıf erken dogmasını istemiyorum hastane çantasını bile hazırlamamıştım eve geldim bugun itibari ile hazır tutmaya karar verdim benim gibi olan var benimde karnımda acaip sertleşmelerm var doktor sürekli yat lavaboya kalk sadece dedi ilaçla nereye kadar durdurulur bir bilginiz varmı bebegimde asla dönmedi sezeryanla alcak zaten olursa öyle söyledi erken dogmasını hiç istemiyorum ben gibi olan varsa yardımcı olabilir mi en azından 38 haftaya kadar gitsin istiyorum :KK43:

Hiç yumuşak yer kalmıyor taş gibi oluyor kasılma olduğunu bilmiyordum , doktoruma hemen danisicam , erken doğum riski olduğunu hissediyordum çünkü hep böyle taş gibi oluyordu , umarım bir sorun çıkmaz 🥺 teşekkür ederim 🥰
Ah kesinlikle sorun her kasilma rahim duvarini kalinligini olcerse iyi olur incelme varmi diye ntsye baglarlar insallah birsey olmaz zamaninda gelir
Rica ederim ♥️

Arkadaslar mrb...30+4.haftalik hamileyim 28. Haftadan beridir bebegim karnimda toplanip sertlesiyor ve baxen nefes darligina, kramplara neden oluyor. bundan dolayi 10 gun once doktora gittim nst ye girdim hic sanci cikmadi takipte kalacaz diyip yolladi yine bu haftada da ara ara devam etti ve iki gundur siklasti tekrar doktora gittim.bu defa ozel bir hastanede muayene oldum. Nst ye girdim sanci cikmadi ama sertlesmeler fazlasiyla devam ediyor. daha once erken dogumum oldugunu kizimin 33 haftada dogdunu ve pihtilasma oykum oldugunu anlattim izotonik serum, adalat crono30mg tablet ve celestone chronodose ampul verildi ama sondaki iki ilaci eczanede bulamadim paxartesi ecza depolarina bskacz sormak istedigimm bu durumla karsilasan annrlerimizin tecrubdlerininden yararlanmak istyrm bu cocugumunda erken dogmasini istemiyorum ayni seyleri yasamak istemiyorum. Ne gebelikten ne dogum.sonrasi anneligimden birsey anlamadim pramature bir bebek buyuttum cok zorlu bir surecti😞😞 yasamis anneler bir kac hafta dayanan var mi sanci cikmasada bu sertlesme kasilma erken dogum.belirtisi olarak kabul edilir mii acikcasi guzel seyler dumaya cok ihtiyacim varr simdiden tesekkur ederimm
Bana sağlık ocağında ebe karnın taş gibi sertlesince doğum belirtisi demisti ama bilemem tabi

Benim karnim hep sert ve dar sadece 4 kg almisim zayif minyon yapiliyim cocugum karnkmda rahat degil hem suyu azalmis hem dar birde cok uzun bir bebek ama kilosu 1800 yarin son duruma bskacklar
Yer bulamadık ama senin canım yanıyor sağlıkla al canım kucagina

Braxton hicks yani yalancı sancı yaşadığınız. Bu haftalarda normal ben 26dayım ben bile yaşıyorum normal yani.
Bu nst sonucum dr daysnabilirsen bir haft dsha tutabilir defi bebegin suyu 4 e inmis dedi bir hafta dsha tkip verdi

Eklentiler

• IMG-20220803-WA0003.jpeg
    IMG-20220803-WA0003.jpeg
    116,5 KB · Görüntüleme: 221
İlk kızımda öyle olurdu,çalıştığım için özellikle gunduz vakitlerinde sertleşir bir kenarda toplanirdi.dr sikintili birsey olmadığını,öyle birsey olduğunda hemen ayaklarımı uzatarak oturmamı söylerdi.vakit buldukça da dinlenmem gerektiğini iyi gecelegoni söylerdi gercektende dinlenmek iyi gelirdi.sikintisiz doğum yaptım,sizede hayırlı doğumlar dilerim

Erken dogum yaptim cocugun suyu bitme derecesine geldi sexeryanla alindi 1900 dogdu (33+5)biraz kuvozde kalcak insallah saglicakla kucagima alcmm dualarinizi eksik etmeyin
Aaa doğum olmuş bile,1900 gram guzell bir kilo,kuvoz şuan onun iyce toparlanması için,çok uzun kalmaz muhtemelen.saglicakla birbirinize kavuşursun ins.

Merhabalar 35+6 haftalık hamileyim maksimum 2 haftadır yani bebek 33 haftalıkken acaip agrılarım oldu doktora her gittigimde kasıgım cok ağrıyor belim ağrıyor dedikçe normal diyip beni eve gönderdi en son 35+3'ken nstye girdim ağrım eşiğim %40 aşmış durumdaymış doktor acile yönlendirdi serum aldım ama tekrar girdigimde %40in altına inmedigi için hastaneye yatırdı akciğer geliştirici igneler magnezyum ve serum aldım sabaha yakın 4 kere nstye girdim sabah agrılarım geçti beni taburcu etti ve bir hap yazdı nidicard diye kullandım bu sefer gece 4 de lavaboya kalkınca vajinamda bir ağrı oldu kasıgımdada bir saat bekledim geçmedi ama ağrım cok yüksek cıkmadı nst'de ama doktor en ufak ağrı da gel mutlaka dedi ama bende smdi açılma yok bebek ise 2500 kg daha zayıf erken dogmasını istemiyorum hastane çantasını bile hazırlamamıştım eve geldim bugun itibari ile hazır tutmaya karar verdim benim gibi olan var benimde karnımda acaip sertleşmelerm var doktor sürekli yat lavaboya kalk sadece dedi ilaçla nereye kadar durdurulur bir bilginiz varmı bebegimde asla dönmedi sezeryanla alcak zaten olursa öyle söyledi erken dogmasını hiç istemiyorum ben gibi olan varsa yardımcı olabilir mi en azından 38 haftaya kadar gitsin istiyorum :KK43:
Merhaba dogurdunuzmu bilmiyorum ama bende bunlari 28. Haftadan beri yasadim tek iyi gelen sey evde yatmak dinlenebildiginiz kadar dinlenin

X