Doğuma Hazırlık Bebegin Anne karninda sertlesmesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben de daha 26 haftalık hamileyim. 3-4 haftadır gün içinde karnım taş kesiliyor birkaç kez. Tamamı hem de taş gibi sert olup 20-30 sn sonra düzeliyor. Özellikle idrara sıkışınca direkt taş kesiliyor. Çok da sıkışmış gibi oluyorum gidiyorum az bir şey idrar yapıyorum. Anlamadım. Doktor bir şey olmaz dedi. Kendisi perinatalog. Allah hayırlara çıkarsın

Ben de daha 26 haftalık hamileyim. 3-4 haftadır gün içinde karnım taş kesiliyor birkaç kez. Tamamı hem de taş gibi sert olup 20-30 sn sonra düzeliyor. Özellikle idrara sıkışınca direkt taş kesiliyor. Çok da sıkışmış gibi oluyorum gidiyorum az bir şey idrar yapıyorum. Anlamadım. Doktor bir şey olmaz dedi. Kendisi perinatalog. Allah hayırlara çıkarsın
Hiç bişey olmaz canım benim de öyleydi özellikle idrara sıkıştıgımda tas gibi oluyordu karnım erken doğum falan yapmadım gayet normal bir durummuş

Hiç bişey olmaz canım benim de öyleydi özellikle idrara sıkıştıgımda tas gibi oluyordu karnım erken doğum falan yapmadım gayet normal bir durummuş
Teşekkür ederim. Sanırım magnezyum eksikliği varmış. Son birkaç gündür aklıma geldi. Evvelden kullanırdım sonra bitince bırakmıştım. Şimdi yeniden başladım ve beni çok rahatlattı çok şükür

Tum karnim serlesmiyor sadece cocugun kafasi ornek veriyorum horguc gibi yukseliyor orda bir sislik olusuyor yada bel kisminda ama cokhareketli hani oyle boyle degill yilan gibi uyumak nedir bilmiyor gece gunduz hareketli iki defadir nst ye giriyorum hic sanci yok duz cizgi bende anlam veremedimm
Benim kizimda öyleydi hep bir tarafa yükselirdi sertleşirdi hatta her kucuk abdestimi yaparken olurdu bazen çok yürüdüğüm zaman olurdu kramp gibi sertleşme ve nefesim daralırdi. Kizim 40+5 te dogdu 😅
Yani bence strese girmeyin nst de sancı yoksa o sanci değildir benim doktorumda o donem cok normal bebek kendini sığdırmaya calisiyor va demişti ve benim bebeğimde cok hareketliydi.

Merhaba herkese, 8 haftalık hamileliğimde kontrole gittiğimde, bebeğin kalp atışı duyulmadı ve 7 haftalıkken durduğunu söylediler. Kendiliğinden düşer dediler o tarihten beri bekliyorum. Bu arada ABD de yaşıyorum. Şuan 10 haftalık ama hala düşük belirtisi yok ve hala şişkinlik var, kasık ağrısı zaman zaman oluyor ve hala göğüs hassasiyetim var. Ne yapacağımı şaşırdım, ay sonu kontrole gideceğim yine, böyle durumlarda ne kadar süre içinde düşük oluyor. Bilgisi olan var mı?

Turkiyede küretaj işlemi uygulanıyor,rahmin tahliye edilmesi için.Size düşmesi icin bir ilaç verdiler mi?

Siz hangi magnezyumu kullandınız acaba? Benim başından beri karnımın tümü sert. Doktorum perinatolog ama magnezyum ağızdan pek ise yaramıyor bu durumda diyor. Yine de kullanmak istersen kullan dedi. Işe yarıyorsa denemek isterim.

Siz hangi magnezyumu kullandınız acaba? Benim başından beri karnımın tümü sert. Doktorum perinatolog ama magnezyum ağızdan pek ise yaramıyor bu durumda diyor. Yine de kullanmak istersen kullan dedi. Işe yarıyorsa denemek isterim.
Evet işe yarıyor. Özellikle gece alıyorum rahat uyumak için. Çok azalttı bu kasılmaları. İsmi magosit 365 mg. Yalnız dışkı yunuşatma özelliği var dikkat edin ishal yapmasın yani bende yapmadı ama yapabilirmiş.

Evet işe yarıyor. Özellikle gece alıyorum rahat uyumak için. Çok azalttı bu kasılmaları. İsmi magosit 365 mg. Yalnız dışkı yunuşatma özelliği var dikkat edin ishal yapmasın yani bende yapmadı ama yapabilirmiş.
Teşekkür ederim tabi sizin sertlik uzun süre olmuyormuş benim hep sert. Inş fayda olur.

Teşekkür ederim tabi sizin sertlik uzun süre olmuyormuş benim hep sert. Inş fayda olur.
Magvital kullandım uzun süre canım günde 2 defa çok işe yaradı sertlik kalmamıştı sonra doktor günde 1 e düşürdü artık ondan mı haftamdan mı bilmiyorum ara ara sertleşme oluyor

Magvital kullandım uzun süre canım günde 2 defa çok işe yaradı sertlik kalmamıştı sonra doktor günde 1 e düşürdü artık ondan mı haftamdan mı bilmiyorum ara ara sertleşme oluyor
Belki haftanız için normaldir bende çok erken başladı ve toparlanma bir yerde hep var. O yüzden endişe ediyorum.

X